Портфоліо проекту Кужевої В.В.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Рівняння як математична модель задачі

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Алгебра

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основними завданнями проекту «Рівняння як математична модель задачі» є формування умінь розв’язування рівнянь з однією змінною, поглибити, розширити й узагальнити відомості про види рівнянь та способи їх розв’язування; домогтися свідомого розуміння змісту поняття «лінійне рівняння з однією змінною» та схеми розв’язування лінійних рівнянь достатніх для вільного їх використання у вивченні математики і суміжних предметів, а також для практичних застосувань математичного знання. В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота. Істотне місце у вивченні даної теми займають текстові задачі, основними функціями яких є розвиток логічного мислення учнів та ілюстрація практичного застосування математичних знань. Під час розв’язування текстових задач учні набувають навичок змістових міркувань, вчаться використовувати математичні моделі. Важливе завдання полягає в залученні учнів до використання лінійних рівнянь , як засобів математичного моделювання реальних процесів і явищ, розв’язування на цій основі прикладних та інших задач. У процесі вивчення даної теми посилюється роль обґрунтувань математичних тверджень, індуктивних і дедуктивних міркувань, формування різноманітних алгоритмів, що має сприяти розвитку логічного мислення і алгоритмічної культури школярів.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою вхідного анкетування Робота з таблицею «ХЗД» Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом. В кінці провести самостійну роботу (вміння розв’язувати лінійні рівняння) Провести оцінювання презентації(Презентація 1,Презентація 2) та публікацій, вчитель повинен оцінити проекти учнів та їх переконливий виступ. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи» під час захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Учитель: Вчитель пропонує вступну презентацію, пропонує навчальний тест. Вчитель дає інструкцію про роботу в Інтернеті. Вчитель навчає шукати відомості в Інтернет, пояснює правила дотримання права про авторське право. Вчитель з дозволу батьків створює ел. скриньки для обміну інформацією між членами групи Вчитель дає консультації у Скайпі по група. Вчитель вчить створювати документи, де поєднується текст та ілюстрації, можливі схеми, таблиці, діаграми та графіки. Вчитель демонструє зразок учнівської презентації. Вчитель вчить дітей створювати презентацію. Вчитель забезпечує своїх учнів матеріалами різних рівнів складності, проводить додаткові консультації для учнів.

Учні: Перед початком проекту учні ознайомлюються із вчительською презентацією, з якої вони дізнаються про сам проект, його етапи, цілі та завдання. Протягом проекту: учні знайомляться з видами завдань та об’єднуються в групи відповідно своїм потенційним можливостям,заповнюють таблицю З-Х-Д, розподіляють обов’язки, складають план роботи, здійснюють пошук в Інтернеті та друкованих джерелах інформації з теми проекту, добирають малюнки та ілюстрації, аналізують отриману інформацію, роблять висновки. Ознайомлюються з критеріями оцінювання презентації. Створюють мультимедійні презентації в програмі PowerPoint (Презентація 1,Презентація 2), які демонструють перед класом. Оцінюють за критеріями створену презентацію. Під час створення публікації учні складають план публікації, шукають інформацію в Інтернеті, підбирають малюнки, пишуть статті, виконують творчі завдання, спілкуються з однолітками в навчальному блозі та створюють публікацію протягом тижня. Учні презентують свою публікацію вчителю та однокласникам. Оцінюють за критеріями створену публікацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кужева Вікторія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Математика, Алгебра

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область м.Кривий Ріг

Контактні дані

тел. 408-18-51,

VikaUn@rambler.ru

Відомості про тренінг

Навчання інформаціним технологіям для учителів 7 класів ЗНЗ, що беруть участь у Національному проекті "Відкритий світ", забезпечується оновленим очним курсом Intel "Навчання для майбутнього" (10 версія)

Дати проведення тренінгу

8-20 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.№ 68

Тренери

Медведєва Світлана Валеріївна