Портфоліо на тему "Розвиток творчих здібностей учнів на уроках світової літератури"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Розвиток творчих здібностей учнів на уроках світової літератури. Сугестивно - асоціативне сприйняття матеріалу.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво, музика, інформатика.

Навчальні цілі

Робота в проекті допомагає навчати школярів сукупності відомостей про вершинні явища світового процесу, загальні закономірності його перебігу від найдавніших часів до сьогодення; давати їм літературознавчі поняття і терміни, необхідні для повноцінного аналізу й інтерпретації художніх творів; вчити визначати національну своєрідність і загальнолюдську цінність творів світової літератури; розвивати мислення школярів( образне, асоціативне, абстрактне, логічне...); вихову4вати в учнів повагу до духовних здобутків людства, зокрема, українського народу.

Вік учнів, клас

12років, 7 клас

Стислий опис проекту

1-й етап:зацікавити учнів проблемою :"Сугестивно - асоціативного сприйняття матеріалу на уроках світової літератури".».Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми. 2-й етап:розвивати вміння сугестивно - асоціативного сприйняття навчального матеріалу, логічне мислення. Розвивати вміння проводення міжпредметних зв"язків. 3-й етап:удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. Уміння використання матеріалу для оформлення презентацій, блогів.Вчитися встановлювати порядок, класифікувати веб-сайти, критикувати, добирати та ранжувати за критеріями. 4-й етап:Формування навичок оцінювання достовірності даних на веб-сайтах за визначеними критеріями. Розвиток навичок мислення:аналіз та оцінювання за критеріями. 5-й етап:розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки, проводити міжпредметні паралелі. Навчитися планувати публікацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо). 6-й етап:удосконалення умінь та навичок створення публікації. Розвиток уміння коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати текстову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту. Розвиток уміння аргументувати та доводити свою думку. Вчитися умінню сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги. Проект направлений на розвиток творчих здібностей учнів.Проект включає такі види роботи: створення і захист проектів, роботу в групах, парах, роботу з додатковою літературою, екскурсійні поїздки .

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Навчати систематизувати вивчений матеріал, проводити міжпредметні зв"язки,розвивати творчі здібності, уміння логічно висловлювати свою думку

Опис оцінювання

Створюється таблиця оцінювання навчальних потреб учнів. Розробляється оціночний листок презентації та критерії оцінки презентації або ессе та інших видів роботи.Оцінювання знань учнів здійснюється за допомогою тестів, ведеться журнал, де фіксуються кінцеві результати. Створюються організаційні діаграми для оцінювання навчальних досягнень учнів. Створюється документ для для поточного оцінювання 1, документ оцінювання 2, та форма оцінювання прикладів учнівської роботи 3.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком реалізації проекту учитель знайомить учнів з теоретичними поняттями " смугенція", "асоціація", теорією літератури. Потім учитель знайомить учнів, вчителів та батьків з темою проекту, ключовими та тематичними питаннями, представляє підготовлену ним презентацію. Перед початком роботи учні заповнюють таблицю (З- Х- Д)5А також проводжу організаційні моменти: проводжу тестування, бесіду з учнями.фасилітацію4. Пропоную до уваги учнів бюлетень,який їм стане допомогою. Учні заповнюють таблицю: "Знаємо, хочемо....Пропоную учням "Доступ до сайтів", розповідаю про застосування проектів з даної теми.Доводжу до відома результати опитування "Мої улюблені твори М.Гоголя"" та тест по темі. Учні діляться на групи та обирають теми проектів, презентацій. Проводять науково – дослідницьку роботу сугеститвно - асоціативних зв"язків. Складають основні правила – рекомендації, щодо роботи над проектом.Батьки дають дозвіл на участь учня у проекті за формою. З метою використання учнівських даних під час роботи над проектом було використано форму батьківського дозволу форма батьківського дозволу. Учитель повинен створити зразки презентації [1], або використати публікації [2].Необхідено оформити дозвіл використання учнями Інтернету8 Доцільне проведення уроків на інтегрованій основі. Під час роботи над проектом необхідне використання інструкції

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Горова Людмила Григорівна

Фах, навчальний предмет

Учитель світової літератури та російської мови.

Навчальний заклад

Гадяцька спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №4

Місто\село, район, область

м.Гадяч Полтавської обл.

Контактні дані

0501468904

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

01.10 - 08.10.2012

Місце проведення тренінгу

Гадяцька спеціалізована школа І - ІІІ ступенів №4

Тренери

Бондаренко Наталія Леонідівна