Портфоліо проекту "Спорт в нашому житті. Переваги та недоліки заняття екстремальним спортом."
Зміст
Назва проекту
Спорт в нашому житті. Переваги та недоліки заняття екстремальним спортом.
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова, історія, 7 клас
Навчальна тема
Спорт в нашому житті. Переваги та недоліки заняття екстремальним спортом.
Вік учнів, клас
12-13 років, 7 клас.
Стислий опис проекту
Даний проект поєднує чимало проблем, пов’язаних не лише із навчальними предметами. Під час роботи над проектом діти знайомляться з історією виникнення спортивних ігор, заглибляться в проблему чи завжди спорт приносить користь, які можуть бути наслідки заняття екстремальними видами спорту, виховується відповідальність за власне життя і за життя оточуючих. Під час роботи над проектом учні познайомляться з історією виникнення Олімпійських, екстремальними видами спорту, наслідками порушення правил особистої безпеки. Окрім цього, робота над проектом сприятиме формуванню у школярів розуміння найвищої цінності життя.
Повний План вивчення теми
Навчальні цілі
Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення, навички впевненої особистої поведінки у житті. Засобами іноземної мови відбувається виховання учнів, яке здійснюється через систему особистісних стосунків. Цьому сприяє виховання в учнів: — позитивного ставлення до іноземної мови як засобу спілкування; — культури спілкування, прийнятої в сучасному цивілізованому світі; — розуміння важливості оволодіння іноземною мовою і потреби користуватися нею як засобом спілкування. Оволодіння іноземною мовою сприяє розвитку в учнів: — мовних, інтелектуальних і пізнавальних здібностей; — готовності брати участь в іншомовному спілкуванні; — бажання до подальшого самовдосконалення у галузі володіння іноземною мовою; — уміння переносу знань і навичок у нову ситуацію шляхом виконання проблемно-пошукової діяльності.
Під час підготовки та створення презентаційних матеріалів (зокрема блогів) удосконалять навички аналізувати, порівнювати, систематизувати отриману інформацію, вміння аргументовано переконувати співрозмовника за допомогою фактів, щодо , використовувати допоміжні джерела інформації, користуватись різними електронними та друкованими ресурсами для накопичення та структурування інформації.
Опис оцінювання
Будуть використовуватись запитання впродовж вивчення всієї теми для того, щоб з’ясувати наскільки учні орієнтуються в темі, розуміють Основні запитання, головну ідею та проблеми проекту. Визначення попередніх знань та умінь учнів, а також очікуваних результатів відбувається за допомогою Таблиці З-Х-Д. Під час заповнення та ведення свого блогу, який учні ведуть впродовж всього проекту, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу. Під час наповнення та пошуку інформації на сайт керуються документом Критичне оцінювання веб-сторінок. Ці документи допоможуть їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне бачення проблематики теми в цілому. Періодичний перегляд та читання їх записів на відповідні коментарі та відгуки дозволяє оцінити розуміння учнів і за потребою скерувати їх навчання в правильне русло. В процесі роботи над блогом учні створюють публікацію та куруються при цьому методичними вимогами щодо створення та планування публікацій. На різних етапах проведення та реалізації проекту, планування та провадження своїх планів, учні використовують план діяльності. В підсумку роботу учнів оцінюють як вони самі (самооцінювання з використанням Форм та Контрольних списків), так і вчитель, котрий керується Формою оцінювання. Під час підсумкового оцінювання учні обговорюють Ключове питання – Яка роль спорту в нашому житті? Які переваги і недоліки заняття спортом?
Діяльність учнів і вчителя
Після вивчення теми учні обговорюють переваги і недоліки заняття спортом. Далі переглядають вчительську презентацію, котра стосується даної теми. Проводять обговорення усім класом про необхідність дотримання правил особистої безпеки при занятті спортом. Проводять мозкову атаку з питання «Чому люди обирають екстремальний спорт? ». Всім класом заповнюють три колонки таблиці З-Х-Д, аби зрозуміти, освідомити та оцінити свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають. Наприкінці вивчення теми та завершені створення проекту вони знову отримають цю таблицю і переглянуть результати. Вчитель обговорює з дітьми наслідки недотримання особистої безпеки під час заняття екстремальним спортом, як склалося життя людей після нещасних випадків.
Бланк відповідей за Формою опитування
Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед тими Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Обговорюється питання популярності спортивних ігор серед молоді. Багато уваги надається безпеки життя. З’ясовуються та аналізуються можливі шляхи вирішення даної проблеми.
Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав.
Презентація про авторське право
Учні збирають інформацію щодо виникнення спортивних ігор, видів екстремального спорту, наслідки недбалого ставлення до власного життя. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу Для того, щоб допомогти створити свій власний, цікавий та неповторний блог. Кожного дня вчитель переглядає ці блоги для можливості відстеження як саме учні розуміють основну проблему. Учні ділять на деякі групи для проведення ефективного проектного дослідження. «історики» - котрі дають інформацію про передумови виникнення спортивних ігор «спортсмени» - розповідають про необхідність спеціальної підготовки до занять різними видами спорту і небезпеку яку вони становлять; «психологи» - досліджують психологічні фактори, які слугують причинами нещасних випадків у спорті; «соціологи» - вивчають статистичні дані з проблеми та здійснюють обробку і аналіз результатів, проводять інтерв’ювання оточуючих та фахівців з проблеми дослідження, проводять дослідження друкованих джерел та Інтернет-видань, що стосуються теми. Розміщують інформацію на блозі та всі зібрані матеріали узагальнюють та оформляють у вигляді публікації. Вчитель надає учням Список проблем для мозкового штурму і просить учнів відслідкувати що є факторами поширення екстремального спорту серед молоді. Учні ознайомлюються з презентацією вчителя, обговорюють проект і складають план роботи. Щоб виробити внутрішню мотивацію необхідності вивчення теми методом проектів, школярі об’єднуються в творчі групи та розподілять обов’язки на першому етапі роботи. Актив Проекту розробляє сценарій презентації проекту, зокрема блогу. Обговорюються учнівські проблеми та потреби. Які методи вони застосовували на кожному етапі свого дослідження. Розповідають які висновки вони зробили особисто для себе. Також оцінюють свою роботу з веб-ресурсами. Проект надав учням можливість проявити власні вміння і навички – виокремлення потрібних знань з різних джерел інформації,демонстрація досягнень через створення групової слайдової презентації. В результаті даної діяльності школярі переконуються у цінності людського життя і необхідності його берегти. Очікувані результати: навички креативного мислення, рішення соціальних проблем, комунікативні навички, формування вміння співпереживати, нести відповідальність за життя і безпеку, формування вміння формулювати свою думку та аргументувати її.
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Гаврилюк Ольга Ігорівна
Фах, навчальний предмет
Вчитель англійської мови.
Навчальний заклад
Комунальний заклад освіти «Середня загальноосвітня школа №143»
Місто\село, район, область
Дніпропетровськ
Контактні дані
gavrilyuk.olga1@gmail.com
Про мене
Мій внесок
Мої проекти
Портфоліо з теми
Мої файли
Мої закладки