Портфоліо проекту " Запобігання вживанню наркотиків підлітками"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Запобігання вживанню наркотиків підлітками

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров’я, Інформатика

Навчальні цілі

Учні вміють наводить приклади: впливу здорового способу життя на поведінку підлітків; впливу сім’ї, друзів на формування здорового способу життя підлітків; негативного впливу вживання наркотиків на здоров’я; розпізнавати ознаки: вживання наркотичних речовин; характеризувати: причини вживання наркотичних речовин підлітками; пояснювати: вплив сім’ї та друзів на формування шкідливих і корисних звичок; важливість для здоров’я відмови від вживання наркотичних речовин

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні демонструють знання про причини вживання наркотичних речовин; як виникає наркотична залежність; яка кримінальна відповідальність за Виконання проекту “Створення антитютюнової, антиалкогольної, антинаркотичної реклами”.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки.Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою Таблиці ЗХД Впродовж роботи над проектом вчитель проводить індивідуальні та групові консультації, занотовує думки та відповіді учнів і використовує ці записи для планування своєї діяльності та оцінювання роботи учнів. Під час роботи над проектом, учні використовують форму оцінювання презентації (чи публікації, в залежності від того, яку форму представлення результатів проекту вони вибрали).Оцінювання здійснюється щоденно на основі спостережень та попереднього перегляду продуктів діяльності учнів. Для оцінювання учнями власного навчання на протязі виконання проекту використовується контрольний список самоспрямування у навчанні . На кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Методичні засади Попередні знання та навички Базові навички набору текстів на комп’ютері, певний досвід створення мультимедійних презентацій, створення брошури, вміння проведення пошуку в мережі Інтернет. Правила безпеки при роботі з комп’ютером.

Діяльність учнів та вчителя

Виконуючи проект, учні досліджують, як шкідливі звички діють на організм людини, як можна попередити вживання тютюну, алкоголю і наркотиків. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації, плакату.

I ТИЖДЕНЬ.

Навчальна тема розпочинається з ознайомлення учнів з презентацією вчителя і ключовим запитанням  : Чи може людина вирішити власні проблеми за допомогою куріння, алкоголю чи наркотиків? Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та Головними питаннями. Пояснюємо учням що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструємо презентацію проекту. Учні об’єднуються в 3 малих групи, кожна з яких розробляє свою тему. 1 група – «антитютюн», досліджують вплив тютюну на організм людини. 2 група - «антиалкоголь», досліджують, як впливає алкоголь. 3 група - «стоп-наркотик», досліджують шкоду наркотичних речовин. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень або вікі-сайт. До кінця тижня кожна група повинна розробити докладний план досліджень. Рефлексія.

II ТИЖДЕНЬ.

Розглядаємо, обговорюємо та коректуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група - «антитютюн», досліджують: як куріння змінює організм людини, які викликає захворювання, як впливає на роботу внутрішніх органів, пропонують, яким чином можна відмовити людину від куріння. 2 група - «антиалкоголь» досліджують: як алкоголь діє на системи організму, яким чином змінює поведінку людини, які наслідки тягне за собою вживання алкоголю, пропонують шляхи запобігання вживання алкоголю. 3 група - «стоп-наркотик» досліджують: ознаки наркотичної залежності, зміни психіки людини, вплив наркотиків на людський організм, відповідальність за вживання, збереження, або торгівлю наркотиками, пропонують, як запобігти вживання наркотиків підлітками. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . Рефлексія.

IIІ ТИЖДЕНЬ.

Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких вони отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу. Учні завершують свої дослідження та починають створювати мультимедійну презентацію та інформаційний бюлетень. Рефлексія.

IV ТИЖДЕНЬ.

Проведення презентацій (усних виступів з демонстрацією мультимедійних презентацій), друк публікацій. Презентації можна провести для певних цільових аудиторій. Після виступу всіх груп відбувається підсумкове обговорення проекту. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Чорна Ірина Олексіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії та Правознавства

Навчальний заклад

Мілуватська ЗОШ І-ІІІ ступенів, Сватівського р-ну, Луганської області.

Місто\село, район, область

Село Мілуватка, Сватівський р-н, Луганська область.

Контактні дані

Електронна адреса: melovatka_school@i.ua

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.09-25.09.2012

Місце проведення тренінгу

Мілуватська ЗОШ І-ІІІ ст., с. Мілуватка, Сватівський р-н, Луганської обл.

Тренери

Лаврушко Володимир Миколайович