Портфоліо проекту Логвиненко Наталії Сергіївни з навчальної теми "Карпати кличуть"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Карпати кличуть


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, фізична культура

Інші навчальні предмети, які стосуються вивчення цієї теми:

  • історія,
  • інформатика,
  • основи здоров’я.

Навчальна тема

Географія, туризм

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Проект розрахований для учнів 7 класів. Предметом дослідження фізична культура. Проект направлений на розширення кругозору учнів, ясності і точності думки, критичності мислення, інтуїції, логічного мислення, а також на спільну роботу, направлену на досягнення результату. Метою проекту є ознайомлення з природою рідного краю та виховання в учнівської молоді бережливого ставлення до навколишнього середовища засобами туризму та краєзнавства. Працюючи в парі і в групах, і проводячи різні опитування, учні отримують навики ділового спілкування і співпраці, які знадобляться їм у майбутньому. Учні, працюючи над проектом, оволодівають системою нових знань і вмінь, необхідних для застосування в практичній діяльності, вивчають інші дисципліни. Для успішного завершення проекту кожний із учасників повинен зробити свій вклад в його реалізацію. Учні створять мультимедійну презентацію, вікі-сайт.

Повний план вивчення теми

План

Навчальні цілі

На початку дослідження учні визначають цінність проекту для себе[1], вибирають один із запропонованих напрямків роботи. Учні проведуть дослідження та створять звіти про них для того, щоб: вдосконалювати навички: - групової роботи, співпрацювання в команді; - планувати свою роботу; - узгоджувати свою діяльність з іншими. Створюють сайт, публікацію та презентацію з розповіддю по тематичному питанню для закріплення набутих навичок використовувати інформаційні ресурси.

Опис оцінювання

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування. Форму З-Х-Д учні заповнюють під час презентації вчителя[2]. Учні утворюють групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів[3][4]. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Під час консультацій використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті. Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проктів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

Діяльність учнів

На підготовчому етапі учні обговорюють хід проекту, поділяються на три групи та організовують розподіл завдань для виконавців. Далі вони досліджують матеріали бібліотек, друковані та електронні публікації, шукають інформацію в Інтернеті. Добирають ілюстрації відповідно змісту. Під час реалізації проекту учні 1 групи створюють презентацію в режимі Power Point[5]. Досліджують статистику з теми ,навчаються будувати діаграму в середовищі Excel, планують створення публікації, виконують тести[6]. Знаходять інформацію з різних джерел та здійснюють опитування своїх однолітків, односельців, знайомих. Навчаються створювати публікацію у програмі Publisher[7]. В домашній роботі учні виконують завдання ІІ групи (те що не робили на уроці). Для виконання домашнього завдання вчитель надає презентацію, в який ставить проблемні та уточнюючі питання, послідовні відповіді на які і будуть складати план виконання домашнього досліду та отримання висновків проекту. Завершується проект підготовкою звіту та презентації, у цей термін вчитель організовує он-лайн консультації по групах. Вчитель розвиває навички само спрямованості учнів у навчанні, використовуючи різні інструкції.

wiki-сторінка учня 67

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Логвиненко Наталія Сергіївна
Logvinenko natalia.jpg

Фах, навчальний предмет

Учитель географії

Навчальний заклад

КЗО НВК "Тритузнянська СЗШ І-ІІІ ступенів - ДНЗ"
Gerb shkola trutyzne.jpg

Контактні дані

Nat.logvinenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17 жовтня - 30 жовтня 2017 року

Місце провведення тренінгу

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього".КЗО "Тритузнянська СЗШ І-ІІІ ст. - ДНЗ", Солонянський район, 17 - 30 жовтня 2017 року

Тренери

Ратушняк Алла Олекандрівна