Портфоліо на тему Фразеологізми проект " Язиката Хвеська "

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Фразеологізми

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова ,біологія ,природознавство .

Вік учнів, клас

10-11 років 5 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з української мови для учнів 5 класу буде реалізовуватися під час вивчення теми «Фразеологізми » та в позаурочний час. У ході вирішення поставлених питань вони будуть працювати по групах, проводити опитування, аналізувати інформацію різних джерел та ресурсів, порівнювати, узагальнювати результати. Основними видами діяльності учнів в ході проекту будуть дослідницькі дії з використання фразеологізмів та створення електронних продуктів з допомогою прикладних програм. Результатом проекту стане презентація учнівських робіт.

План вивчення теми

План вивчення теми [1] План впровадження теми[2]

Оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу, публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого просування у навчанні. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів. Регулярно ведеться читання блогу дослідження, а наприкінці першого тижня здійснюється тестування учнів за допомогою бланку контролю. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання роботи в проекті кожного учня з допомогою контрольного списку запитань до рефлексії наприкінці роботи над проектом.

опитування[3]
Асоціативний кущ[4]
Форма самооцінки[5]
форма З-С-З [6]
З-Х_Д[7]
форма оцінювання письмових робіт[8]
форма оцінки блога[9]
Тестові завдання контрольна [10]

Навчальні цілі

Після завершення навчального проекту учні зможуть: розпізнавати - фразеологізми ;оцінювати - знайдену в Інтернеті інформацію про прислів'я та фразеологізми відбирати та систематизувати - інформацію з різних джерел . застосовувати знання до - використання колонтитулів; - ілюстрації з підписами; - нумерації сторінок. дотримуватись правил роботи - з використання авторського права; - з різноманітними тестовими редакторами; - ефективно планувати час роботи в групах та розподіляти роботу між членами групи; - вміти створювати власну електронну книгу. застосовувати - навички письмового спілкування та збирати дані від численних осіб з допомогою інтернет-ресурсів для спілкування – електронної пошти; критично та конструктивно - відповідати на ідеї однолітків у ресурсах для спільної роботи – блогах; здійснювати - самоспрямування у своїй навчальній діяльності; розуміти та усвідомлювати - роль ефективного спілкування, створення та використання різних видів спілкування: усного, письмового у різних умовах (під час підготовки та проведення презентації результатів навчального проекту).

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Під час роботи у проекті учнв доцільно іх об’єднати у наступні групи:

Група Журналісти: готують запитання та відповіді для умовного інтерв’ю з Хвеською , готують публікацію (інформаційний бюлетень)

2.Група Письменники та поети: працюють над творами з використання фразеологізмів

3.Група Дизайнери та художники: оформляють довідник фразеологізмів , працюють над художнім оформленням блогу

Вчитель організовує та координує роботу учнів, надає поради, де саме можна знайти необхідну інформацію, проводить необхідні тестування та оцінювання, організовує самооцінювання учнів, перевіряючи таким чином знання дітей та корегуючи наступні завдання. В ході проекту учні збирають матеріал для створення мультимедійної презентації «Нові пригигоди «Язикатої Хвеськи у школі » блог у мережі інтернет. Перед початком роботи у проекті: Вчитель роздає батькам буклет, у якому розповідає про запланований проект. Вчитель просить батьків дати згоду для публікації роботи в мережі Інтернет та збирає заповнені форми дозволу. . Робота у проекті:

І етап (1 тиждень)

Після ознайомлення з необхідними матеріалами за темою проекту, вчитель проводить тестування за вивченим матеріалом та оголошує початок роботи у проекті, демонструючи вчительську презентацію, у якій пропонує учням допомогти Хвестці отримати знання про фразеологізми та розробити для неї довідничок з порадами, коли і як правильно використовувати фразеологізми .

ІІ етап (2-й та 3-й тижні)

Письменники передають та діляться своїми спостереженнями з учнями із групи«журналісти». Разом вони заносять свої спостереження , який ведуть від імені Хвеськи . Для цього вчитель заздалегідь створює спеціальний акаунт у GOOGLE «Мудрість - окраса людини», з цього спільного акаунту учні ведуть навчальний блог проекту. Для дописів у блозі за допомогою вчителя учні придумують цікаві та проблемні запитання про використання фразеологізмів від імені Хвеськи :Вчитель направляє та скеровує учнів на те, щоб запитання були цікавими та стосувались космічної теми. Учні спілкуються у блозі, розповідаючи про свої спостереження, залишаючи коментарі під цікавими на їхню думку дописами.

ІІІ етап (3 тиждень)

Під час роботи над проектом на уроках рідної мови та природознавства учні ( група «Письменники-поети») розмірковують про роль фразеологізмів у житті людини міні-твори . казки , оповідання твори публікують у блозі за допомогою.


Заключний етап роботи ( 4 тиждень)

Після того, як буде зібрана необхідна кількість цікавого матеріалу учні складають довідник шкільних фразеологізмів та готують презентацію «Нові пригоди Хвеськи у школі », з якою виступають перед учнями паралельного класу, перед батьками і яку виставляють для перегляду на своєму навчальному блозі.

Форма дозволу[11]
Тестування [12]
вчительска презентація [13]
презентація для фасилітації[14]

Блог учнівський[15] презинтація учнівська [16]

опитуванняопитування

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Гайдук Ірина Іванівна


Фах, навчальний предмет

вчитель української мови та літератури


Навчальний заклад

СЗШ№27

Місто\село, район, область

м.Львів

Контактні дані

iryna6868 на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26.11.-07.12.2012 року


Місце проведення тренінгу

СЗШ№27 м.Львова


Тренери

Кархут О.В.