Портфоліо проекту "Нерівність душ - це гірше, ніж майна"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Нерівність душ- це гірше, ніж майна

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська література

Навчальні цілі

Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння користуватися мовними засобами в усіх видах мовленнєвої діяльності при підведенні підсумків розділу „Література ХІХ ст.”, формування читати та усвідомлювати прочитане; залучення до художньої літератури, а через неї - до фундаментальних цінностей культури; формування гуманістичного світогляду особистості, розширення її культурно-пізнавальних інтересів, виховання в учнів любові, поваги до традицій свого народу та толерантного ставлення до культурних традицій інших народів. Під час роботи в проекті учасники формулюють гіпотези та досліджують причини геніальності та інші фактори, що впливають на народження генія, на прикладі життя видатних письменників ХІХ століття для того, щоб поглибити та узагальнити свої знання біографій письменників ХІХ століття; навчитися відбирати необхідну інформацію, аналізувати її, порівнювати та класифікувати. Учні також мають навчитися робити соціальні дослідження, аналізувати та узагальнювати їхні результати. Серед очікуваних результатів – формування у дітей вміння висувати і формулювати гіпотези, оцінювати певні явища, відстоювати власну думку.

При створенні презентації, публікації та веб-сторінки  продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки.  

Вік учнів, клас

11клас 16-17 років

Стислий опис проекту

Проект розрахований для учнів 11 класу, які вивчають творчість Ліни Костенко. В процесі роботи над проектом учні вивчатимуть творчість Ліни Костенко. Особливу увагу приділять її твору «Маруся Чурай», розглянуть подібні трагедії в житті головної героїні твору з аналогічними долями в творах Лесі Українки та О.Кобилянської. Зроблять аналіз трагічної долі кожної героїні творів вказаних письменниць та зроблять відповідні висновки , дадуть відповідь на питання : «В чому суть людського щастя?. Кінцевий продукт даної роботи – презентація. Також учні отримують завдання знайти інформацію про улюблені заняття геніїв у дитинстві, коло їх читання, а також дослідити, як саме працювали видатні письменники. «Соціологи» проводять опитування учнів класу. Результати спільної роботи «біографи» та «соціологи» оформлюють у вигляді веб-сайту.

Повний План вивчення теми

План проекту

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом учитель проводить анкетування та попереднє оцінювання знань та умінь учнів за З-Х-Д схемою. Протягом всієї роботи над проектом проводиться поточне оцінювання. Оцінюється кожен вид роботи виконаної учнем: дослідницька робота, презентація, публікація, веб-сторінка , виконана контрольної роботи. Під час оцінювання кожного виду роботи, за виключенням контрольної роботи, крім оцінки вчителя використовується взаємооцінювання, самооцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Роботу над проектом вчитель починає задовго до реалізації самого проекту. Перш за все учитель продумує план. Для того, щоб залучити до проведення проекту своїх колег, волонтерів, учитель напередодні роботи розповсюджує публікацію про метод проектів, ставить до відома батьків. На початку роботи над проектом з метою зацікавлення учнів до пошукової та дослідницької діяльності учитель проводить мозкову атаку: ставить проблему перед дітьми, здійснює мотивацію роботи. Наступним кроком учителя є організація обговорення проекту. З метою з’ясування навчальних потреб учнів, учитель проводить попереднє оцінювання знань та умінь учнів за З-Х-Д схемою. В залежності від рівня знань та навчальних потреб, які були виявлені під час попереднього оцінювання, учні діляться на три групи: 1 – вчені-дослідники, 2 – журналісти, 3 – статисти. Кожній групі дається завдання для дослідження. Завдання першої групи: Дослідити життєві цінності людини шляхом опитування вчителів, батьків і учнів старших класів. Виділити основні, зробити порівняльну характеристику, як змінюються цінності з віком і життєвим досвідом Завдання другої групи: Опрацювати результати соцопитування. Виділити основні цінності, зробити порівняльну характеристику, як змінюються цінності з віком і життєвим досвідом. Завдання третьої групи: Ознайомитися з творчістю Ліни Костенко, відмітити вт її творах життєву позицію, її бачення життєвих цінностей . Узагальнити і зробити висновки. Необхідну для виконання того чи іншого завдання інформацію учні отримують використовуючи Інтернет-ресурси та інші джерела. Після тиражування публікації учитель проводить конкурс оповідань на тему: « Моє маленьке «Я» у цьому бурхливому світі зникаючих цінностей», участь в якому можуть брати всі бажаючі. З метою визначення рівня засвоєння досліджуваної теми дітьми, учитель час від часу проводить контрольні зрізи знань учнів, аналізує результати та коректує подальшу роботу. Учитель оцінює кожен вид учнівської роботи. Всі оцінки, які учні отримують на протязі реалізації проекту, учителем фіксуються в щоденнику поточного оцінювання учнів. Наприкінці реалізації проекту учитель проводить перевірку знань і умінь учнів, набутих в ході вивчення теми. Всі завдання, які виконуються учнями на протязі реалізації проекту носять диференційований характер. Учитель час від часу використовує дидактичні матеріали, підготовлені за допомогою прикладних програм пакету Microsoft Office (Word, Excel та інших).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Кайда Наталія Петрівна

Фах, навчальний предмет

учитель української мови і літератури

Навчальний заклад

Лазірківська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені В.О.Підпалого

Місто\село, район, область

Село Лазірки, Оржицького району, Полтавської області

Контактні дані

Lazorki_zosh@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-22 вересня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Оржицька ЗОШ І-ІІІ ст.. ім. І.Франка

Тренери

Бабак Наталія Григорівна