Портфоліо проекту " Хіба щастя - це казкова жар - птиця? "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

"ХІБА ЩАСТЯ - ЦЕ КАЗКОВА ЖАР-ПТИЦЯ?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Встановити зв'язок літератури з мовою, історією, естетикою, релігією і т. д.

Навчальні цілі

В процесі роботи над даним проектом учні 1. будуть вдосконалювати навички збирання даних кількома способами (дослідження творчості та життєвого шляху письменника, опрацювання творів мистецтва і літератури) 2. навчаться переконливо демонструвати дані досліджень за допомогою засобів візуалізації даних 3. розвиватимуть навички вирішувати проблеми співпрацюючи в групі, проводити творчу аналітичну роботу 4. зможуть вдосконалити навички: створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійним засобами;створювати інформаційні бюлетені або вікі-сайти, в яких викладені ідеї щодо висновків та рекомендовані одноліткам 5. будуть удосконалювати навички самостійної роботи з додатковими джерелами інформації та поглиблюватимуть практичні навички роботи з комп’ютерними програмами 6. в учнів виховуватиметься повага до думок інших людей

Вік учнів, клас

14 - 15 РОКІВ. 9 КЛАС

Стислий опис проекту

Учні 9 класу поділені на 5 груп, кожна з яких має певне завдання: І група - статисти та соціологи. Проводять соціологічне опитування серед однокласників, друзів , учителів та батьків «Чи вважаю я себе щасливим?». Вихідні результати оформлюють інформаційним бюлетнем ІІ група - етимологи. З'ясовують походження слова щастя та складові, які його визначають. Підсумок - у вигляді буклета. ІІІ група - дослідники творчості Г.Сковороди та І.Багряного. Досліджують, чи були щасливими автори творів та їхні герої. Свої результати пропонують проектом. ІV група – збарачі афоризмів. Виписують афоризми про щастя з творів Г.Сковороди та І.Багряного та інших джерел, оформивши зібраний матеріал у збірку « Щасливі афоризми» V група – сучасники. Створюють блог та роблять у ньому дописи з теми « щастя в сучасному світі. Щастя і знаменитості України»

Повний План вивчення теми

-план впровадження теми

- план вивчення теми

Опис оцінювання

Опис оцінювання: Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою «мозкової атаки» з використанням завдань - «Знаю-хочу дізнатися-дізнався» , вправи -«Асоціативний кущ» . Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення Ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і, в подальшому, корекції своїх знань, учням пропонується - on-line опитування . Використовуючи підсумок відповідей , учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи.Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна - оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, буклет, блог і записують увідомість.Працюючи в групах учні отримують - форму оцінювання роботи у групі. Для забезпечення диференціації навчання вчитель використовує - опитування щодо диференціації навчання.

Діяльність учнів та вчителя

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ НАД ПРОЕКТОМ ЗНАЙОМЛЮ БАТЬКІВ З ДОЗВОЛОМ НА ВІДКРИТТЯ ПОШТОВОЇ СКРИНЬКИ Учні мають поровести соціологічне опитування, отримані результати проаналізувати, проконсультувавшись з практичним психологом школи; З ясувати за тлумачним та етимологічним словниками походження слова « щастя»; Оформити добірку афоризмів про щастя, використавши для цього різні джерела та твори; Дослідити творчість І.Багряного та Г.Сковороди і презентувати своє дослідження « Чи були письменники та їх герої щасливими, в чому вбачали щастя?»; Зібрати відомості про знаменитостей України та зробити дописи в блозі « Чи є щастя в сучасному світі? « , « Хто щасливий і чому?»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

ГАЛИНА БОГДАНІВНА ТУРКО

Фах, навчальний предмет

УЧИТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ


Навчальний заклад

ЧЕРВОНОГРАДСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І - ІІІ СТУПЕНІВ № 9

Місто\село, район, область

М.ЧЕРВОНОГРАД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Контактні дані

gabo19010@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

ЖОВТЕНЬ - ЛИСТОПАД

Місце проведення тренінгу

ЧНВК № 10


Тренери

ТЕСЛЮК НАТАЛІЯ ЮРІЇВНА