Портфоліо проекту "Ми і хімія"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Хімія і ми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія, медицина.

Навчальні цілі

Навчальні цілі: • сформувати цілісне уявлення про воду як складну речовину з її аномальними властивостями; • вивчити фізичні й хімічні властивості води як найважливішого природного оксиду; • Обговорити питання: • значення води в житті людини і народному господарстві; • кругообіг води в природі; • охорона природних вод від забруднення; • проблеми прісної води; • розвивати ініціативність, самостійність, допитливість, відповідальність; • виховувати любов до рідного краю,формувати елементи екологічної культури

Вік учнів, клас

11 клас, 17 років

Стислий опис проекту

Проект відкриває зв’язок хімії з навколишнім світом, вплив на життєдіяльність людини. Розглянуті питання впливу емульгаторів, стабілізаторів на організм людини.

Повний План вивчення теми

План проекту

План реалізації проекту

Опис оцінювання

Учні створюють Т-таблицю, щоб порівняти і зіставити факти і вимисел. Вони використовують інформацію для того, щоб відобразити наявні знання і готовність до роботи над проектом. Т-таблиця роздруковуєтья для учнів, щоб вони могли порівняти і зіставити факти й вимисел. Вчитель пропонує презентацію для розуміння поступових кроків у роботі.Учні створюють особисті і загальну схему З-Х-Д про Е-числа в асоціативного куща. Схема використовується для оцінки початкових знань, мозкового штурму, обдумування дослідницьких питань. Використання З-Х-Д схеми перевіряє готовність і зацікавленість учнів і в ході всього проекту заохочує учнів до метапізнання, оскільки вони повертаються до неї декілька разів впродовж проекту. Постановка запитань дозволяє відстежувати просування учнів, тестувати розуміння і залучати учнів до мислення вищих рівнів. Вчитель ставить запитання до груп і в ході консультацій. Крім того, учні постійно повертаються до Основних запитань, що скеровують вивчення теми. Учні планують зустрічі для оцінювання розуміння учнями наукових матеріалів і письмові роботи для забезпечення зворотного зв'язку, пояснення незрозумілих питань, у разі потреби проведіть додаткові уроки. Наперед заплановані запитання і записи допомагають документувати таке оцінювання проекту.В процесі реалізаці проекту учні проходять on line-тестування. Для відслідковування відповідей учнів вчитель переглядає діаграму відповідей Учні створюють блог,використовують Контрольний список оцінювання блогу для відслідковування свого прогресу в роботі та знайомляться з інструкцією, щодо створення блогу. Учні оцінюють те, як вони працюють у групі. Оцінюються групові процеси і якість фінального спільного продукту. Учні використовують Щоденник дослідження, Лабораторний журнал зростання рослини, груповий план, рефлексію і бюлетень для оцінювання розуміння наукових концепцій і процесів за заданими критеріями. Критерії оцінювання допомагають учням самим оцінювати своє просування. Форми оцінювання змісту з коефіцієнтами і балами використовується і для завершального оцінювання, де враховується оцінка за презентацію, публікацію, блог.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком реалізації проекту вчитель ознайомлює батьків, громадськість з методом проектів (сторінка 1, сторінка 2) і формою щодо збереження конфіденційності.

Вчитель бере дозвіл від батьків для на відкриття електронної скриньки дозвіл для публікації роботи учня в мережі Інтернет ознайомлює батьків з документом "Стратегії проти плагіату дослідницьких робіт"

Вчитель започатковує дискусію щодо того, як впливають забруднюючі речовини на навколишнє середовище? Який вплив сірчистого газу? Як ведуть себе нітрогеновмісні речовини? Починає обговорення питання, яке буде темою дискусії цього року: Ми і хімія. Веде розмову про те, як теми, що будуть вивчатися впродовж цього навчального року, допоможуть нам знайти відповідь на це Ключове запитання. Проводить дискусію у класі або в малих групах щодо того, чим схожі та чим відрізняється властивості різних забруднюючих речовин. Проводить обговорення усім класом про синтетичні лікарські речовини. Поділяє учнів на три групи, дає завдання, знайомить учнів з презентацією, щодо своїх досліджень.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталя Калитовська

Фах, навчальний предмет

Хімік-викладач, хімія

Навчальний заклад

Червоноградський НВК №13

Місто\село, район, область

м. Соснівка Львівська область

Контактні дані

0973302060

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-листопад 2012

Місце проведення тренінгу

Червоноградський НВК №13

Тренери

Дуброва Т. В.