Портфоліо проекту «А ми співаємо, весну закликаємо!»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Навчальний проект з української літератури під назвою «А ми співаємо, весну закликаємо!»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, інформатика, історія України, образотворче мистецтво.

Вік учнів, клас

Для учнів 6 класу, 12 р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з української літератури для учнів 6 класу під назвою «А ми співаємо, весну закликаємо!» базується на державних стандартах та навчальних програмах з таких предметів як: українська література, інформатика, історія України, образотворче мистецтво. Основна ідея проекту полягає у розвитку в учнів навичок збирати інформацію, узагальнювати, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези, ідеї, доказувати їх; обговорювати результати досліджень. Також метою проекту є продовження знайомлення учнів з українськими народними піснями весняного календарного циклу; розвиток творчих здібностей дітей,позитивного ставлення до мистецтва; залучення їх до успадкування українського фольклору; формування знань з історії України й мистецтва; виховання потреби в художньо-творчій самореалізації; почуття гордості за рідну державу, дружність взаємовідносин, порядність в міжособистісних стосунках, естетичний смак.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання матиме три основні етапи: І – вхідне (визначення рівня зацікавленості учнів темою проекту: вхідна форма оцінювання, учні працюють з таблицею З-Х-Я-Д ІІ – протягом проекту (створення ситуації успіху - фасилітація:бланк плану роботи над проектом , інструкції щодо створення учнівського блогу, анкетування щодо просування по проекту, блог рефлексії роботи над проектом для учнів та їх батьків; спонукання до самовдосконалення: бланки само- та взаємооцінювання учнівського блогу та спільної діяльності в групі; відстеження засвоєння програмного матеріалу: смарт-схеми, порівняльні таблиці, мережеві опитувальники). ІІІ – наприкінці проекту (підсумкове оцінювання - «З-Х-Я-Д», оцінювання учнівського блогу, та спільної діяльності в групі.


Форма оцінювання спільної діяльності у групі

Дозвіл батьків на використання учнями Інтернету

Авторське право

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Робота учнів над навчальним проектом «А ми співаємо, весну закликаємо!»:

  • І етап – підготовчий:

Учні класу ознайомлюються із вчительською презентацією, дізнаються про мету проекту, шляхи та терміни його реалізації. Координуються для роботи в динамічних групах. Вчитель знайомить учнів та батьків з методом проектів у навчанні, презентуючи буклет. Учні виконують он-лайн тестування з попереднього оцінювання.

  • ІІ етап – основний:

Робота над проектом проходить в межах діяльності трьох груп, які координуються вчителем. І група: «Літератори» ІІ група: «Історики» ІІІ група: «Колоритні українці». На учасників даної групи покладена найбільша відповідальність. Адже вони мають узагальнити роботу двох попередніх груп, зробити акцент на історію виникнення народної української пісні, яку позицію і переконання в житті свідомого громадянина вона займає. Окрім цього, учасники третьої групи мають дослідити звичаї та обряди зображені у піснях. Тому, учасники групи мають, також, дослідити пісенну спадщину українців. Як результат своєї роботи учні презентують веб-сторінку.

  • ІІІ етап – підсумковий:

За результатами проведених досліджень шестикласники створять веб-сторінку «Пісні, то наша гордість», у якій яскраво представлять результати свого дослідження (цікаві дослідження, висновки, інформативні повідомлення тощо).

  • ІV етап – заключний:

На заключному етапі учні представляють результати своїх досліджень на відкритому уроці з української літератури,дадуть оцінку роботи кожному в групі а також проведуть самооцінювання своєї роботи над проектом. Увесь час вчитель контролює роботу учнів і займає роль фасилітатора.

Файл:Публикація про метод проектів сторінка 2.jpgФайл:Публикація про метод проектів сторінка 1.jpg

Учнівський блог

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Харченко Ірина

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови

Навчальний заклад

КЗО Жовтоводська СЗШ № 8 з профільними класами

Місто\село, район, область

м. Жовті Води, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

тел. організації (05652) 2-65-75

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

16 березня - 28 березня 2015 р.

Місце проведення тренінгу

КЗО Жовтоводська СЗШ № 8 з профільними класами

Тренери

Бойко Анджела Артурівна