Портфоліо проекту "Складні слова"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Складні слова

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література, образотворче мистецтво, географія.

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Даний проект розрахований на учнів 6 класу. Проект спрямований на розвиток особистих вмінь та навичок, які в процесі роботи розвивають критичне мислення високого рівня, навички життєтворчості та впевненої особистої поведінки у житті. Проект формує в учнів цілісні поняття про складні і складноскорочені слова, дає змогу формувати навики застосування здобуті теоретичні відомості на практиці, робити лінгвістичні дослідження і обґрунтовувати орфограми. Групи учнів шукають, аналізують інформацію з різних джерел, вибирають головне. В учнів розвиваються пізнавальні навички та креативне мислення, розвивається увага, логічне мислення, вони навчаються орієнтуватися в інформаційному просторі. Цей проект допоможе учням опанувати навички 21 століття.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Оцінювання здійснюється протягом всього проекту, починаючи з вхідного уроку. Учням пропонується Опитувальник, для виявлення рівня знань учнів з теми. Саме за результатами цього опитування учнів буде поділено на 3 групи. Також пропонується для заповнення таблиця «З-Х-Д», діаграма Вена. Учні зможуть самостійно коригувати записи в них. Протягом проекту оцінювання здійснюється вчителем та учнями самостійно, використовуючи Оцінювання презентації проекту, Оцінювання публікації проекту, Форми оцінювання комп’ютерних робіт, Форми оцінювання блогу, Форми оцінювання презентації, Форми оцінювання публікації тощо. Учні можуть використати інформацію з цього оцінювання для того, щоб: •Порівняти свої запитання із запитаннями з попередніх навчальних тем; •Поставити завдання, щоб вони могли подальше їх використовувати.

Оціночна таблиця презентації проекту

Оціночна таблиця публікації проекту

Форма оцінювання комп'ютерних робіт

Форма оцінювання блогу

Форма оцінювання Портфоліо

Форма оцінювання презентації

Форма оцінювання публікації

Діяльність учнів та вчителя

До початку проекту учитель розповідає учням та батькам про метод проектів, показує публікацію (брошуру) й заохочує до роботи, пояснює специфіку проектної роботи й формує в учнів навички об’єктивного самооцінювання, колективної роботи (групова робота на уроках). Учитель готується самостійно, він обирає тему проекту, готує буклет, теоретичні відомості, список рекомендованої літератури при роботі над проектом. Для активізації пізнавальної діяльності учнів на початку роботи над проектом вчитель пропонує учням свою презентацію. Визначення попередніх знань учнів щодо теми відбувається за допомогою опитувальника та діаграм Вена, при заповненні ними таблиці Знаємо-Хочемо знати-Дізнаємося. Учні разом з вчителем формулюють загальну тему проекту на основі цікавої та актуальної проблеми згідно з навчальною програмою, визначаються з можливими напрямками роботи. Вчитель пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Ставить перед ними Ключові, Тематичні та Змістовні запитання. Націлює на шляхи збору інформації. Вчитель демонструє презентацію із захисту авторських прав. Обговорюється дана проблема. Учні проводять опитування свого ставлення до цього Закону та проблем порушення авторських прав. Оцінюють достовірність обраних ними веб-ресурсів за допомогою форм оцінювання. Переглядають чи дотримуються закони про дотримання авторських прав в даних ресурсах. Вчитель знайомить дітей із правилами роботи в Інтернеті. Показує як вести читацький щоденник (Блог). Обговорює з учнями питання про те, що блог надає можливість документування їх читання, запису своїх думок та творчих наробок, відповідей на важливі запитання, котрі їх бентежать. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу. Педагог проводить вхідне опитування та за його результатами диференціює всіх на групи: І група проводить лінгвістичне дослідження. ІІ група опрацьовує теоретичний матеріал. ІІІ група проводить вивчення мовного матеріалу на прикладі творів сучасної літератури . Оформленням кінцевих результатів роботи над проектом займаються всі три групи. Також учні отримають засоби самооцінювання роботи під час проекту, дізнаються про способи консультації з вчителем.Під час роботи над проектом групи активно спілкуються між собою, обмінюються даними та зібраною інформацією. Учитель скеровує учнів, які мають творчі здібності, на створення блогу, презентації. Учитель, у свою чергу, може активно допомагати учням, звертати їх увагу на типові помилки у веденні блогу. Результатами роботи над проектом стають презентація учнів, блог учнів та буклет, які вони презентують учням під час заключного заняття з теми.

Знаємо-Хочемо знати-Дізнаємося

Буклет вчителя_Кайстря

Буклет вчителя_Кайстря2

Вхідне тестування

Діаграма Вена

Презентація вчителя

Презентація шаблон

Прензентація фасилітація

Буклет учня

Буклет учня2

Презентація учнів

Презентация для учнів про авторське право

Блог учня

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кайстря Ірина Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЗО "СЗШ № 54" ДМР

Місто\село, район, область

м. Дніпро

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

05.12-17.12.2016р.

Місце проведення тренінгу

КЗО "СЗШ № 54" ДМР

Тренери

Гуляєва Олена Іванівна