Портфоліо проекту Лящук Вікторії Григорівни з навчальної теми "Зародження дисидентського руху"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Зародження дисидентського руху

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

історія, українська література

Навчальна тема

Зародження дисидентського руху (Україна в умовах десталінізації)

Вік учнів, клас

12 клас, 16-17 років

Стислий опис проекту

Під час вивчення теми "Зародження дисидентського руху" згідно програми з історії України для 11 класу учні мають змогу створити власний проект про зародження дисидентського руху, виконавши завдання проекту.Впродовж роботи над проектом учні шукають інформацію вІнтернеті, створюють власний блог, проводять анкетування. Вони стають дослідниками інформації і отримують самі для себе нову і важливу інформацію щодо дисидентського руху в Україні. Учні в повному обсязі використовують навички роботи з ІКТ, які дуже важливі на сьогоднішній день.

Повний План вивчення теми

план

Навчальні цілі

  • Встановлення хронологічних меж основних періодів розвитку українського суспільства;
  • Оволодіння історичною картою;
  • Користування різними видами історичних джерел та аналіз різних джерел інформації;
  • Характеризувати особистість в історії;
  • Робити висновки.

Опис оцінювання

Важливим інструментом в оцінюванні діяльності учнів є таблиця З-Х-Д. Перед вивченням теми використовуємо метод оцінювання «ЗХД», спочатку кожний учень самостійно заповнює колонки «Що я знаю про зародження дисидентського руху» і «Що я хочу дізнатися нового про дисидентсьий рух», а тоді проводиться колективне обговорення відповідей з метою виокремлення основних елементів того, про що учні хочуть дізнатися. Наприкінці роботи над проектом [1]учні ще раз звертаються до схеми «ЗХД», відмічають, що вони дізналися. Підводимо підсумки і робимо висновки. У ході виконання проекту вчитель контролює рівень залученості учнів у колективній діяльності (шляхом заповнення текстової форми. Оцінюються презентація учнів та виступи учнів.

Діяльність учнів і вчителя

Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів - обсяг та послідовність вправ і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання. Вчитель організовує групи за їхніми інтересами. Допомагає здійснити розподіл обов'язків у групі. Вчитель дає завдання учням і повідомляє протягом якого часу вони повинні виконати дану роботу. За допомогою вступної бесіди та опитування, учні частково можуть пригадати матеріал, який вони вивчали на уроці української літератури. Під час роботи над проектом учні використовуватимуть Інтернет як джерело інформації. Завдання вчителя спрямувати роботу учня в правильному руслі, допомагати при потребі. Вчитель створює учнівський блог як зразок для створення учнями власних блогів. Вчитель долучає до оцінювання учнівських проектів самих учнів: учні однієї групи оцінюють учнів другої групи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лящук Вікторія Григорівна
Ljastsyk viktoria.jpg

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

КЗО НВК "Тритузнянська СЗШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ"
Gerb shkola trutyzne.jpg

Контактні дані

laschykvika@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 жовтня - 30 жовтня 2017року

Місце проведення тренінгу

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього".КЗО "Тритузнянська СЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Солонянський район, 17 - 30 жовтня 2017 року

Тренери

Ратушняк Алла Олександрівна