Портфоліо проекту Кальчик Ольги Іванівни з алгебри для учнів 7 класу
Зміст
- 1 Назва навчальної теми
- 2 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 3 Вік учнів, клас
- 4 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 5 План вивчення теми (вставити файл)
- 6 Навчальні цілі
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Назва навчальної теми
Назва проекту
Евклід& Платон
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Алгебра, геометрія, інформатика
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект може бути реалізований під час вивчення теми «Формули скороченого множення» (алгебри, 7 клас). Учні повинні знати і розуміти, що таке числовий вираз і вираз із змінними, одночлен, многочлен та дробові вирази, означення степеня з натуральним і цілим показниками, означення арифметичного квадратного кореня, властивості степеня та квадратного кореня, вміти записувати число у стандартному вигляді, знаходити значення числового виразу і виразу із змінними при заданих значеннях змінних, перетворювати цілі і дробові вирази та нескладні вирази з квадратними коренями, застосовувати вивчені властивості дій над виразами під час розв’язування задач. Учні повинні володіти комп’ютерними технологіями, тобто бути комп’ютерно грамотним для подальшої роботи з соціальним сервісами Веб 2.0, під час дослідження проекту вони зможуть свою діяльність відображати в мультимедійних презентаціях, буклетах, на блогах.
План вивчення теми (вставити файл)
Навчальні цілі
По закінченні роботи над проектом учні зможуть:
- представляти результати процесу спрощення обчислень за допомогою ФСМ у вигляді комп’ютерної презентації;
- відповідно до наданих форм, висловлювати ідеї з даної теми та оцінювати ідеї однолітків щодо даної теми у блогах;
- аналізувати знайдену інформацію стосовно застосування ФСМ в Інтернеті та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;
- вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, впорядковувати, осмислювати та опрацьовувати отриману інформацію.
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
Вхідне оцінювання «З- Х-Д" у вигляді таблиці «Знаю- Хочу дізнатися, -Дізнався» передбачає актуалізацію опорних знань учнів з метою визначення рівня обізнаності учнів з питаннями теми проекту, оцінку на цьому етапі отримує вся група від вчителя.
Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують контрольний список блогу, публікації та презентації, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, здійснювати самооцінку. Вчитель при оцінюванні проектів використовує власну систему оцінювання, залучає учнів до процесу оцінювання; використовує підсумкове оцінювання, самооцінювання, взаємооцінювання. В кінці проекту діти демонструють презентації виконаних проектів, публікації, свій блог та обговорюють кожен проект між групами.
•форма для самооцінки роботи учнів
Вихідне оцінювання виявляє рівень знань учнів зданої теми, що відображають результати дослідження та рівень оформлення результатів дослідження.
Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)
За тиждень до початку роботи над проектом, учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про метод проектів. На початку роботи вчитель знайомить учнів з тим, що саме є методом проектів за допомогою публікації, заздалегідь підготовленої. Також вчитель дає їм інформацію про навички ХХІ століття. Після перегляду вчительської презентації презентація вчителя учні обирають для себе проблемну тему та починають працювати над методом проектів. Вчитель знайомить учнів з безпекою роботи в Інтернеті та надає батькам дозвіл - дозвіл батьків Далі учні проходять тестування стосовно цієї проблеми. Наступним кроком є вхідне оцінювання знань учнів за допомогою таблиці З-Х-Доцінювання «З- Х-Д". І тиждень - учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продуктів діяльності учнів. Оцінюють отриману знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв отриману від учителя. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації ІІ тиждень - Працюючи в групах учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні ознайомлюються із своїми завданнями в групах. Вчитель допомагає учням визначитись з тим, що потрібно зробити для виконання завдань, обговорює виконання роботи; обговорює, як учні будуть використовувати ресурси Інтернету при підготовці проектів, нагадує про авторське право, про самостійність та творчість у роботі. Вчитель пропонує форму критичного оцінювання сторінок Інтернету. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності – блог. Задоволення потреб усіх учнів потребує ретельної підготовки та планування вивчення навчальної теми. Кожен учень вимагає відповідної підтримки для того, щоб почуватися впевнено та комфортно в різних навчальних ситуаціях та щоб бути незалежним у навчанні. Певною мірою цю допомогу можна забезпечити, використовуючи різні педагогічні технології. Вчитель як фасилітатор в навчанні учнів за методом проектів здійснює ненав'язливу допомогу учням.
Навчальні матеріали
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Ольга Іванівна Кальчик
Фах, навчальний предмет
Учителька математики та інформатики
Навчальний заклад
КЗО НВК " Тритузнянська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів -сад Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
с. Тритузне, Солонянський район,Дніпропетровська область
Контактні дані
- Телефон робочий: (05669)63230
- Email: 20132013olga@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Місце проведення тренінгу
- смт.Солоне, КЗО "Солонянська середня загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"