Портфоліо проекту Алькеми Наталії Яківни
Зміст
Назва навчальної теми
"Океани"
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Географія, інформатика, біологія, історія
Навчальна тема
Океани
Вік учнів, клас
7 клас, 12 років
Стислий опис проекту
Навчальний проект розрахований для учнів сьомого класу та реалізується в рамках курсу «Географія». Цей проект передбачає розвиток, узагальнення та поглиблення знань учнів з теми, сприяє оволодінню учнями комплексу географічних знань, умінь і навичок, необхідних у повсякденному житті та майбутній трудовій діяльності. Проект сприяє формуванню креативної компетентності школярів, створює умови для їх самореалізації, розкриття творчого потенціалу. Згідно програми вивчалася тема «Океани». Саме тому і виникла ідея створення навчального проекту спрямованого на вивчення, узагальнення, систематизацію та поглиблення знань учнів про океани
План вивчення теми
Оцінювання
Всі стандарти, що записані в Плані, стосуються обраної теми, є визначальними для навчання та оцінювання. Тривалість вивчення теми адекватна кількості годин в програмі і узгоджена зі стандартами. Вхідне оцінювання передбачає: актуалізацію опорних знань учнів з метою визначення рівня обізнаності учнів з питаннями теми проекту, оцінку на цьому етапі отримує вся група від вчителя. Проміжне оцінювання має за мету: проконтролювати, чи вірно уявляють учні мету та хід виконання проекту. На цьому етапі учні оцінюють роботу один одного, підводячи підсумки мозкового штурму. Вихідне оцінювання виявляє: рівень навчальних результатів дослідження; рівень оформлення результатів дослідження ( оформлення проекту). Для оцінювання результатів, тобто презентації, використовується оціночний лист з чітко прописаними критеріями та балами.
Діяльність учнів та вчителя
На початковому етапі, за допомогою опитувальника були виявлені знання, які мають учні з теми, а також за допомогою З-Х-Д схеми з’ясувала, про що діти хочуть дізнатися. В процесі роботи знання учнів оцінювалися за допомогою таблиць передбачення, дошки запитань, в яку діти записували ті питання, які виникали на протязі проекту, та класом шукали на них відповіді, використовуючи різні джерела інформації. За допомогою З-Х-Д схеми з’ясовувалися знання дітей, які вони мають на даному етапі, та про що хочуть дізнатися. Також застосовувала консультації, опитувальники,схеми, в яких діти з’єднували різних тварин з тим океаном де вони зустрічаються, і створювали порівняльну таблицю океанів, в яку заносили ті відомості про океани, які вони дізнавалися під час вивчення теми.
На заключному етапі оцінювала за допомогою З-Х-Д схеми, індивідуальних карт контролю за ходом виконання, а презентація оцінювалася за формою оцінювання презентацій.
До початку проекту, від батьків дітей я отримала дозвіл, на роботу дітей з Internet. А також провела тренінг за інструкцією роботи в програмі Power Point. На початку роботи над проектом я демонструю презентацію про основні ідеї проекту, за допомогою презентації основних ідей проекту я оголошую учням тему, оснівні питання проекту, мету, а також перевіряю початкові знання учнів. Учні, переглядаючи презентацію, обговорюють основні питання, ознайомлюються з темою, метою, заповнюють опитувальник, разом з учнями заповнюємо З-Х-Д схему.
Наступним кроком є планування роботи над проектом і об’єднання учасників проекту в групи: "Тихий океан", "Атлантичний океан", "Індійський океан", "Північний льодовитий океан".
На другому етапі ми з учнями досліджуємо океани, добираємо цікаву інформацію з різних джерел, обмінюємося інформацією. Я націлюю дітей на обмін інформацією за допомогою електронної пошти, програм обміну миттєвими повідомленнями, блогів, чатів. Учні добирають ілюстрації до океанів. На цьому етапі, я консультую учнів, направляю на пошукову діяльність. За допомогою З-Х-Д схеми з’ясовую про те, що учні вже знають, і про що ще хочуть дізнатися; дошка запитань, використовується для виявлення і оцінювання, знань учнів, які є на даному етапі, розробляю цікаві учням завдання, дізнаюся, що з вивченого залишилося незрозумілим, спонукаю дітей до обговорення запитань всім класом. Оцінюю знання учнів за допомогою З-Х-Д схеми, дошки-запитань, опитувальників,індивідуальних карток і завдань. Останнім кроком другого етапу є створення презентацій.
На третьому, заключному етапі, ми презентуємо свій проект. Групи учасників, за допомогою плану і презентації, представляють океан, а всі відомості заносяться до порівняльної таблиці океанів, яка є кінцевим продуктом презентації проекту, з’ясовуємо, чим океани схожі і чим різняться, визначаємо залежність рослинного і тваринного світу від кліматичних умов. Для оцінювання заключного етапу була застосована З-Х-Д схема, індивідуальна карта контролю за ходом виконання, а презентація оцінювалася за формою для оцінювання презентації.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Алькема Наталія Яківна
Фах, навчальний предмет
вчитель географії
Навчальний заклад
Мопрівська середня загальноосвітня школа
Місто\село, район, область
Дніпропетровська область, Солонянський район, с.Мопр
Контактні дані
alkemanat@gmail.com
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
19-31.05.2014
Місце проведення тренінгу
Солонянська СЗШ №1