Портфоліо проекту Кучеренко Л.І.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Цей незнайомий і знайомий Піфагор

Вік учнів

13-14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Проект «Цей незнайомий і знайомий Піфагор» розрахований на учнів 8 класу. Під час його проведення учні об’єднуються в групи по інтересах: історики, теоретики і практики. Кожна група досліджує своє тематичне питання. Основними елементами діяльності учнів є: збір інформації з різних джерел, підготовка презентації, публікації, створення блогу. Учні переглядають презентацію вчителя; обговорюють проект та складають план презентації; класифікують інформацію за категоріями; аналізують отримані результати і проводять обчислення; вибирають ілюстрації; роблять висновки; створюють блог, де презентують різні способи доведення теореми Піфагора, який демонструють на заключному занятті; проводять збір історичної інформації з Інтернету та бібліотеки; вчаться складати прості публікації в програмі Publisher; створюють бюлетень про життя і творчості Піфагора; створюють презентацію прикладних задач на застосування теореми Піфагора; продукти своєї діяльності учні презентують під час конференції по проекту.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

Оцінювання проводиться в три етапи. На початку проекту учні проходять вхідне тестування проводиться з метою виявлення рівня знань учнів. Створюється та частково заповнюється таблиця ЗХД. Впродовж роботи над проектом проводиться проміжне опитування учнів та самоперевірка учнями власної діяльності у відповідності до запропонованих учителем критеріїв оцінювання, переглядають учительську презентацію. Наприкінці роботи над проектом проводиться захист учнівських робіт та взаємо оцінювання за окремо розробленими бланками. Окрім того учні пишуть релейну контрольну роботу.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту учні знайомляться з учительською презентацією та обговорюють її, заповнюють та таблицю ЗХД, проходять вхідне тестування. Учні об’єднуються в групи за інтересами. В кожній групі будуть консультанти - це учні, які мають високий рівень навчальних досягнень, консультують учнів низького рівня, класифікують і систематизують отриманий матеріал, генератори - учні, достатнього рівня,які збиратимуть інформацію, дослідники - учні, достатнього рівня, які розв’язуватимуть задачі з теми, мерчендайзери - учні, які будуть висвітлювати діяльність груп на сторінках блогу, учні низького рівня будуть здійснювати підбір ілюстрацій, здійснювати соціологічне опитування однолітків. Група «Істориків» досліджує перше тематичне питання. Для цього вона вивчає біографію Піфагора, філософію його школи, досліджує його потенціал як філософа і експериментатора, музиканта і спортсмена, знавця окультних наук, з’ясовує питання «Чи був би відомим Піфагор, якби на довів «свою» теорему». Результати досліджень учні викладуть у бюлетні. Група «Теоретики» вивчає друге тематичне питання. Вона, використовуючи Інтернет ресурс знаходить різні способи доведення теореми Піфагора, систематизує і класифікує їх. Пропонує свої способи доведення. Досліджує використання теореми Піфагора в літературі, архітектурі, пентаграмах. Результати досліджень презентує в блозі. Третя група «Практики досліджує використання теореми в прикладних задачах з алгебри, астрономії, життєвих ситуаціях. За результатами роботи створює презентацію, яку показує під час заключної конференції. Під час роботи над проектом кожна група, у раз необхідності, отримує консультацію вчителя. Наприкінці проекту учні демонструють свої роботи, заповнюють бланки взаємооцінювання. Учні пишуть релєйну контрольну роботу з теми

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кучеренко Людмила Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №122

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Саксаганський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.03.14-29.03.14

Місце проведення тренінгу

КЗШ №122

Тренери

Медведєва Світлана Валеріївна