Портфоліо проекту "Многогранний світ многогранників"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

"Многогранний світ многогранників"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика, художня культура

Навчальна тема (як записано в програмі)

Многограннки

Вік учнів, клас

9-11 клас.

Стислий опис

Учням нерідко здається, що геометрія – це нудний набір формул і фігур. І вони не здогадуються, що геометричні форми знаходять своє відображення практично у всіх галузях знань, наприклад, архитектурі. Геометрія являє собою могутній інструмент пізнання світу. В цьому проекті учні ознайомляться з правильними многогранниками, розглянуть всі 5 видів правильних многогранників, дізнаються про так названі півправильні многогранники (або Архімедові тіла) та тіла Кеплера – Пуансо. Учні будуть працювати по групах, аналізувати та систематизувати матеріали, оформлювати презентацію, публікацію та веб-сайт. Для пошуку шляхів розв’язання ключового та тематичних питань учні вивчатимуть додаткову літературу з історії, біології, фізики, хімії, образотворчого мистецтва, художньої культури, висновки науковців та філософів, проводити власні досліди. В результаті проведення проекту учні отримають повне уявлення про правильні многогранники. Перед початком впровадження даного проекту слід ще раз опрацювати проектну технологія навчання. Для цього можна скористатися буклетом.Після чого можна їх ознайомити з презентацією, запропонувати їм об'єднатися в групи, обрати напрямок дослідження і приступати до реалізації проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Учні повинні визначити види правильних многогранників, дослідити їхню кількістьі їх властивості, навчитися визначати об'єми площі поверхонь цих многогранників, досліджувати геометрію в інших науках, оцінювати значення правильних многогранників в житі людини, дослідити вплив геометрії на архітектуру, формувати вміння стисло, чітко, зручно, ефективно представляти результати досліджень за допомогою діаграми, презентацій, публікації тощо, уміння ілюструвати ідеї, висновки, комбінуючи текст і зображення, удосконалити вміння збирати й обробляти інформацію, використовуючи різні форми опитування, ресурси Internet, уміння аргументовано доводити власну думку, розвивати навички мислення, розвивати логічне мислення, виховувати почуття шанобливого ставлення до отриманих знань.

Опис оцінювання

Під час реалізації проекту передбачається проводити формуюче та підсумкове оцінювання. Для проведення формуючого оцінювання використовується спочатку мозковий штурм і таблиці З-Х-Д. Це дає можливість визначити початковий рівень знань учнів. Впродовж роботи над проектом час від часу переглядаємо учнівські роботи, за потреби коригуємо. Наприкінці роботи над проектом використовуємо форми для оцінювання і самооцінювання робіт учнів.

Діяльність учнів

- ознайомлюються з учительською презентацією, прикладами учнівських робіт та формами оцінювання; - об’єднуються у групи за інтересами; - обирають тему для дослідження; - розподіляють обов’язки у групі; - збирають матеріали у мережі Інтернет, літературі, проводять соціологічне опитування ; - обробляють отриманий матеріал; - використовують дидактичний матеріал; - створюють діаграми, пишуть висновки, оформлюють звіт; - створюють презентації, публікації, веб - сайти, використовуючи для цього форми оцінювання; - оцінюють згідно з критеріями свою роботу та роботу своїх друзів; - презентують свою роботу на тижні предметів математичного циклу.

Приклад презентації

Учнівська wiki-сторінка

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Руслан Чекайло

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики і інформатики

Навчальний заклад

Обертинська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

"Селище Обертин Тлумацького району Івано-Франківської області

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28 травня - 1 червня 2012 року

Місце провведення тренінгу

м. Тлумач

Тренери

Битківський Юрій Ярославович