Портфоліо на тему "Теплові двигуни. Минуле та майбутнє"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Теплові двигуни. Минуле та майбутнє

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

фізика, екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Принцип дії теплових машин. Теплові двигуни. Двигун внутрішнього згоряння. Екологічні проблеми використання теплових машин.

Вік учнів, клас

13-14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Цей проект стосується матеріалу з курсу фізики 8 класу. В цьому навчальному проекті я хотіла сформувати в учнів знання про історію винайдення теплових двигунів, зосередити їхню увагу на будові та принципі дії сучасних двигунів внутрішнього згоряння, також показати, що двигуни є потужним джерелом енергії в світовому масштабі і широко використовуються в народному господарстві. Одночасно з позитивними сторонами ДВЗ необхідно було показати і їх негативну роль: забруднення навколишнього середовища. В ході проекту учні повинні були на основі опрацьованих матеріалів створити презентацію, публікацію, веб-сайт.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Список використаних джерел

Навчальні цілі

Формувати в учнів знання про теплові двигуни , зокрема детально про їх будову, принцип дії і застосування, вплив на навколишнє середовище; вміння аналізувати та порівнювати. Навчити планувати і розробляти презентації, публікації і веб-сайти.

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Для того, щоб реалізація проекту принесла всім учасникам і керівнику задоволення від виконаної роботи, були досягнуті поставлені цілі і ясно було видно очікуваний результат, звичайно, необхідно зацікавити учасників проекту. Для цього можна використати таку листівку, а для залучення батьків як помічників своїм дітям можна використати буклет. На початку проекту усі учасники поділяються на три творчі групи. Щоб ознайомити їх з ключовим, тематичними питаннями та завданнями, що будуть стояти перед ними усіма, я використала презентацію. Восьмикласники були поділені на «Істориків», «Теоретиків», «Аналітиків». Зрозуміло, що для успішного виконання проекту з фізики, в учнів обов'язково повинен бути запас знань з предмету за курс 7-го класу. Керівник проекту повинен володіти ситуацією на скільки дітям необхідне дослідження теми проекту. Тож для оцінки навчальних потреб учнів з даної теми можна використати опитування, [1]. Під час роботи для пошуку інформації учні будуть намагатися використовувати глобальної мережі Інтернет: всесвітню павутину, електронну пошту, відео- та фотоматеріали. Щоб не було ніяких непорозумінь, перед початком роботи необхідно отримати дозвіл батьків на роботу дітей в мережі Інтернет. Оскільки учні будуть працювати в різних групах і результати свого дослідження вони повинні представити чи у вигляд презентації, чи публікації, чи веб-сайту необхідно ознайомити їх з критеріями оцінювання таких робіт, наприклад, оцінювання презентації та проводити поточне оцінювання.Як підсумкову роботу-захист проекту група "теоретиків" створила презентацію, зразок якої ви можете переглянути. Перед завершенням проекту необхідно провести оцінювання знань учнів для чого доцільно використати опитувальник, а результати оформити у вигляді діаграми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Людмила Горпинченко

Фах, навчальний предмет

вчитель фізики, фізика

Навчальний заклад

Козельщинський навчально-виховний комплекс

Місто\село, район, область

смт.Козельщина Полтавської області

Контактні дані

pokoz.koznvk@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-14 липня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Полтава, ПОІППО ім. М.В.Остроградського

Тренери

Тимчук Олександр Валерійович