Портфоліо проекту "Моє місто - частина України"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Моє місто - частина України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія (основний), інформатика (дотичний)

Навчальні цілі

Учні навчаться:

швидко та ефективно шукати необхідну для виконання проекту інформацію (в місцевих органах самоврядування, в Internet-джерелах) та компетентно її оцінювати;

оцінювати фактори, що призвели до погіршення демографічної ситуації в країні через призму рідного міста;

з’ясовувати причини і наслідки демографічної ситуації, яка склалася у місті, країні;

розуміти взаємозв’язок проблем маленького міста і всієї держави;

формулювати висновки;

продуктивно працювати у групі, використовуючи можливості кожного для досягнення спільної цілі; використовувати комп’ютерні технології для обробки, організації інформації і презентації її для широкої спільноти (інформаційний бюлетень, блог).

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту

В ході вивчення теми з географії 9 класу «Населення України», учні збирають інформацію щодо демографічної ситуації в рідному місті. З місцевих органів самоврядування учні довідуються чисельність населення міста, показники народжуваності і смертності, а також віковий склад населення за останні десятиліття. Учні користуються електронними таблицями для побудови та аналізу графіка зміни кількості населення, побудови та аналізу відповідних секторних та стовпчикових діаграм. Учні порівнюють результати дослідження рідного міста з демографічною ситуацією в Україні. З’ясовують чи відображає демографічна ситуація міста проблеми країни. Роблять висновки про те, які процеси в країні призвели до погіршення демографічної ситуації. Учні збирають дані щодо думки громадськості щодо опрацьованих даних і збирають ідеї про те, які заходи з боку держави можуть покращити ситуацію. Учні демонструють результати дослідження у формі інформаційних бюлетенів, підготовлених для місцевої громади та на блозі для поширення серед більш широкої аудиторії.

План вивчення теми

План впровадження проекту

Опис оцінювання

На початку роботи вчитель демонструє учням презентацію ідей проекту, відбувається її обговорення. Крім того, учні заповнюють таблицю З-Х-Д. Відповіді учнів аналізуються, визначається рівень попередніх знань. На їх основі визначаються навчальні потреби учнів, планується їх проектна діяльність. Визначається стратегія забезпечення учнів необхідною інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок. Перед початком виконання завдань учні знайомляться з критеріями оцінювання для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Поточне оцінювання відбувається у вигляді самостійної роботи учнів з формами для само- та взаємооцінювання. Така робота допомагає як вчителю, так і учням відслідковувати розуміння теми проекту і процесу роботи над ним. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проект. Проведення консультацій для кожної групи та окремих учнів корегують і спрямовують діяльність учнів. Для оцінювання вміння продуктивно працювати в групі вчитель використовує форму оцінювання спільної діяльності. Після виконання проекту кожна група повинна презентувати результати своєї роботи. Учні використовують форми оцінювання результату роботи (публікації, презентації, блогу). Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання результату роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Підготовчий етап

Перед початком проекту слід зв’язатись з місцевими органами самоврядування для того щоб вони змогли надати учням статистичні дані щодо демографічної ситуації у місті за останні роки. Домовитися про спільну роботу. Мешканці нашого міста не ознайомлені з тим, які зміни відбуваються у його демографічній структурі і як вони пов’язані із демографічною ситуацією в країні. Тому результати роботи над проектом будуть цікавими і важливими не тільки для учнів, але і для громади.

На початку роботи необхідно надати учням поради щодо безпечної роботи в Інтернеті, а також отримати дозвіл батьків на використання учнями Інтернету. Учитель демонструє учням презентацію ідей проекту, в ході якого відбувається її обговорення. Вчитель пропонує учням заповнити таблицю З-Х-Д, щоб визначити їх навчальні потреби та спланувати їх проектну діяльність.

Вчитель розподіляє учнів на групи таким чином, щоб у кожній групі були і сильні і слабкі учні.

Для кожної групи визначається окреме тематичне завдання:

І група. Зібрати інформацію за останні роки по таким тематичним питанням: кількість населення міста, кількості померлих і народжених мешканців міста, вікова структура постійного населення міста, територіальне розподілення працюючих мешканців міста. Порівняти дані з відповідними даними по країні. Обробити зібрану інформацію і подати її в табличному вигляді, проілюструвати дані графіком або діаграмою певного типу. Потрібну інформацію учні можуть взяти в органах місцевого самоврядування. Створити презентацію за результатами роботи.

ІІ група. Створити засобами програми Microsoft Word інформаційний бюлетень за темою проекту і розповсюдити його серед учнів, вчителів гімназії та мешканцями міста. Провести живе опитування громадської думки за результатами дослідження.

ІІІ група. Створити в Інтернеті свій блог і розмістити на ньому результати дослідження і опитування громадян міста, а також інтернет-опитувальник. Популяризувати блог, шляхом розповсюдження візиток, розміщення посилань на сайтах.

Урок 1

Вчитель демонструє приклад учнівської презентації для того, щоб учні могли правильно оформити свій звіт про виконану роботу. Кожній групі надається план презентації результатів своєї роботи. Проводиться перевірка планів роботи кожної групи, зібраної інформації. Надаються додаткові завдання для обдарованих учнів. Даються завдання для слабких учнів.

У позаурочний час діти проводять дослідження за складеними кожною групою планами. Між уроками вчителем проводяться консультації для кожної групи, в ході яких корегується і спрямовується діяльність учнів.

Урок 2

Учні упорядковують зібрану інформацію, дані які отримали в результаті обчислень та опитування громадськості. Працюють над звітами. Проводиться поточне оцінювання у вигляді самостійної роботи учнів з формами для само- та взаємооцінювання.

Урок 3 Представлення результатів роботи. Презентація та інформаційний бюлетень повинні містити результати дослідження у вигляді порівняльних діаграм, що відображають демографічну ситуацію у місті і в Україні. До кожної діаграми повинен бути розміщений коментар. Необхідно використовувати актуальну інформацію, яка відображає дані останніх років. Обов’язково повинні бути висновки і ставлення до проблеми самих учнів. Інформаційний бюлетень і блог повинні містити узагальнену інформацію за результатами дослідження. Опрацьовані результати «живого» опитування мешканців міста. Необхідно розмістити список посилань на сайти, на яких розміщені офіційні дані за темою проекту. Блог повинен містити також Інтернет-опитувальник для небайдужих до цієї проблеми. Оцінка результатів роботи кожної групи відбувається за допомогою спеціальних форм оцінювання виступів та презентацій. Підсумкове оцінювання проводиться вчителем за допомогою тих же форм.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Елла Заборська


Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики


Навчальний заклад

Гірська багатопрофільна гімназія Первомайської міської ради

Місто\село, район, область

м. Гірське, Луганська область

Контактні дані

м.т. 0954632597

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26/09/2012-16/10/2012


Місце проведення тренінгу

Луганський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Тренери

Іванов Іван Юрійович