Портфоліо на тему "Реальне та фантастичне в баладі Й. В.Гете «Вільшаний король».

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Реальне та фантастичне в баладі Й. В.Гете «Вільшаний король».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література

Навчальна тема (як записано в програмі)

Йоганн Вольфґанґ Ґете (1749—1832). “Вільшаний король” Переплетіння психологічного, фантастичного та реального в баладі Ґете

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

На початку проекту я розробила його план впровадження.

План впровадження

Розробляю документ дозволу батьків на користування учнями інтернету

Дозвіл батьків та публікацію щодо ефективності методу проектів.

Публікація

Учням 7 класу пропонується взяти участь в проекті по створенню презентації PowerPoint.Для кращого розуміння завдань та цілей щодо виконання проекту готую вступну презентацію.

Презентація 1.

Предмет дослідження школярів трактується в контексті виявлення загальної характеристики створення презентації, їх особливостей, узагальненні знань, вмінь та навичок обробки текстової інформації на комп’ютері. Для коригування роботи учнів вчителем, подальшого спрямування їх діяльності та контролю за виконанням проекту школярі створюють власну презентацію.

Презентація учн.

Кінцевий продукт проекту - учнівська презентація на тему "Реальне та фантастичне в баладі Й. В. Гете "Вільшаний король"

Презентація кінцева

Повний План вивчення теми

Під час виконання завдань навчального проекту школярі набувають практичного досвіду аналізу, узагальнення, систематизації, інтеграції, оцінювання пізнавальної інформації з метою створення власного інтелектуального продукту та його презентації. Учні також оволодіють уміннями і якостями ХХІ століття – серед останніх домінуючого значення набувають формування особистої відповідальності за якість виконання конкретного завдання, розвиток комунікаційних здібностей учнів, досвід роботи учнів в команді, естетичне сприйняття друкованого тексту. Для покращення роботи та її вдосконалення складаю план вивчення теми.

План вивчення теми

Навчальні цілі

Вивчає та опрацьовує біографію В. Гете, добу, історію створення балади; виразно читає (в тому числі в особах: “від імені” батька, сина й вільшаного короля) баладу “Вільшаний король” і аналізує її, звертаючи увагу на співіснування, переплетіння в ній реального (батько з сином у лісі, вітер, шум дерев) і фантастичного (вільшаний король, його доньки і т. д.) світів; визначає головну думку твору, різні варіанти її інтерпретації, а саме: за страхом хлопчика, його мареннями криється: а) одвічна боротьба життя зі смертю; б) зіткнення романтичного (фантастичного) та реалістичного світосприйняття; висловлює особисте ставлення до проблем, що порушуються в баладах, аргументуючи свою точку зору прикладами і цитатами з тексту. Учні набувають навичок створення презентацій за допомогою Power Point.

Опис оцінювання

Для визначення навчальних потреб учнів я використовуватиму ЗХЯД-схему.

оцінювання ЗХЯД

Оцінювання буду здійснювати впродовж вивчення теми та здійснення учнями проектів, при цьому використовуючи форму оцінювання учнівських проектів, ознайомивши їх перед створенням презентації.

Для кращої та якіснішої роботи учні створюють таблицю самооцінювання учнівської роботи

Самооцінювання учнівської роботи

та самооцінювання веб-сторінки учня.

Самооцінювання веб-сторінки учня

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед виконанням проектів вчитель пропонує переглянути презентацію і заповнити два документи: ЗХЯД - таблицю та організаційну діаграму. Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами. Розглядати пошук інформації в інтернет-ресурсах для створення дослідницьких проектів, створювати різнопланові тести для опитування учнів саме: відкрите запитання, на яке немає однозначної відповіді і яке потребує розгорнутої відповіді, запитання з декількома правильними відповідями; запитання, на яке існує одна правильна відповідь тощо; використання Інтернету для здійснення спільної роботи учнів та вчителя при вивченні тем, виконання проектів, особливо з тими, що знаходяться поза межами класу. Для створення мультимедійної презентації учні в класах розподіляються по групах, де кожна із них буде мати окреме завдання для дослідження теми. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремим розділом дослідження. Учні створюють презентацію, у якій досліджують тему Реальне та фантастичне в баладі Й. В. Гете «Вільшаний король». Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбуваються за формою оцінювання, яка надається учням перед створенням презентації. Перед тим, як діти будуть створювати презентацію вчитель наддав відповідні документи для створення роботи. Оцінювання здійснюється за формою перегляду учнівських презентацій, за допомогою чого учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Також проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту. Чіткий послідовний опис діяльності учнів в ході вивчення теми та реалізації проектів – обсяг та послідовність дій і пояснення того, як учні задіяні у плануванні власного навчання

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Федоришин Любов Петрівна

Фах, навчальний предмет

вчитель світової літератури

Навчальний заклад

Калуська гімназія

Місто\село, район, область

м.Калуш, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

(03472)24041

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-25 червня 2012

Місце проведення тренінгу

Калуська гімназія

Тренери

Зборовська Лілія Мар'янівна