Портфоліо навчальної теми" Кіно та театр у нашому житті"
Зміст
Назва проекту
Cinema and Theatre
Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Англійська мова,історія
Навчальна тема (як записано в програмі)
Кіно і театр
Вік учнів, клас
12-13 років,7клас
Стислий опис
Проект"Кіно та театр" направлений на дослідження найвідоміших театрів України,на визначення ролі кіно та театру у нашому житті,на знайомство з біографіями відомих українських акторів театру та кіно,на розвиток духовного виховання. У ході роботи учні засвоюють методи знаходження,аналізу та збереження інформації;знайомляться з соціальними серверами. Мета проекту:залучення учнів до цінностей культури України через Інтернет-ресурси,у тому числі і мультимедійні. Після закінчення проекту учні зможуть: проводити проектно-дослідницьку роботу з використанням англійської мови, розповідати про театри та кінотеатри України, робити презентації про відомих акторів країни. У ході проекту використовуються міжпредметні зв'язки з історією,літературою. Результатом роботи стануть: презентація "Відомі актори України" та вікі-стаття "Відомі театри України"
Повний План вивчення теми
План вивчення теми [1]
ЕтапІ(1-ий урок) Знайомство з темою,демонстрація презентації вчителя.Фронтальна бесіда та робота в парах. Планування роботи над проектом в групах.(Озвучення проблем,висунення ідей,розподіл завдань)Обговорення способів оформлення проекту. Початкове оцінювання (використання ЗХД та Дошки знань)
Етап2 (2-3-ій уроки) Дослідження,пошук інформації.Оцінювання роботи учнів в групах,використання додаткових джерел,збір інформації,користування Інтернетом. Коригування плану роботи в групах. Систематизація знайдених матеріалів.Обговорення питань питань,які виникають у ході підготовки.
Етап3(4-5-ий уроки) Створення презентації про відомих акторів та вікі-статті про відомі театри України. Самооцінювання та оцінювання по групам,викорисовуючи "Критерії оцінювання презентацій та вікі-статтей.
ЕтапІV(:-7-ий уроки) Захист презентації на уроці.Оцінювання.Рефлексія.Нагородження учнів.
Постпроектний етап. Оцінювання процесу і результату роботи з використанням проектної методики за програмою "Навчання для майбутнього".Викладення проекту в Інтернет.
Навчальні цілі
Відповідно до вимог Державного стандарту та навчальної програми з англійської мови : розвивати уміння здійснювати усне мовленнєве спілкування (у монологічній і діалогічній формах) та уміння розуміти зі слуху зміст автентичних текстів; розвивати уміння читати і розуміти автентичні тексти різних жанрів і видів із різним рівнем розуміння змісту, розглядаючи їх як джерело різноманітної інформації і як засіб оволодіння нею; ознайомити учнів з жанрами кіно та театру; розвивати інтерес і поважне ставлення до ІМ і культури народу нашої країни (до традицій, досягнень, видатних особистостей); прилучатися до культури країни (через читання художньої та публіцистичної літератури); формувати елементарні уявлення про художні та естетичні цінності культури; вчити знаходити, розуміти і при необхідності передавати нову інформацію. Наприкінці теми учні повинні вміти: розпізнавати жанри фільмів / вистав,знати елементи інтер’єру кінотеатру / театру, просити й надавати допомогу;пропонувати, приймати, відхиляти пропозицію;висловлювати свої враження, почуття та емоції;аргументувати свій вибір, точку зору; уважно стежити за презентованою інформацією; усвідомлювати мету поставленого завдання; ефективно співпрацювати під час парної та групової роботи; активно застосовувати мову, що вивчається;знаходити, розуміти і при необхідності передавати нову інформацію.
• Розвиток навичок ХХІ століття • Проект спрямований на досягнення належного рівня сформованості вміння орієнтуватися у культурі кіно та театру,розширення культурно-пізнавальних інтересів учнів,на розвиток самостійності та самовдосконалення; • на розвиток вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; вчити впровадженню та донесенню нових ідей до інших ; • у ході проекту учні вчаться критично мислити та вирішувати проблеми,у дітей формуються комунікативні навички та та навички співробітництва; • учні навчаться співпрацювати з різноманітними групами, приймати відповідальність за результати спільної роботи, висувати гіпотези, проводити самостійне дослідження,відбирати необхідну інформацію,аналізувати її та робити висновки.
Опис оцінювання
Оцінювання відбувається впродовж всього навчання за темою. Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань теми. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про різних акторів,про історію кіно та кінотеатра, відбувається при заповненні ними таблиці З-Х-Я-Д, , яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання та Дошки знань. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Використовування плану діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також використовують Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію.Впродовж роботи над проектом оцінюється самостійний пошук інформації,робота у групах,творчість учня. Проводиться також самооцінювання в групі,враховуючи те,який саме вклад зробив кожен учень у ході проекту. В кінці проекту оцінюється презентація,вікі-стаття учнів, [2] захист своїх робіт відповідно до контрольного списку для презентації та вікі- статті.[3] Оцінювання відбувається при обговоренні ключового запитання: Як розвивалося б людство духовно,якщо не було б кіно та театру?
Діяльність учнів
Перед тим,як розпочати роботу над проектом,вчитель демонструє учням Буклет[4] На початковому етапі учні переглядають презентацію вчителя [5] та знайомляться з темою,обговорюють питання у групах,а потім у класі,складають таблицю ЗХД [6] та створюють Дошку знань.Учні консультуються з учителем та об’єднуються у групи. Переглядають літературу,джерела Інтернета,відвідують бібліотеку-збирають необхідний матеріал. На другому етапі учні отримують завдання,обговорюють його у своїх групах,консультуються з вчителем,користуються рекомендованою літературою та Інтернет ресурсами,проводять свої дослідження,узагальнюють їх та роблять висновки. Завдання для роботи в групах: 1.Знайти найвідоміші театри України. 2.Виявити найвідоміших акторів країни. 3.Дослідити творчий шлях одного з українських акторів. На третьому етапі учні шукають інформацію щодо своєї теми,знаходять малюнки,ілюстрації,узагальнюють знайдений матеріал та готують презентації та вікі- статті. На четвертому етапі відбувається представлення своїх робіт,іх захист. На кожному етапі роботи над проектом відбувається оцінювання учнів В кінці роботи вчитель проволить опитування учнів про їх відношення до проекту.[7]
Вікі-стаття "The Famous Theatres of Ukraine"
Відомості про автора
Ім'я, прізвище
Коваленко Тетяна Григорівна
Фах, навчальний предмет
Англійська мова,вчитель
Навчальний заклад
ОНВК№84
Місто\село, район, область
м.Одеса
Відомості про тренінг
Дати проведення тренінгу
17-23 серпня 2012 року
Місце провведення тренінгу
ОНВК№84
Тренери
Ковтун Тетяна Петрівна