Портфоліо проекту "Сказка ложь, намёк или всё-таки урок?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Російські народні казки", "Казки народів світу", "Літературні казки"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Література

Вік учнів, клас

5 класс, 11 - 12 рокыв

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з літератури для учнів 5 класу. Проводиться протягом вивчення тем «Російські народні казки», «Казки народів світи» та «Літературні казки». Для учнів передбачені різноманітні ролі аналітичної, дослідницької та творчої діяльності, остаточним результатом якої стануть самостійно написані дітьми казки та сценарії, а також ведення блогу, в якому учні відобразять свої враження від роботи над проектом.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Застосування таблиці "ЗХД" на початкових етапах роботи над проектом допоможе визначити коло теоретичних знань учнів з окресленої проблеми та актуалізує їхні комунікативні навички. При цьому вчитель використає опитувальник «Перевірка засвоєння змісту казки», що дасть змогу педагогові визначити навчальну мету і ступінь обізнаності учнів із запропонованої теми. Це також сприятиме розробці допоміжних і супровідних завдань для реалізації поставленої мети – розробки учнівського проекту. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволить оцінити ступінь розуміння учнями теми і, при необхідності, дасть змогу скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Застосування таблиці "ЗХД" у кінці роботи над проектом стане своєрідним підбиттям підсумків за виконану роботу і дозволить реально оцінити ступінь набуття учнями певних компетенцій.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи пропонуємо учням ознайомитися з перевагами методу проектів за допомогою буклету с.1  c.2. При організації спілкування і співробітництва в Інтернеті важливо забезпечити безпеку учнів в Інтернеті. Перед початком роботи в Інетернеті обговорюємо з учнями статтю "Безпека дітей на інформаційних магістралях". Учні переглядають veb-ресурси з безпечного користування Інтернетом. Перед початком роботи отримуємо дозвіл батьків на відкриття поштової скриньки та публікації роботи учня в Інтернеті.


План нашего проекта. Сначала мы будем работать над народными сказками. Для начала мы должны разобраться в том, как устроен мир народных сказок. Создадим творческие группы, каждая из которых получит свое задание. Я, конечно же, хочу быть редактором альманаха. Мы объединимся в такие группы: - ученые (составят справку, откуда взялась сказка, какие бывают сказки, как узнать сказку, что делает сказку волшебной); - журналисты (проведут журналистское расследование на тему «Почему мы любим сказки»); - картографы (нарисуют карту «Страны русских сказок»); - детективы (составят картотеку «досье» сказочных героев); - художники (нарисуют портреты для «досье»); - писатели (напишут собственную сказку по примеру русской народной). По желанию прредлагаю нарисовать портреты сказочных героев и попробуйте написать свою сказку.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Клюєва

Фах, навчальний предмет

вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа I-III ступенів № 29

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Дніпропетровська область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 16.03.2015 до 28.03.2015

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа № 12

Тренери

Ганна Петрівна Петренюк