Портфоліо навчальної теми "Планета Земля як середовище життя організмів". Природознавство. 5 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук



Назва навчальної теми

Планета Земля як середовище життя організмів. Продознавство. 5 клас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

  • Природознавство,
  • українська мова,
  • технології.

Вік учнів, клас

10 років. 5 клас

Стислий опис проекту

Цей навчальний проект з теми «Планета Земля як середовище життя організмів» для учнів 5 класу. В процесі роботи над проектом учні будуть шукати відомості в Інтернеті, планувати свою роботу, проводити дослідницькі завдання. Учні працюватимуть у групах, кожна з яких виконує своє індивідуальні завдання. Групи представлятимуть свої роботи у вигляді презентацій. Проект завершиться вирошуванням розсади різних рослин. Дану розсаду учні будуть розповсюджувати в селі та садитимуть біля школи.

План вивчення теми

План[1]

Оцінювання

Вчитель впродовж вивчення теми використовує формуюче оцінювання:

  • визначає навчальні потреби учнів (таблиця ЗХД [2]),
  • встановлює навчальні цілі (усне обговорення),
  • відслідковує прогрес у навчанні (тести, опитувальники [3]),
  • надає зворотній зв’язок (електронна пошта).

Впродовж проекту учні використовують контрольні списки, підказки до рефлексії тощо для самооцінювання[4]. Під час захисту проекту учні оцінюють один одного за запропонованим критерієм. Кожен вчитель-предметник, який задіяний в даному проекті, оцінює діяльність учня в певній галузі і в результаті учень отримує оцінки з декількох предметів.

Діяльність учнів та вчителя

1. Вчитель складає план реалізації проекту. [5] Вчитель збирає учнів для оголошення проекту, демонструє вчительську презентацію[6] та літературу, яку дітям слід прочитати. Учні переглядають презентацію та беруть участь в обговоренні проблеми. Учні отримують завдання знайти в Інтернеті 3 зображення, які відповідають темі проету. Вчитель роздає учням публікації для батьків.[7][8]

2. Учитель пропонує учням таблицю ЗХД для визначення їх навчальних потреб. Учні заповнюють таблицю і відповідно до результатів заповнення об’єднуються у диференційовані групи для вивчення нового матеріалу. Учні отримують дослідницьке завдання за темою проекту:[9] Група 1 – досліджує, як впливає температура на проростання насіння. Група 2 - вплив вологості на проростання насіння. Група 3 – вплив світла.

3. Вчитель знайомить учнів їз зразками учнівських робіт,[10] призначає консультації щодо їх розробки. Чуні отримують форму оцінювання презентації,[11] планують своє дослідження.

4. Вчитель розповідає учням про авторське право, вчить чесної та етичної поведінки по відношенню до Інтернет ресурсів. Знайомить з листом про дозвіл на використання Інтернет ресурсів.[12] Учні ознайомлюються із шаблоном списку використаних джерел[13] та вчаться правильно його заповнювати. Учні працюють в групах, проводять свої дослідження.

5. Вчитель організовує з дітьми роботу в Чаті для проведення консультацій впродовж роботи над проектом. Вчитель відслідковує процес навчання за допомогою опитувальника, адресу якого надсилає дітям електронною поштою.

6. Вчитель призначає консультації для учнів, яким складно виконувати завдання проекту і пропонує їм інструкцію для роботи в Power Point.[14]

7. Вчитель залучає дітей до оцінювання їх проектної діяльності. Учні складають контрольний список.

8. Учні створюють презентацію для свого проекту та представляють результати своєї роботи перед однолітками і оцінюють один одного за запропонованими вчителем критеріями.

9. Вирощену розсаду учні висаджують біля школи та розповсюджують по селу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Катерина Липка

Фах, навчальний предмет

Вчитель природознавства, природознавство

Навчальний заклад

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці

Місто\село, район, область

с. Васильківці Гусятинський район Тернопільська область

Контактні дані

тел. 0355763136

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.01.2014 р. - 11.01.2014 р.

Місце проведення тренінгу

Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с. Васильківці

Тренери

Барна Ольга Василівна