Портфоліо проекту Горпиняк Тетяни Миколаївни з української літератури для учнів 7 класу
Проект для учнів 7 класу
Зміст
- 1 Буклет проекту
- 2 Назва навчальної теми
- 3 Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
- 4 Вік учнів, клас
- 5 Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
- 6 План вивчення теми (вставити файл)
- 7 Оцінювання (стислий опис і інструменти)
- 8 Діяльність учнів та вчителя .
- 9 Відомості про автора
- 10 Відомості про тренінг
Буклет проекту
Назва навчальної теми
Ліна Василівна Костенко. "Чайка на крижині", "Крила".
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Українська література, інформатика
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас
Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)
Творчість Ліни Василівни Костенко вивчається у 7 класі в загальній темі «Ти знаєш, що ти – людина?» Поезії Ліни Костенко — видатне явище в сучасній українській літературі, проте на своєму творчому шляху їй довелося пережити шістнадцятилітнє мовчання, оскільки тодішня влада забороняла друкувати твори поетеси, яка виражала свою позицію прямо й відкрито: «І не боюсь донощика в трактирі, бо все кажу у вічі королю». З чистою душею, вона нічого не боялася, адже в неї були крила. У творах Ліни Костенко, що вивчаються у 7 класі, йдеться про «крилатість» людини, про її мрію осягти навколишній світ, зрозуміти його, жити з ним у гармонії. Людина створена з добра і зла, тому вона і добра, і зла. Все залежить від її вибору. «Крилатість» доступна не всім людям. Що таке крилатість? Звідки вона береться? Чи так необхідно людині мати крила? На ці питання учні шукатимуть відповіді, працюючи над проектом «Що дає людині крила?» Інформаційно-творчий проект спрямований на: формування в учнів уявлення про художню літературу як мистецтво слова, важливу складову системи мистецтв і духовної культури як окремого народу, так і всього людства;виховання поваги до духовних скарбів людства, вміння цінувати ці скарби, прагнення й уміння свідомо жити за законами моралі, духовності;усвідомлення учнями літературознавчих понять;вміння аналізувати, співставляти факти, робити обгрунтовані висновки; відпрацьовування навичок аналізу ліричного твору, здатності сприймати й розщуміти задум автора; формування здатності бачити конкретний твір у літературному, культурному й історичному контекстах; розвиток мислення (творчого, образного, асоціативного й т.ін.);виховання потреби в читанні літературних творів, знайомстві з творами різних мистецьких жанрів.
План вивчення теми (вставити файл)
Оцінювання (стислий опис і інструменти)
На початку роботи над проектом проводиться опитування чи анкетування для того, щоб дізнатися про рівень знань дітей, спираючись на їхній життєвий досвід; заповнюється таблиця «З-Х-Д». Упродовж роботи над проектом учитель проводить анкетування, консультації, дає завдання, які оцінюють самі учні чи однокласники. Формуються групи дітей, які отримують завдання, у кожній групі розподіляються ролі. Учитель складає форми оцінювання роботи і продукту проекту. Після завершення роботи над проектом проводиться захист, показ презентацій, озвучування результати роботи з таблицею «З-Х-Д». Учитель аргументовано оцінює презентації за раніше складеними формами оцінювання. Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищого рівня. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми проводиться обговорення Ключового запитання. Учитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності й обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Перед першим заняттям учитель демонструє учням презентацію про метод проектів. Визначається наявність необхідного рівня знань та умінь, навчальні потреби учнів. Учні з самого початку роботи над проектами використовують форму оцінювання презентації, форму оцінювання дослідження, форму оцінювання буклету в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, здійснювати самооцінку своєї роботи. Учитель здійснює оцінювання на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів, проводить консультації. Крім того, вчитель проводить підсумкове обговорення-рефлексію. З метою оцінювання результатів проектної діяльності використовуються відповідні форми оцінювання. Після завершення проекту можна виявити, чи всі учні засвоїли результати проектів через використання Опитувальника. З метою визначення самоспрямування учнів використовується відповідний контрольний список.
Діяльність учнів та вчителя .
На початку роботи над проектом необхідно отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Здійснюється вивчення навчальних потреб учнів, з’ясовується їх життєвий досвід, пов'язаний із ключовим питанням. Учні знайомляться з презентацією вчителя, дізнаються про цілі й завдання проекту; знайомляться з вимогами до набутих у процесі проектної роботи знань, форми представлення кінцевого результату. Учні самостійно об’єднуються в групи, залежно від їх зацікавлень, умінь, навичок, здібностей, навчальних потреб. Кожна група розробляє свою тему. «Біографи» вивчають біографію Ліни Василівни Костенко, основні етапи її творчості. «Літературні дослідники» досліджують історію написання творів, їх жанр, композицію, ідею. 3 група - «Літературознавці» - пояснюють літературознавчі терміни, пов’язані з творами, що вивчаються. «Декламатори» готують виразне читання поезій «Чайка на крижині» та «Крила». «Словесники-ілюстратори» змальовують поему в символах-образах, добирають цитати, котрі надають кольору віршеві. Учні виконують дослідницькі завдання відповідно до завдань у групі; знаходять відповіді на запитання, користуючись Інтернет-ресурсами. Проводять самооцінювання виконаних завдань, ведуть записи. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації на сторінці. Учитель надає консультація учням протягом роботи над проектом. Закінчуючи роботу над проектом, учні відповідають на ключове запитання: «Що дає людині крила?». Кожна група звітує про виконану роботу у формі презентації. Учні оцінюють свою роботу за критеріями, з якими вони познайомилися на початку роботи над проектом. Можливе представлення кінцевого результату проекту для певної категорії дітей, приурочене певній даті.
Навчальні матеріали
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Горпиняк Тетяна Миколаївна
Фах, навчальний предмет
Учитель української мови та літератури
Навчальний заклад
КЗО " Солонянська середня загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"
Місто\село, район, область
с. Солоне, Солонянський район, Дніпропетровська область
Контактні дані
- Телефон робочий: (05669)21003
- Email: lika020865@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт.Солоне, 01 квітня - 16 квітня 2013 р.
Місце проведення тренінгу
- смт.Солоне, КЗО"Солонянська середня загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів"