Портфоліо проекту "Фразеологія: смак і колір української мови"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Фразеологія: смак і колір української мови

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова, українська література

Навчальні цілі

1. Класифікувати фразеологізми. 2. Проаналізувати джерела походження української фразеології. 3. Дослідити лексичне значення фразеологізмів. 4. Скласти гумористичне оповідання про випадок із життя із використанням фразеологізмів.

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Під час роботи над проектом "Фразеологія: смак і колір української мови" учні ознайомляться із фразеологізмами, їх класифікацією, походження, тлумаченням.Робота над проектом сприяє збагаченню словникового запасу учнів, діти навчаться у власному мовленні вживати фразеологічні звороти. Для дослідження теми учні поділяються на групи: "Дослідники-філологи", "Історики-етимологи", "Дослідники лексичного значення". У результаті кожен учень складає гумористичне оповідання про випадок із життя із використанням фразеологізмів для участі в Міжнародному конкурсі знавців української мови імені Петра Яцика.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту


Опис оцінювання

Визначення попередніх знань учнів з теми за допомогою діаграми та таблиці |З-Х-Д.Розробка системи запитань з теми проекту , інструкціЇ щодо виконання проекту, яка допоможе учням послідовно виконати завдання проекту. Створення критеріїв для підсумкового оцінювання учнів. До закінчення створення проекту назначаються консультації, бесіди з учителем та однокласниками, щоб надати авторам проекту зворотній зв'язок щодо його покращення. Оцінювання учнів на предмет досягнення цілей проекту. Оцінювання учнів під час обговорення ключового питання «У чому запорука успіху людини?». Оцінювання створених учнівських презентацій та публікацій, оцінювання результату роботи: власні гумористичні оповідання.

Діяльність учнів та вчителя

Учні: 1.Знайомляться з темою та метою проекту. 2.Шукають шляхи реалізації проекту. 3.Проводять опитування - об'єднуються в групи, розподіляють обов'язки. 4.Працюють з джерелами інформації за даною темою. 5.Знайомляться із фразеологічними словниками. 7.Обробляють та аналізують зібраний матеріал. Роблять загальні висновки. 8.Аналізують свою роботу в групах. 9.Складають гумористичне оповідання.


Вчитель: 1.Презентує ідею для батьків. збирає дозвіл батьків [1] 2.Знайомить учнів з темою та завданням проекту, організує діяльність груп. 3.Створює інструкцію,шаблон презентації щодо виконання проекту. 4.Координує діяльність кожної групи та здійснює фасилітацію. 5.Приклад учняОрганізовує захист дітьми проекту. 7.Оцінює результати роботи над проектом.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шевченко Тетяна Федорівна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗ "Луганський навчально-виховний комплекс спеціалізована школа І ступеня-гімназія № 60 імені 200-річчя м. Луганська"

Місто\село, район, область

Луганськ, Луганська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

вересень 2012

Місце проведення тренінгу

КЗ "ЛНВКСШ І ст.-гімназія № 60 імені 200-річчя м.Луганська"

Тренери

Гіренко Вікторія Віталіївна

Cписок використаних джерел

Джерела інформації