Портфоліо на тему "В єдності-сила народу.Історична повість І.Франка’’Захар Беркут’’

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

В єдності-сила народу.Історична повість І.Франка’’Захар Беркут’’

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література. Тема стосується також історії, географії, художньої культури, української мови.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Іван Франко.Історична повість “Захар Беркут”.

Вік учнів, клас

7клас,13-14років

Стислий опис проекту

На початку проекту я розробила план впровадження.

План впровадження

Розробила документ про дозвіл батьків.

Дозвіл батьків

Підготувала публікацію для батьків про користь та доцільність використання методу проектів.

Публікація


З метою коригування роботи учнів, подальшого спрямування їх діяльності та контролю за виконанням проекту пропоную їм створити учнівську презентацію.

Учнівська презентація Для розуміння теорії літератури переглядаємо другу учительську презентацію.

Друга презентація Oсновним змістом проекту є вивчення історичної повісті І.Франка "Захар Беркут" у 7класі.

Учні повинні: • ознайомитись із змістом твору; • розкрити історичну основу повісті; • виробити навички виразного читання та захисту міні-проектів; • провести аналіз ідейно-художнього змісту повісті; • охарактеризувати образи Максима, Мирослави; Учні набудуть навичок створення публікацій за допомогою Microsoft Office Publisher, презентацій за допомогою Microsoft Office PowerPoint та веб-сторінок, а також навчаться працювати в групах..

Повний План вивчення теми

План проекту

Навчальні цілі

Навчальні цілі: 1Ознайомитись зі змістом повісті. 2.Визначати основне у творі,виділяти елементи структури. 3.Характеризувати героїв. 4.Вдосконалити навики аналізу,планування,компонування,порівняння інформації,виразного читання. Очікувані результати навчання учнів: Навчитися створювати презентації, публікації, проект та здійснювати їх захист на уроці, працювати в групах.

Опис оцінювання

Для визначення навчальних потреб учнів я використовуватиму ЗХЯД-схему.

Оцінювання ЗХЯД-схема


Оцінювання буду здійснювати впродовж вивчення теми та здійснення учнями проектів,при цьому використовуючи форму оцінювання учнівських проектів, ознайомивши їх перед створенням презентації.Для якіснішої роботи учні створюють таблицю самооцінювання .

Самооцінювання


Використовуючи цю форму , я буду оцінювати учнівські презентації.

Оцінювання



Як кінцевий результат усвідомлення теми,проводжу опитування.

[]

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед виконанням проектів вчитель пропонує переглянути презентацію і заповнити два документи: ЗХЯД - таблицю . Учні, здійснюючи пошук ресурсів, будуть використовувати спеціальну форму оцінювання ресурсів Інтернету, а саме контрольний список для оцінки веб-сайтів. Також вчитель ознайомить учнів із законодавством про авторське право. Для користування тими чи іншими ресурсами інтернету учні будуть надсилати листи до організаторів сайту з метою надання дозволу користуватися матеріалами. Розглядати пошук інформації в інтернет-ресурсах для створення дослідницьких проектів, створювати різнопланові тести для опитування учнів саме: відкрите запитання, на яке немає однозначної відповіді і яке потребує розгорнутої відповіді, запитання з декількома правильними відповідями; запитання, на яке існує одна правильна відповідь тощо; використання Інтернету для здійснення спільної роботи учнів та вчителя при вивченні тем, виконання проектів, особливо з тими, що знаходяться поза межами класу. Для створення мультимедійної презентації учні в класах розподіляються по групах, де кожна із них буде мати окреме завдання для дослідження теми. Також в групах буде розподілена роль кожного учня, який буде відповідати за окремим розділом дослідження. Учні створюють презентацію, у якій досліджують тему «Історична основа повістіІвана Франка “Захар Беркут». Оцінювання учнівських комп’ютерних робіт відбуваються за формою , яка надається учням перед створенням презентації. Перед тим, як діти будуть створювати презентацію, вчитель надає відповідні документи для створення роботи. Учні мають можливість самостійно оцінювати свою роботу. Оцінювання проводиться протягом роботи над проектом , а кінцевий результат виставляється після завершення проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Галина Довжанська

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Калуська гімназія

Місто\село, район, область

Калуш, Івано-Франківська обл.

Контактні дані

(03472)2-40-41

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15.06.2012-25.06.2012

Місце проведення тренінгу

Калуська гімназія

Тренери

Зборовська Лілія Мар’янівна