Портфоліо проекту Коржова М.М.

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Ми за енергозбереження"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет - географія, дотичні (другорядні) предмети - фізика, біологія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Через те, що актуальній темі “Електроенергетика” приділяється мало уваги у 7-му класі, в якості поглибленого вивчення можна реалізовувати її вивчення через створення проекту на уроках географії у 7-х класах, а також, безумовно в 9-х та 10-х класах під час вивчення відповідних тем з метою поглибленого вивчення. Реалізація також можлива на уроках фізики і біології. В рамках даного проекту розглядаються поняття про електроенергетику, типи електростанцій (зокрема й конкретно ті, що діють в межах України), альтернативні джерела енергії та можливості їх використання в Україні, позитивні та негативні риси різних типів електростанцій, шляхи виходу зі світової енергетичної кризи.

План вивчення теми

план вивчення теми план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається на початку проекту, впродовж роботи над проектом та наприкінці роботи над проектом. Оцінюються основні запитання, які відтворюють вимоги до знань та умінь учнів передбачених програмою. При оцінюванні та самооцінюванні учнями використовуються описи критеріїв, в яких описані конкретні знання, навички для самооцінки їхнього проекту. Оцінюються навички планування проекту, дослідження джерел інформації його аналізу, навички самоспрямування у навчанні, мультимедійна презентація. Взаємооцінювання у групі враховує внесок кожного учня в роботу групи. Важливою метою шкільного оцінювання на сьогодні є поліпшення навчання та інформування про хід навчання учнів. Оцінювання не є одноразовою подією, а скоріше безперервним процесом упродовж виконаннями учнями проекту. Оцінювання початкових знань та навичок (оцінювання навчальних потреб учнів) та оцінювання впродовж всього виконання проектів лежить в основі оцінювання проектного навчання та забезпечують для учнів можливість продемонструвати свої знання багатьма способами. Таке оцінювання стає інструментом для вдосконалення та зростання, радше ніж тестування інтелектуальних здібностей та знань щодо засвоєних фактів. Завдяки оцінюванню, яке стає складовою викладання навчальної теми, вчителі більше дізнаються про потреби своїх учнів і можуть коригувати процес викладання з метою покращення досягнень учнів. Упродовж навчання за методом проектів вчителі постійно і систематично за допомогою засобів оцінювання збирають інформацію про те, як просувається навчання учнів та наскільки успішно вони навчаються. Вони слухають дискусії, які ведуть учні у малих групах, спостерігають за учнями, які працюють над запланованими вправами та за тим, як учні самі планують свої навчальні завдання, а також спостерігають за тим, як учні ставлять запитання під час роботи. Таке постійне оцінювання, яке починається з попереднього оцінювання знань та вмінь учнів на початку роботи в проектах і продовжується впродовж всього виконання учнями проектів називається формуючим оцінюванням. Вчителі використовують дані з такого оцінювання для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Коли вчителі регулярно залучають учнів до збору та перевірки таких відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Підсумкове оцінювання – це таке оцінювання, яке проводиться наприкінці навчальної теми або проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Вчителі можуть знайти слабкі місця викладанні курсу, над якими необхідно попрацювати більш ґрунтовно протягом майбутніх навчальних тем та вже з майбутніми учнями. Учні можуть визначити свої проблемні місця та поставити цілі щодо свого подальшого навчання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап – вступний. Вчительська презентація на початку проекту вирішує такі задачі: 1. Вибір теми, визначальної проблеми проекту, з’ясування основних джерел для дослідження теми. 2. Детальне ознайомлення з темою за допомогою літературних та Інтернет-джерел (оформлення бібліографії, фіксація необхідної інформації, складання переліку ключових та змістових питань проекту). 3. Розробка програми дослідницької роботи та плану реалізації проекту. 4. Визначення актуальності мети і завдань проекту, осмислення його основних структурних елементів, формулювання теоретичного і практичного значення роботи. 5. Визначення складу творчих груп у складі дослідницької, формування інформаційної бази проекту, ІІ етап - протягом проекту. 1. Одержання і обробка даних за досліджуваною проблемою у ході реалізації плану проекту, аналізу джерел, опитування, виконання тематичних завдань. 2. Обробка даних пошукової роботи з використанням інформаційних технологій. 3. Визначення ступеню достовірності одержаних результатів за допомогою бланків для самооцінки. 4. Розв’язання поставлених завдань. Створення учнівської презентації. Очікувані результати: Завершення процесу накопичення і обробки інформації та узагальнення основних компонентів проекту. Становлення таких особистісних якостей учнів, як толерантність, наполегливість, критичність мислення, вміння раціонально організовувати свою пізнавальну діяльність. ІІІ етап – підсумковий. 1. Формулювання висновків і результатів дослідження. 2. Структурування матеріалу проекту (остаточний розподіл матеріалу та його узагальнення в описі проекту, учнівській публікації([1], [2], презентації,). 3. Редагування текстових матеріалів проекту, корекція зовнішнього вигляду. 4. Остаточне технічне оформлення проекту, підготовка додатків. 5. Підготовка до захисту проекту на підсумковій конференції, самоаналіз роботи над проектом. Очікувані результати: Публічна презентація результатів роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Максим Коржов

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії та основ економіки

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Саксаганський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

kormax.83@mail.ru / canninghem@gmail.com / 0961096138

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

8-20 квітня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 68 (кабінет № 315, комп'ютерний клас)

Тренери

Медведєва Світлана Валеріївна