Портфоліо проекту "Терра Австраліс Інкогніта"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Терра Австраліс Інкогніта

(Земля Південна Невідома)

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, Інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Учні називають основні відомості про відкриття та дослідження материка, особливості географічного положення, наводять приклади форм рельєфу, типів клімату, внутрішніх вод, представників рослинного і тваринного світу. Пояснюють особливості клімату Австралії та його вплив на формування вод суходолу та особливості заселення материка. Оцінюють вплив людини на природу, показують на карті острови, затоки, моря, гори, пустелі.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні мають:

 формувати вміння працювати з картою, підручником і знаходити цікаву інформацію;  використовувати отримані знання в реальному житті, проводити пошук інформації в мережі Інтернет, та інтерпретувати її;  вміти створювати презентації та публікації , демонструвати їх аудиторії;  навчитися ефективно працювати в групі та співпрацювати з іншими.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається впродовж всього виконання проекту щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Для оцінювання попередніх знань учнів, їх навчальних потреб на початку виконання проекту організується опитування. Для цього використовується форма для опитування. На початку виконання проекту організується обговорення основних питань проекту, на якому використовується метод мозкової атаки. Оцінювання навчальних потреб учнів визначається за допомогою таблиці ЗХД. кінцевому етапі проекту учні представляють мультимедійний продукт результатів роботи а також демонстраційний зразок (група експериментаторів). Для оцінювання використовується та ж сама форма оцінювання презентації (публікації).

Діяльність учнів та вчителя

Виконуючи проект, учні досліджують особливості природи Австралії та її відкриття. Результати своїх досліджень учні представляють у вигляді презентації, публікації. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів включений в процес кожного заняття.

1 тиждень. Проводимо опитування серед учнів на запитання, що будуть розглядатися при виконанні проекту. Для цього використовується форма для опитування. Вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Знайомимось з назвою проекту та Головними питаннями. Пояснюємо учням що вони вивчатимуть упродовж роботи над проектом. Методом мозкової атаки визначаємо теми, що могли б стати відповідями на запитання проекту. Демонструємо презентацію проекту. Учні об’єднуються в шість малих груп, кожна з яких розробляє свою тему. 1 група - «колумби», як впливає розташування Австралії відносно екватора, нульового меридіана, відносно інших материків і як була названа територія голландцями. (Терра Австраліс Інкогніта). 2 група - «геоморфологи», досліджують який зв'язок просліджується між рельєфом, геологічною будовою материка та корисними копалинами. 3 група – « кліматологи», виясняють загальні особливості кліматичних умов, продовжують формувати поняття про кліматичні пояси; 4 група - «гідрологи», шукають відповіді на питання: «Чому мало річок, озер, чому вони короткі? Чому внутрішні райони не мають стоку в океан?», «Чому річища довгий час без води. 5 група -«біологи», вивчають природні зони, особливості тваринного світу, його своєрідність, унікальність. Зміна природи людиною. 6 група – «демографи», вивчають раси, як європейці потрапили на материк, густоту населення та становище корінного населення. Кожна з груп заповняє таблицю ЗХД та знайомиться з формою оцінювання проектів. Учні кожної групи визначаються з кінцевими продуктами свого проекту. Кожна група має створити мультимедійну презентацію про своє дослідження та інформаційний бюлетень. До кінця тижня кожна група повинна розробити докладний план досліджень. Рефлексія.

2 тиждень. Розглядаємо, обговорюємо та корегуємо плани досліджень кожної з груп. 1 група -«колумби», визначають площі материків Африки та Австралії, та порівнюють їх, оцінюють берегову лінію; знайомляться з Великим Бар'єрним Рифом. 2 група - «геоморфологи», визначають які форми рельєфу переважають на материку і які причини їх утворення;вивчають корисні копалини материка та вплив коралів на форму рельєфу. 3 група - « кліматологи», з'ясовують загальні особливості клімату; за кліматичними картами визначають середні t та кількість опадів в різних кліматичних поясах, типи клімату. 4 група - «гідрологи», визначають, які бувають паводки і дивують криками. 5 група - -«біологи», детально знайомляться з представниками реліктових та ендемічних видів серед рослин та тварин, доводять бідність видового складу рослин Австралії. 6 група -«демографи», вивчають мовний та етнічний склад населення. В процесі обговорення вчитель відмічає відповіді учнів і використовує їх як при плануванні своєї діяльності так і при оцінюванні. Учні проводять дослідження з своїх тем за допомогою Інтернет - ресурсів та використовуючи друковані джерела. Учні критично оцінюють отриману інформацію та узагальнюють її. Проводяться консультації з окремими учнями та групами на яких обговорюються теми проектів, учні отримують відповіді на запитання, планують свою подальшу роботу, знайомляться з тим, як вона буде оцінюватись, вивчаючи форми оцінювання проекту . По закінченню роботи діти проводять презентації з усними виступами та демонстрацією мультимедійних презентацій. Рефлексія. Для оцінювання робіт учнів використовуються форми оцінювання проекту. Можна знову провести опитування серед учнів на запитання, що були розглянуті при виконанні проекту, порівняти їх з опитуванням на початку проекту та проаналізувати отримані відповіді.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лях Ніна Андріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №8, м. Сватове, Луганської обл

Місто\село, район, область

М.Сватове, Луганська обл..

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.09.-25.09.2012

Місце проведення тренінгу

Сватівська ЗОШ І-ІІІ ст.. №8, м. Сватове, Луганської обл..

Тренери

Лаврушко Володимир Миколайович