Портфоліо на тему:"Етика спілкування у ХХІ столітті"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Етика спілкування у ХХІ столітті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література,Етика, Людина і суспільство,Психологія, Зарубіжна література,Основи здоров'я..

Навчальна тема (як записано в програмі)

Українська мова та література-Відомості про мовлення, Створення власних висловлювань Зарубіжна література- Художня література, як мистецтво слова (8кл.), Мистецтво бути людиною (7кл.), Людина та її світ (6кл.) та ін.. Інформатика- поняття інформаційної культури та інформатичної компетентності (9кл.) та ін.. Етика-Що означає дотримуватися норм етикету у повсякденному житті.

Вік учнів, клас

14-15, 16-17; 8-9,10-11

Стислий опис проекту

Учитель дає уявлення про мистецтво спілкування. Разом з учнями розробляють основні правила успішної комунікації, вчаться користуватися ними і застосовують в різних життєвих ситуаціях. Учні будуть проводити анкетування, тестування робити висновки про особливості у спілкуванні між людьми. Учні готуватимуть публікації для шкільної газети, створюватимуть та демонструватимуть свої мультимедійні презентації для класу, батьків, вчителів. Використовуючи набуті знання учні спробують формувати взаємовідносини між однолітками з метою уникнення різноманітних конфліктних ситуацій.

Повний План вивчення теми

[1] [2] [3]

Навчальні цілі

Сформувати поняття “спілкування”, “комунікація”, “NLP”, “такт”. . Уявлення про те, як досягти успіху у спілкуванні з людьми. Розвивати інтелектуальні задатки, волю, інтелект. Засвоїти правила спілкування. Формувати морально-вольові якості . Формувати духовне здоров'я і чинники його збереження.

Опис оцінювання

Створюється таблиця оцінювання навчальних потреб учнів. Розробляється оціночний листок презентації та критерії оцінки веб- сайту. Оцінювання знанm учнів здійснюється за допомогою тестів, ведеться журнал, де фіксуються кінцеві результати. Створюються організаційні діаграми для оцінювання навчальних досягнень учнів. Розробляється форма оцінювання однієї з груп, а також критерії оцінювання мультимедійного проекту.Створюємо листок оцінювання навчальних потреб учнів. даємо відповіді на запитання: "Що ми хочемо знати", "Чому ми повинні володіти етикою спілкування?", та як все це пов'язане між собою.З метою створення якісної презентації розробляємо оціночний листок презентації.З метою створення оригінального та змістовного веб-сайту розробляємо ритерії оцінки створення веб-сторінки. Звичайно, ознайомлюються учні з законом "Про авторське право". Використовуємо в роботі інтернет посилання.Розробляємо організаційні діаграми для оцінювання навчальних потреб [учнів].

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком реалізації проеку учитель знайомить з теоретичними питаннями методу проектів за допомогою інформаційного бюлетеня. Потім учитель знайомить учнів, вчителів та батьків з темою проекту, ключовими та тематичними питаннями, представляє підготовлену ним презентацію. Проводжу організаційні моменти: Проводжу тестування з учнями.Пропоную до уваги учнів бюлетень. який їм стане допомогою. Учні заповнюють таблицю: "Знаємо, хочемо.....", а також виконати завдання за текстом роздаткового матеріалу.. Пропоную учням "Доступ до сайтів", розповідаю про застосування проектів у виховній роботі.Доводжу результати опитування, доводжу до відома результати опитування "Чи можна назвати тебе приємним співрозмовником" та тест по темі. 1.Ознайомлення вже з і створеними проектами . Обговорення тематики проекту з учнями та послідовності його виконання. 2. Виконання проекту:  ознайомитися з учительською презентацією. Організуватися в групи. Отримати завдання;  Мозковий штурм перед кожним кроком проекту;  Дослідницько – пошукова робота в мережі INTERNET;  обговорення кожного етапу роботи в формі круглого столу із запрошенням фахівців. 3. Діяльність по створенню учнівської презентації. Учні діляться на групи та обирають галузь знань за своїм інтересом (мовний етикет, правила спілкувального етикету, “чарівні” та найдоречніші слова, роль емоцій під час спілкування, жестикуляція у комунікації, почуття такту). Проводять науково – дослідницьку роботу щодо ролі спілкування у людському середовищі. Складають основні правила – рекомендації, що допомагають у спілкуванні з оточуючими та досягненні поставленої мети.Батьки дають дозвіл на участьучня у проекті за формою.

      Як кульмінація проекту учні використають свої знання з даної  
      галузі для створення учнівської презентації, веб-сторінки у вигляді 
      рекомендацій, що допомагають жити в гармонії з оточуючим  
      світом.

4. Учні готують матеріали у шкільну газету. Створюють власну

      [ https://docs.google.com/file/d/0BzBcEKLWi9VyMDQ2cTBsa2RmOUU/edit публікацію].

Відомості про автора

Ємець Тамара

методист, інформатика, математика,фізика

Гадяцький науково-методичний центр

Гадяч, Гадяцький, Полтавська

0535423673

Відомості про тренінг

9-14липня 2012 року

Полтавський ОІППО ім.М.В.Остроградського

Тимчук Олександр Валерійович