Портфоліо проекту Гарус Людмили Миколаївни з географії для учнів 6 класу "Гідросфера"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Буклет проекту

Метод проектів Гарус Людмила 1.jpgМетод проектів Гарус Людмила 2.jpg

Назва навчальної теми

"Життєдайна вода"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, хімія, екологія

Вік учнів, клас

12 років, 6 клас

Стислий опис проекту

Проект пропонується для реалізації учням шостого класу під час уроків географії, зокрема при вивченні теми «Гідросфера». Працюючи над проектом, учні знайомляться з проектною діяльністю, набувають досвід діяльності в групі,вчаться використовувати в роботі ІКТ, розширюють і поглиблюють отримані знання про гідросферу, її поширення і значення в природі. Використовуючи власні спостереження, хімічні дослідження стану води своєї місцевості які виконають разом з учителем хімії, літературу та періодичні видання, ресурси Інтернету, шестикласники набудуть дослідницьких умінь, вдосконалять навички фотографування, складання ребусів, кросвордів, написання казок і віршів, зберуть прислів'я, приказки, загадки про воду, подумають над тим, яку воду можна назвати "живою", а яку "мертвою", згадають про роль води у медицині, та значення води для їх родини. Також, вважаю, що учні повчаться берегти питну воду і не витрачати її марно. Обєднавшись у групи, вони оформляють результати своєї роботи у вигляді публікацій, презентацій та блогів. В ході роботи над персональними проектами шестикласники навчаться робити самооцінку, взаємооцінку своєї роботи та роботи своїх однолітків, що дасть їм змогу побачити власний "ріст" та спонукає їх до самоаналізу, і, як результат - до самовдосконалення.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Використовуючи З-Х-Д таблицю, форми-опитувальники, тестування, діаграми, слідкуємо разом з учнями за розвитком навичок учнів та формуванням їх знань. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми організоване обговорення ключового запитання, вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Учні з самого початку роботи над проектами використовують щоденники оцінювання і журнали спостережень, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щотижнево на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів. Доцільною є Форма оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама Форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевої роботи - буклету. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням усіх оцінок.

Форма оцінювання досліджень

Форма оцінювання буклету

Форма загального оцінювання

Діяльність учнів та вчителя

Спочатку створюється ініціативна група з числа учнів 6 класів. На першому занятті відбувається заповнення учнями опитувальника (Вхідний тест до вивчення теми), з допомогою якого визначається рівень знань учнів. Наступний крок – ознайомлення учнів з учительською презентацією в якій Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з тематикою дослідження та представляється ключове запитання : • «Вода – це життя?», та оголошуються тематичні питання проекту: Пустеля чи сад? Чи може бути у Мертвому морі життєдайна вода?Як вижити без води?. Далі відбувається визначення мети, обговорення назви проекту, термінів та етапів реалізації, планування роботи. Надзвичайно дієвою мотивацією учнів є спільний перегляд коротких відеороликів чи відеофільмів про воду (використовуються як виготовлені учнями, так і запозичені з мережі Інтернет - головне, вказати авторство). Під час дослідження учні об’єднаються в три групи – географи, хіміки і екологи. Кожна група отримує своє завдання. На кожному етапі проводиться оцінювання учнів. • Перша група учнів (Географи) проводить географо-картографічне дослідження, працює в Інтернеті з метою виявлення та дослідження цікавої і змістовної інформації про гідроферу, працює на місцевості. • Друга група (Хіміки) – разом з вчителем хімії проводить лабораторні дослідження стану питної води своєї місцевості, оформлює діаграми, таблиці, фото-матеріали. • Третя група (Екологи) – опитування учнів, батьків, місцевих жителів, на основі проаналізованої інформації складає статистичні таблиці, діаграми. Далі з допомогою мозкового штурму і таблиці З-Х-Д , учні працюють над тематичними питаннями. Для ознайомлення учнів із завданнями для досліджень пропонується учительський шаблон буклету, після чого вчитель представляє учням списки оцінювання робіт. Необхідними є також інструктажі, які проводяться вчителем протягом роботи над проектом і відповідно до виду робіт. Доречним і цікавим є проведення конкурсу малюнків, творів-мініатюр, казок, загадок, ребусів, кросвордів на тему: « Життєдайна вода». При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності. Діти ведуть журнал досліджень, виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Працюючи за формою оцінювання, учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності – буклет (презентацію). Презентують свою роботу. Результати своєї роботи представляють на окремій сторінці власного чи учительського блогу (сайту школи), відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, оцінювання буклетів, презентацій.

Презентація учителя

Форма ЗХД

Форма для Он-лайн опитування

Інструкція з Т/Б під час екскурсій і досліджень на місцевості

Інструкція при роботі з комп'ютерами

Інструкція для роботи з фотоматеріалами

Відеоролик "Вода продовжує життя"

Відео "Вода - це життя"

Відео "Екологія води"

Шаблон буклету для учня

Проектна робота учня

Учнівський проект ст1.jpg Учнівський проект ст2.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Гарус

Фах, навчальний предмет

Учитель географії

Навчальний заклад

Школа 4876851928.jpg КЗО "Криничанська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Солонянської районної ради Дніпропетровської області"

Місто\село, район, область

с.Кринички, Солонянський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Мобільний телефон: 0680108876

Електронна пошта: lyudmila21091972@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", смт.Солоне, Солонянський район, 19 - 31 травня 2014 року


Дати проведення тренінгу

19-31 травня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Солонянський район, смт.Солоне, Солонянська СЗШ №1

Тренери

Грекова Ірина Вікторівна