Портфоліо на тему "Існування тимчасового концентраційного табору на території Семенівщини у період фашистської окупації"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Існування тимчасового концентраційного табору на території Семенівщини у період фашистської окупації

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія Полтавщини, Всесвітня історія, українська мова та література, інформатика, світова література

Вік учнів, клас

7-8 клас (12-14 років)

Стислий опис проекту

Історія – наука жива і цікава. У кожному поселенні людей існує безліч напівлегендарних історій. Однією з таких є існування концентраційного табору для військовополонених на території Семенівки. Історична правда чи вимисел? Ось що маємо на меті виявити під час реалізації проекту.

Повний План вивчення теми

План проекту

План впровадження

Навчальні цілі

Навчальними цілями є: • сприяти інтересу до історії рідного краю, історичного мислення, розуміння історичного процесу та його різноманітності й суперечності;

• формування власної точки зору та критичного ставлення до інформації;

• вироблення навичок планування своєї діяльності

• навчитися розподіляти обов’язки та узгоджувати свою діяльність з іншими, співпрацювати в команді.

• навчитися створювати презентації в Power Point

• навчитися створювати публікації

В ході реалізації проекту учні повинні навчитися:

 проявляти ораторські здібності, опираючись на підтверджені факти;

 вміти аналізувати, виділяти головне, синтезувати інформацію, робити висновки;

 пропонувати для огляду найяскравіші факти для аргументації питань та відстоювати свою думку;

 знаходити та компілювати інформацію з різноманітних джерел.

 сприймати історію рідного краю як частину власного минулого

 відчувати зв'язок зі своїм минулим

Опис оцінювання

На початку роботи над проектом учні ознайомлюються з темою пошукової роботи та з таблицею З-Х-Д навчальних потреб учнів підготовленою вчителем. Під час роботи над проектом вчитель проводить різноманітні тести, самостійні роботи, здійснюється взаємна оцінка в групах, самооцінювання. Проводиться контрольне опитування виставляються відповідні оцінки.

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком реалізації проекту учитель знайомить батьків та своїх колег із основними принципами та перевагами використанняметоду проектів у навчанні за допомогою відповідних інформаційних бюлетенів. Потім учням та їхнім батькам виголошується тема проекту, зачитуються ключові та тематичні питання, на які буде потрібно дати відповідь у ході реалізації проекту. Для кращого осмислення теми, завдань проекту, учням та їхнім батькам пропонується переглянути презентацію. Учасники проекту будуть поділені на три групи з урахуванням попередніх знань учнів. Вчитель формулює завдання для творчих груп на основі даних, отриманих в online опитувальнику.

Група 1 Дослідники друкованих джерел

1. Пошук інформації про період фашистської окупації Полтавщини на сторінках мережі Інтернет; 2. Ознайомлення із матеріалами науково-документальної та художньої літератури; 3. Дослідити підшивки старих районних газет у районній бібліотеці 4. Оформлення результатів досліджень у вигляді презентації.

Група 2 Збирачі свідчень, напівлегендарних історій

1. Збір свідчень, фотозйомка. 2. Співпраця з архівними дослідниками та дослідниками друкованих джерел. 3. Підготовка звіту та матеріалів для презентації.

Група 3 Дослідники архівів 1. Здійснити екскурсію до районного архіву та архіву цукрового заводу з метою пошуку необхідних документів. 2. Здійснити екскурсію до краєзнавчого музею з метою пошуку інформації про період окупації Семенівщини 1941-1943 рр .

Усі групи після збирання інформації проводять засідання за круглим столом, де систематизують та узагальнюють свої дослідження, які використовують для випуску стінгазети. Для забезпечення спільної роботи, узгоджених дій під час проведення дослідження, розподілення обов’язків та надсилання проміжних матеріалів учні використовують інтернет-ресурси. Це відомі усім послуга глобальної мережі Інтернет. Щоб не було непорозумінь з батьками учнів, вони повинні надати дозвіл. В кінці роботи учні демонструють створену презентацію. В проекті передбачено безперервне формуюче оцінювання,складовими яких є: - Оцінювання на початку проекту для виявлення учнівських потреб учасників проекту за допомогою форми оцінювання; - Оцінювання на протязі роботи проекту дає можливість побачити якість виконання роботи ; - Підсумкове оцінювання проекту вчителем проводиться за допомогою оціночного бюлетеня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лопата Іван Іванович

Фах, навчальний предмет

вчитель історії

Навчальний заклад

Семнівський навчально-виховний комплекс №1 ім. М.М.Хорунжого

Місто\село, район, область

смт. Семенівка,

Семенівського району

Полтавської області

Контактні дані

електронна адреса: Lopataii67meяgmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27 вересня - 8 жовтня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Семенывський НВК №1 ым. М.М. Хорунжого

Тренери

Ярмоленко Валентина Станіславівна