Портфоліо проекту "Казка лікує дитячі душі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Казка лікує дитячі душі"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Художня література, розиток мовлення, театралізована діяльнісь.

Вік учнів, клас

різновікова група (4-7 р.)

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Збагачувати художній досвід дітей народними творами, вчити запам’ятовувати їх. Сприяти розвитку пізнавальної активності дитини. Створювати сприятливі умови для розуміння змісту казки.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

[ https://drive.google.com/file/d/1uagGIP0WMd4xqJnTUvG9Qt31v_aqHXLh/view План впровадження]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту Вихованцям пропонується вдома разом з батьками заповнити таблицю З-Х-Я-Д для виявлення базового рівня знань за проблемою. Педагог аналізує знання дітей та визначається з напрямками подальшої побудови проектної діяльності. Разом з дітьми виконується вправа «Асоціативний кущ», використовується організаційна діаграма для оцінювання навчальних потреб вихованців. Розробляються питання для співбесіди з дітьми за темою «Казка лікує дитячі душі».

Упродовж роботи над проектом Вихованцям пропонується заповнити форму для оцінювання продукту, яка дає змогу провести рефлексію в роботі над проектом, та відслідкувати прогрес дітей в опануванні темою, отримати зворотній зв'язок. За допомогою методу «Відкритий мікрофон» діти можуть поділитися враженнями, розвинути навички ефективної комунікації.

Наприкінці роботи над проектом На підсумковому етапі обов’язково використовується оцінно-контрольна діяльність, яка простежується у всіх видах діяльності дитини протягом дня. Вона включає в себе вміння дитини оцінювати і контролювати дії однолітків і свої власні дії. Крім того оцінно-контрольна діяльність передбачає не лише виявлення знань дітей, а і уміння діяти творчо та відповідально. Вдома разом з батьками необхідно пройти вихідне онлайн-тестування.

Контрольний список мультимедійної презентації

Котрольний список для рефлексії

Оцінювання учнівської роботи

Форми оцінюівання веб-сайтів

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Після проведення знайомства з вступною презентацією дітям пропонується створити асоціативний кущ, щоб виявити уявлення про проблему. Вдома разом з батьками діти заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, використовується організаційна діаграма для оцінювання навчальних потреб вихованців. Далі з дітьми проводяться бесіди про різні види казок, дидактичні ігри, вправи, СХД. Вихователь пояснює як саме вони будуть працювати над проектом. Діти розділяються на декілька груп: одна група «дослідники» буде збирати інформацію з різних джерел про різні казки за їх видами, друга група «пошуковці» будуть добирати різні зображення за темою, третя група «фантазери» буде проводити опитування серед знайомих людей як дорослих так і однолітків за темою «Чи потрібна дітям казка?» Після того як дослідження всіх груп будуть завершені вся група разом обговорює та розглядає отриману інформацію, аналізує її. Педагог пропонує створити спільний кінцевий продукт у програмі Power Point у вигляді дитячого проекту по казку, залучивши до цього батьків вихованців. Діти вчаться спільно працювати в Інтернеті, разом з педагогом узгоджують як буде виглядати кінцевий продукт проекту. Педагог показує приклади такої роботи. У процесі роботи діти разом з батьками заповнюють карти знань щодо дитячого проекту «Казка лікує дитячі душі», використовуємо для цього заздалегідь підготовлені форми для оцінювання дитячого продукту. Наприкінці проекту вихованці знову звертаються до таблиці З-Х-Я-Д і можуть узгодити свої сподівання із кінцевою реалізацією планів. Спільно з батьками проходять вихідне онлайн-тестування. Разом проводимо у групі рефлексію щодо того що вдалося, що було важко, хто впорався зі своїм завданням добре, які висновки діти зробили зі своєї діяльності за проектом.

Вступна вчительська презентація

Приклад учня

Фасилітяція

Список використанних джерел

Буклет МЕТОД ПРОЕКТІВ

Інтерактивна вправа Пазли-казки

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталя Федько

Фах, навчальний предмет

Вихователь

Навчальний заклад

ДНЗ № 35 "Кульбабка"

Місто\село, район, область

м.Жовті Води, Дніпропетровська область.

Контактні дані

0665360813

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

06.11.17 - 18.11.17

Місце проведення тренінгу

СЗШ № 10

Тренери

Бойко Анджела Артурівна