Портфоліо проекту "Славетні українці"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

“Ми є. Були. І будем ми! Й Вітчизна наша з нами.”

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Я у світі, мистецтво, читання, інформатика

Вік учнів, клас

3 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект розроблений для учнів 3 класів з навчального предмету «Я у світі», з розділу «Я – українець», з теми «Славетні українці» . Працюючи в групах, учні навчаться практично застосовувати отримані знання, дослідять біографії відомих українців та їх внески в розвиток України. Учні зберуть, систематизують та узагальнять знання з цієї теми. Учні продемонструють результати своїх досліджень у вигляді вікі-публікації(презентації, блогу, інформаційного бюлетеня). Керівник проекту складає план впровадження, в якому визначає, що потрібно зробити на певному етапі проекту, хто буде допомогати в проекті, хто буде на захисту проекту та кінцевий термін виконання.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту керівник проводе попереднє оцінювання знань учнів за допомогою таблиці –Знаємо-Хочу дізнатися – Дізнався. Інструменти:аркуш паперу (або електронна таблиця) з заголовком теми, що вивчаєтьсята таблицею З-Х-Д.Запитання з підказками. Форма для запису узагальнень і запитань. Це потрібно, щоб дізнатися, які в учнів попередні знання, що вміють робити учні, та про що вони хочуть дізнатися. За допомогою плану проекту, учням буде краще орієнтуватися в роботі та знати наступні кроки в дослідженні.

Протягом проекту вчитель спостерігає роботу груп, надаючи при необхідності допомогу (усні консультації).Інструменти: нагадування і підказки; контрольні списки.

В кінці проекту вчитель зробить аналіз роботи учнів з блогом, презентацією, публікацією . Всі ці форми оцінювання різних умінь, навичок допомагають учням зрозуміти до чого їм потрібно прагнути, вміти об`єктивно оцінювати свою роботу. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням всіх видів роботи ( контрольне опитування), яку виконував учень під час проекту. Інструменти: таблиці оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед проектом батьки підписують батьківську згоду, на участь іх дитини в цьому проекті.

На початку проекту всіх учнів потрібно об’єднати в 3 групи та розподілити між ними завдання або запропонувати на вибір тему завдання. Вчитель обговорює переваги посилання на джерела, роз’ясняє види покарання за плагіат, показує презентацію про авторське право, показує свою презентацію.


1. Группа «Видатні люди української літератури»

При вивченні теми учні досліджують, на якому рівні в українців знання про українську літературу та її представників. Перша група працює над змістовими запитаннями: «Що таке українська література?», «Яких видатних постатей літератури ви знаєте?». Вони роблять блог , в якому містеться аналіз опитування. Після цього вчитель дає завдання творчого характеру: дізнатися цікаві факти про про письменників.


2. Група «Спорт в Україні»

Друга група буде працювати над такими питаннями: «Чи є в Україні видатні спортсмени?» «Які цікаві факти ви про них знаєте?». Вони проаналізують, в яких видах спорту відзначились українці, які цікаві факти в житті переможців. Результатом їх праці буде публікація «Спорт серед нас».


3. Група «Офіційна пісня України»

Учні працюють над цікавими посиланнями в мережі Інтернет, на обраний матеріал, визначити необхідність Інтернет ресурсів для данного проекту; Ця группа отримає наступні питання: «Яка офіційна пісня України?», «Що ви знаєте про авторів та її написання?». Діти відшукують в мережі Інтернет інформацію та аналізують її. Після цього потрібно нагадати, як розробляти презентації ( шаблон), для того щоб учням було легше працювати з нею. Продуктом їх роботи буде презентація.

Наприкінці проекту Після систематизації інформації та створення брошури, блогу та презентації, вчитель має використати метод опитування, який розроблений для кожного виду роботи, за допомогою якого він зрозуміє на скільки добре діти засвоїли навчальний матеріал.

Презентувати проект учні будуть на святі, де будуть батьки учнів та адміністрація школи .

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Дар'я Панасенко

Фах, навчальний предмет

Спеціальність "Початкова освіта"

Навчальний заклад

ВП “Лисичанский педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”

Місто\село, район, область

місто Лисичанськ , Луганської обл

Контактні дані

chekhova7417@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.01.2017-03.02.2017

Місце проведення тренінгу

ВП “Лисичанский педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка”

Тренери

Крилова Марина Олександрівна, Ляшенко Катерина Іванівна