Портфоліо на тему "Київська Русь наприкінці Х - у першій половині ХІ століття"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва проекту

"Київська Русь наприкінці Х - У Першій половині ХІ століття".

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України. Географія, українська література, образотворче мистецтво, художня культура.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Київська держава наприкінці Х - у першій половині ХІ століття.

Вік учнів, клас

12-13років.

Стислий опис

Тема “Київська Русь наприкінці Х- у першій половині ХІ ст.”, розпочинається із питання Київська Русь за часів князя Володимира Великого та запровадження християнства як державної релігії. Тема включає також питання Київська Русь за часів правління Ярослава Мудрого. Завершує вивчення теми ознайомлення із політичним і соціальним устроєм та господарським життям Київської Русі та розглядом особливостей розвитку культури Київської Русі. Останнім уроком є узагальнення та підсумкове оцінювання.Під час вивчення теми уроку "Київська Русь під час правління Ярослава Мудрого" Учні переглядають презентацію на дану тему.

Повний План вивчення теми

План

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Учень/учениця: показує на карті території Київської держави за Володимира та Ярослава, порівнюючи їх із попереднім періодом; території сусідніх держав встановлює хронологічну послідовність подій періоду. На основі різних джерел інформації: визначає причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; визначає передумови й історичне значення запровадження християнства

пояснює роль княжої влади у політичному устрої Київської держави; характеризує на прикладах стан розвитку господарства і торгівлі періоду; розповідає про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови та освіти, обґрунтовує поширення писемності серед різних верств населення; характеризує культурні досягнення, розпізнає найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описує їх; характеризує та оцінює діяльність князів Володимира Великого та Ярослава Мудрого; висловлює ставлення до історичних діячів доби, судження про доленосні події доби.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На початку вивчення теми проводжу опитування методом мозкового штурму. Проводиться актуалізація опорних знань учнів-визначення попередніх знань щодо теми, що саме вони знають про Київську Русь відбувавається при заповненні таблиці ЗХЯД). Впродовж роботи над темою також має місце анкетування. Наприкінці вивчення теми учні презентують мультимедійні проекти на одну з пропонованих тем. Табл.ЗХЯД форма оцінювання

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

Учитель проводить дискусію щодо історичного значення Київського Русі, учні висловлюють свої думки щодо значення правління князів Олега, Ігора та Ольги для становлення та зміцнення Київської Русі, після чого робляться загальні висновки.Учні вивчають матеріали про авторське право і правила використання ресурсів з Інтернету. Вікі стаття учня з теми "Київська держава наприкінці Х-початку ХІ".

дозвіл батьків

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Бура Галина

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

Калуський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10- ліцей”.

Місто\село, район, область

м.Калуш, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

14.08.2012 – 23.08.2012.

Місце провведення тренінгу

Калуський навчально-виховний комплекс “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10- ліцей”.

Тренери

Мельник Борис Миколайович.