Портфоліо проекту Без прогресії немає життя

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Без прогресії немае життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Вік учнів, клас

Учні 9 класу

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект реалізується в рамках навчального предмета алгебри і призначений для учнів 9 класу. У цьому проекті учні познайомляться з числовими послідовностями, формули арифметичної і геометричної прогресії і навчаться використовувати їх у вирішенні практичних завдань. Учні будуть працювати в групах, спільно аналізуючи дані своїх досліджень. Результати представлять у вигляді презентацій, вікі-статей, буклетів, пам'яток. Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів, логічного мислення учнів

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми план впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту вчителем проводиться оцінювання початкових знань і вмінь учнів за допомогою фронтальної бесіди, математичного диктанту. Учням подається план проведення проекту, критерії оцінювання творчих робіт (презентацій, буклетів), даються інструкції щодо оцінювання роботи груп. Організація групової роботи учнів не тільки дозволяє їм на практиці використовувати різні процеси і стратегії мислення, але і надає прекрасну можливість оцінити ці навички. Усі наступні стратегії можна спостерігати і оцінювати в ході спільної роботи учнів: • Навички роботи із змістом і комунікаційні навики можна спостерігати, коли школярі стикаються з незнайомим змістом і допомагають зрозуміти один одного. • Стратегії лідерства використовуються, коли учні виконують одну з ролей і допомагають групі в досягненні її мети. • Стратегії переговорів застосовуються, коли учні представляють групі різні ідеї для розгляду. • Стратегії вирішення проблеми застосовуються тоді, коли учні працюють над урегулюванням розбіжностей і пошуком альтернативних рішень. • Стратегії аналізу використовуються, коли учні узагальнюють головні моменти обговорення, спрощують складні ідеї, або ставлять питання на перспективу. • Навички ведення переговорів використовуються, коли групу просять дійти згоди з урахуванням думки всіх зацікавлених сторін. • Стратегії синтезу застосовуються, коли учнів просять представити роботу або допомогти поточній роботі. • Стратегії зворотного зв'язку застосовуються для інформування колег або вчителя про процеси, завдання і інші аспекти роботи групи.

У процесі роботи кожної групи відбувається самооцінка виконаних завдань, учні оцінюють хід реалізації проекту в цілому. Відповідність рівня математичної підготовки учнів вимогам стандарту з теми "Послідовності. Арифметична та геометрична прогресії" встановлюється за підсумками виконання перевірочної роботи, усного заліку з теоретичного матеріалу. Завершальним етапом участі учнів в проекті стане презентація на учнівській конференції підсумків самостійної роботи у формі презентації. Презентація оцінюється відповідно до критеріїв учасниками групи (самооцінка), учасниками інших груп і вчителем (зовнішнє оцінювання). По закінченні проекту вчитель спільно з учнями аналізує  роботи груп, планує, при необхідності, роботу з усунення прогалин у знаннях.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом.

Подання батькам учнів короткої інформації (за допомогою буклету)про проектному методі навчання і отримання від них згоди на роботу дітей.

Отримуємо від батьків дозвіл на відкриття електронної скриньки та дозвіл на публікацію роботи в Інтернеті

Вчитель разом з дітьми переглядає презентацію про авторське право та перевіряє їх знання за допомогою тесту

Для безпечної роботи в Інтернеті опрацьовуємо статтю, отримують посилання на ресурси для безпечної роботи в Інтернеті [1]

Починаючи роботу над проектом, учні проходять онлайн-опитування [2]

Вступний етап. (1-й урок) Для ознайомлення з основними питаннями проекту переглядаємо і обговорюємо учительську презентацію Формуюче оцінювання і планування: евристична бесіда в ході демонстрації вступній презентації вчителя; «мозковий штурм» в групах, обговорення загального плану проекту, планування роботи над проектом в групах.

Робота груп. (2 тижня)

Визначення напрямку пошуку, пошук інформації в різних джерелах (по групах). Організація та проведення необхідних досліджень. Аналіз знайденої інформації, вибір головного. Підготовка інформації для використання в роботі Самооцінювання спільної роботи в проекті з допомогою контрольних листів. Рефлексія.

Коригування проектів, підготовка до захисту. (1 тиждень)

Створення презентацій, публікацій, рефератів. Самооцінювання та коригування проектів з допомогою обговорення в групах. Самооцінювання спільної роботи в проекті з допомогою контрольних листів. Тест з теми "Арифметична прогресія"

Захист проекту. (1 урок)

Захист проекту перед класом. Рефлексія.

оцінювання публікації оцінювання презентації буклет с.1 буклет с.2

Презентації учнів арифметична прогресія група 1 група 2 група 3

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гориславець Наталія Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів №29

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Центрально -Міський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

0673475653

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16.03.15-28.03.15

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа №12

Тренери

Петренюк Ганна Петрівна