Портфоліо проекту "Повноцінне харчування - основа здоровя"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Повноцінне харчування - основа здоров'я"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, фізична культура, мова навчання, читання, математика, інформатика.

Вік учнів, клас

4 клас

(9 - 10 років)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Даний проект розроблений для учнів 4-го класу з курсу «Основи здоров’я» за темою уроку «Складові їжі. Енергетична цінність їжі». Проект передбачає пошуково-творчу групову роботу.

Під час роботи над проектом учні будуть:

● аналізувати компоненти продуктів харчування;

● досліджувати взаємозв'язок між кількістю їжі, яка вживається і особистими потребами в ній;

● визначати індекс маси тіла, створювати певну діаграму та робити висновки;

● аналізувати добову потребу у білках, жирах, вуглеводах, мінеральних речовин організму людини;

● опрацьовувати таблицю з рекомендованим набором продуктів харчування на добу;

● аналізувати калорійність продуктів харчування;

● складати “Корисне меню” для молодшого школяра;

● складати пам’ятки «Як поводити себе за столом», «Корисна їжа».

Перелічені види роботи допоможуть дітям зрозуміти вагоме значення повноцінного, правильного харчування для здоров’я людини.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання здійснюється упродовж всієї роботи над проектом згідно критеріїв оцінювання знань,умінь та навичок. Перед початком роботи в проекті вчитель проводить попереднє онлайн опитування учнів за темою, щоб дізнатися рівень їх знань, а також для того, щоб скоригувати свою роботу і дібрати завдання відповідно до потреб учнів. З цією ж метою вчитель проводить оцінювання навчальних потреб учнів за допомогою таблиці З-Х-Д. Поточне оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів.

Під час роботи над проектом учні мають можливість самоспрямовувати себе за допомогою контрольного списока з самоспрямування у навчанні. А оцінити свою роботу їм допоможе форма оцінювання мультимедійного проекту та форма оцінювання блогу.

Наприкінці роботи над проектом вчителю допоможе оцінити набуті знання і навички учнів форма оцінювання співробітництва на проекті і самооцінка результатів проекту

Діяльність учнів та вчителя

Перед проектом вчитель знайомить батьків та учнів з методом проектів за допомогою буклету, а також розповідає про навички 21 століття, які отримають учні під час роботи над проектом. Також в цей час батьки знайомляться і підписують форму батьківського дозволу для публікації роботи учнів в мережі Інтернет.

На початку роботи вчитель обов'язково знайомить дітей з презентацією про авторське право і нагадує про техніку безпеки при роботі з 'ютером. Далі учні заповнюють таблицю З-Х-Д і відповідають на онлайн опитування, завдяки яким вчитель з'ясовує попередні знання учнів з цієї теми. На першому занятті вчитель зацікавлює дітей до участі у проекті за допомогою презентації їдей проекту і ді їх на групи за допомогою документу для фасилітації.

Під час проекту діти, шукаючи інформацію, критично оцінюють веб-сайти за допомогою документу оцінювання веб-сайтів.

Перша група учнів протягом проекту буде досліджувати взаємозв'язок між кількістю їжі, яка вживається і особистими потребами в ній, а також визначати індекс маси тіла учнів свого класу. Но основі отриманих даних учні створять діаграму в програмі MS Excel та зроблять певні висновки. Процес та результати своєї роботи учні зафіксуют у вигляді буклета, який їм допоможе підготувати інструкція до створення публікацій. При створенні публікації в учнів сформуються вміння аргументовано доводити свою думку, шукати інформацію з інтернет-ресурсів, використовуючи повні речення, вміння ілюструвати ідеї, комбінуючи текст і зображення, а також вміння працювати в програмі Microsoft Publisher.

Друга група - буде аналізувати компоненти продуктів харчування, добову потребу у білках, жирах, вуглеводах, мінеральних речовин організму людини, опрацьовувати таблицю з рекомендованим набором продуктів харчування на добу, проводити онлайн-опитування та створювати діаграму за даним опитуванням. Процес та результати своєї роботи учні продемонструють у вигляді блогу, який їм допоможе підготувати інструкція по створенню блогу . При створенні блогу в учнів сформуються вміння виступати перед аудиторією, коротко формулювати свою думку, використовувати різні мультимедійні засоби, вміння відбирати найяскравіші переконливі факти для аргументації думок.

Третя група - проаналізувавши калорійність продуктів харчування складе “Корисне меню” для молодшого школяра та створить презентацію, використовуючи інструкцію по створенню презентації, та заздалегіть заготовлений шаблон для учня. При створенні презентації в учнів сформуються вміння аргументовано доводити свою думку, використовуючи повні речення, вміння ілюструвати ідеї, комбінуючи текст і зображення. Вміння працювати в програмі Microsoft PowerPoint.

На останньому занятті учні презентують свої проекти, проводять оцінювання один одного, самооцінювання,а вчитель оцінює кожного учня індивідуально. Після захисту проектів учні класу разом з вчителем готуються представити свої результати батькам, зібравшись на класну конференції-демонстрацію. Саме там буде представлене повноцінне меню молодшого школяра, яке вони будуть рекомендувати для використання в шкільній їдальні.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Олесандрівна Москаленко

Фах, навчальний предмет

Вчитель, вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Комунальний заклад "Лисичанська спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №27" Лисичанської міської ради Луганської області

Місто\село, район, область

м. Лисичанськ

Луганська область

Контактні дані

i.a.moskalenko@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.11.2012 - 18.12.2012

Місце проведення тренінгу

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Іван Юрійович Іванов