Портфоліо проекту Заброди Олександра Миколайовича з інформатики для учнів 7 класу
Навчальний проект з інформатики для учнів 7 класу
Зміст
- 1 Буклет проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 6 План вивчення теми (вставити файл)
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя .
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Буклет проекту
Назва навчальної теми
Електронне спілкування: за-проти?
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- інформатика
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Навчальний проект розрахований для учнів сьомого класу. Працюючи над проектом учні вивчать такі поняття, як електронний пошта та електронний етикет, комп'ютерний сленг та смайл, спам. В процесі роботи учні формують правила електронного листування на основі рекомендацій та на основі життєвого досвіду. Вхідне оцінювання у вигляді анкети-опитувальника з питань електронного листування визначить рівень обізнаності учнів з основними поняттями даної теми. Моніторингове оцінювання,що проводиться у вигляді мозкового штурму за методом побудови діаграми Вена-Ейлера дає можливість не тільки оцінити динаміку рівня знань учнів з питань електронного листування , а й для пошуку відповіді на ключове питання проекту Для висвітлення роботи над проектом учні створюють електронну презентацію, яку захищають в кінці другого уроку. Оцінювання презентації відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації». Підсумок роботи над проектом висвітлюється на «Wiki-сторінці учнів « Еелектронне спілкування: за-проти».
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом учні проходять вхідне оцінювання у вигляді анкети -опитувальника «Електронна пошта» (форма, створена в Google Docs), результати якої покажуть рівень обізнаності учнів основними поняттями теми електронного листування. Моніторингове оцінювання,що проводиться у вигляді мозкового штурму за методом побудови діаграми Вена-Ейлера дає можливість оцінити динаміку рівня знань учнів з питань електронного листування . Оцінювання учнівської презентації , як вихідне оцінювання відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації» (документ Microsoft Word).
Діяльність учнів та вчителя .
Перед початком роботи над проектом вчитель знайомить учнів з проектною методикою за допомогою раніше створеного буклету, де висвітлюються основні аспекти діяльності учнів у процесі роботи над проектом. Для актуалізації базових знань учнів та мотивації навчальної діяльності учитель демонструє навчальну презентацію, яка ознайомить учнів з темою та метою проекту, з основними питаннями. На початку роботи над проектом учні проходять вхідне оцінювання у вигляді анкети -опитувальника «Електронна пошта» (форма, створена в Google Docs), результати якої покажуть рівень обізнаності учнів основними поняттями теми електронного листування. Моніторингове оцінювання,що проводиться у вигляді мозкового штурму за методом побудови діаграми Вена-Ейлера дає можливість не тільки оцінити динаміку рівня знань учнів з питань електронного листування , а й для пошуку відповіді на ключове питання проекту . Учні, об'єднані в групи « E-m», «S-l» та «S-m», відшуковують спільні відповіді на ключове запитання. Результати своєї роботи та відповідь на ключове питання проекту учні висвітлюють в загальній online презентації, шаблон якої надає учитель. Два обдарованих учня у цей час працюють над побудовою діаграм, що висвітлюють результати проведеного ними опитування за тематикою проекту. Учнівська презентація демонструється в кінці роботи над проектом. Кожна група представляє та захищає свою частину презентації. Оцінювання даного продукту відбувається за допомогою «Оціночного листа online презентації», який заповнює вчитель та дві протилежні групи. Середнє арифметичне їх оцінок – результат роботи групи над проектом. Підсумок роботи над проектом висвітлюється на «Wiki-сторінці учнів «Електронне спілкування: за-проти».
Навчальні матеріали
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Заброда Олександр Миколайович
Фах, навчальний предмет
учитель інформатики
Навчальний заклад
КЗО " Башмачанська загальноосвітня середня школа І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
с. Башмачка, Солонянський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
- Телефон робочий: 05669666131
- Email: ol2013z2013@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт.Солоне, 01 квітня - 16 квітня 2013 р.
Місце проведення тренінгу
смт.Солоне, КЗО"Солонянська середня загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів"