Портфоліо на тему

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

математика

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, фізика, хімія та інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Алгебра, 7 клас Лінійні рівняння з однією змінною (9 годин)

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект буде проводитися в 7 класі з теми «Лінійні рівняння з однією змінною». Клас буде поділено на три групи, кожна з яких представить свій проект та презентації.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

1.Учні зможуть розпізнавати лінійні рівняння серед інших. 2.Учні наводять приклади лінійних рівнянь. 3.Учні зможуть розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною, текстові задачі за допомогою лінійних рівнянь. 4.Тема: «Лінійні рівняння з однією змінною» складається з 9 поширених уроків з використанням інтерактивних технологій. Мета уроків:активізувати відомості учнів про рівняння, вміння розв’язувати рівняння на основі залежності між компонентами арифметичних дій; домагатися чіткого усвідомлення мотивації вивчення теми; формування вмінь та навичок рішення рівнянь.

Опис оцінювання

На початковому етапі вчитель використовує таблиці З-Х-Д, метод «Мозковий штурм» з метою виявлення знань, умінь, навичок та ступенів готовності до виконання даного проекту. На етапі роботи над проектом використовується контрольний список з основними подіями, датами, стадіями виконання проекту, взаємооцінювання в групах, ціллю яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультацій. На заключному етапі представляється звіт у вигляді презентації, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне в оцінці проведеної роботи. Доцільно провести самооцінювання учнів. За даними результатами кожен учасник команди отримує оцінку.

Діяльність учнів

На першому етапі виконання проекту буде представлена презентація підготована вчителем для визначення навчальних потреб учнів: 1.Постановка основних питань( ключових та тематичних). 2.Виконання З-Х-Д. 3.Перегляд діаграми. 4.Об’єднання учнів у три групи за бажанням та завдання, над якими вони будуть працювати. 5.Перша група отримує тематичне питання: «Що таке рівняння? Його корені?Які його властивості?» 6.Друга група отримує тематичне питання: «Де використовуються найпростіші рівняння?» 7.Третя група отримує питання: «Алгоритм. Що це і де використовується?» На наступному етапі вчитель пропонує шаблон виконання презентації, також на цьому етапі кожен учень знайомиться з правилом користування комп’ютерів. Після проведення вхідного контролю за допомогою З-Х-Д учні можуть перейти до використання ресурсів інтернету, але перш ніж використовувати, тебе учнів познайомити з поняттям авторського права, провести тестування , дати список використаних джерел, контрольний список для оцінки веб-сайтів. Під час виконання проекту учні спілкуються за допомогою електронної пошти, як з учасниками своєї групи, так і можуть звернутися за консультацією до вчителя, на блозі можуть переглянути етапи роботи інших груп. В ході своєї діяльності учні активно використовують ІКТ. Це інтернет, тестування, анкетування та опитування за допомогою чатів та миттєвих повідомлень; збір інформації по темі «Лінійні рівняння з однією змінною» з інтернет джерел, використання середовища Microsoft Offis. На проміжному етапі роботи над проектом використовується метод взаємооцінювання, тестування, метою яких є контроль процесу виконання та виявлення періоду необхідності надання консультації. На заключному етапі учні представляють свій проект «Алгоритм у математиці». Проходить заключний етап оцінювання роботи , на якому використовується звіт, аналіз виконаної роботи, суть яких полягає в аналізі та власне оцінці проведеної роботи. Свої результати діяльності учні демонструють учасникам інших груп.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Капелюшок Марина

Фах, навчальний предмет

вчитель математики

Навчальний заклад

ДЗОШ № 118

Місто\село, район, область

м.Донецьк Будьоннівський район Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20.06-27.06.2012

Місце проведення тренінгу

ДЗОШ № 118

Тренери

Ковальова Інна Сергіївна