Портфоліо навчального проекту з теми "Сучасні хвороби людства"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Хвороби цивілізації

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, технології

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Цей проект з основ здоров'я спрямований допомогти учням 7-го класу зрозуміти, що людська цивілізація дає не тільки користь, але й шкоду у вигляді хвороб цивілізації. Учні знайомляться з профілактикою хвороб цивілізації. Під час роботи в проекті в учнів формується валеологічна культура поведінки. Під час роботи над проектом діти проводять опитування однолітків, з'ясовуючи їх рівень обізнаності щодо хвороб цивілізації; консультуються: з лікарями з питань хвороб сучасності; дієтологом з питань раціонального харчування щодо зміцнення імунітету. Займаються пошуком інформації про особливості хвороб цивілізації. Аналізують одержані відомості та роблять висновок, які хвороби найнебезпечніші та їх профілактику. Пояснюють необхідність вести здоровий спосіб життя, правильне харчування. Результати своєї діяльності подають у вигляді блогу. Оцінювання роботи дітей ведеться за допомогою форм оцінювання навичок учня та навичок спільної діяльності групи,оцінювальних листів презентації. Також впродовж роботи над проектом діти оцінюють роботу своїх товаришів обговорюючи її в блогах. До послуг учнів допомога вчителя-консультанта, яка надається на сторінках блогу проекту

План вивчення теми (вставити файл)

План проекту План реалізації проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Провести обговорення та опитування учнів щодо визначення рівня попередніх знань для того, щоб визначити навчальні потреби учнів до початку їх роботи над проектами; продумати, як забезпечити учнів інформацією та допомогою у набутті необхідних навичок у разі необхідності. Учні використовують контрольний список для створення презентації для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в журналах спостережень та досліджень допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів. Учні використовують .та форму для зворотного зв'язку для здійснення учнями само оцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена для того, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком ро.боти над проєктом для учителів на методради була проведена педрада з теми вчителі отрилали Перед вивченням теми вчитель знайомить учнів та батьків з методом проектів за допомогою буклету. Проводить попереднє опитування за допомогою . Спрямовує роботу учнів на дослідження: Чи можуть хвороби цивілізації загрожувати комусь особисто? Скільки часу людина активно рухається впродовж дня? Попросіть учнів підготувати наперед журнали спостережень та досліджень, щоб робити нотатки, занотовувати свої спостереження, і думати над питаннями і спільними дискусіями у рамках навчального проекту. 1. Які хвороби принесла цивілізація 2. Ожиріння — результат неправильного харчування 3.

Головні «хвороби цивілізації» — це серцево-судинні, ракові й ендокринні. Найпоширенішими зпоміж них є гіподинамія та ожиріння. Учні збирають інформацію з різних джерел (пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі; тощо). Впровдовж всього проекту учні заповнюють . Проводиться обговорення, оцінювання та аналіз знайдених матеріалів з метою створення малих груп за інтересами, вподобаннями учнів та їх баченням щодо застосування отриманої (колективом) інформації у реальному житті. Працюючи в малих групах учні аналізують матеріал за обраними критеріями знайдений з різних джерел, відбирають матеріал для створення , учнівського блогу та учнівської вікі статті; Учні проектують зміст робіт, сканують необхідні фото; займаються її дизайном та оформленням. Формування учнівської презентації є кінцевим результатом колективної роботи над проектом; *Учні працюють з учительською презентацією – вона містить план проекту, необхідні методичні матеріали, інструкції, тощо. Учні розвивають вміння працювати в колективі; налагоджувати партнерські зв’язки з однолітками. Робота над тематичними питаннями розкриває внутрішні резерви: учні вчаться аналізувати отриману інформацію та робити висновки, отримують мотивацію до роботи у соціальних проектах пропаганди здорового способу життя, тощо. Учні проектують сценарій захисту-презентації свого проекту. Завершується робота над проектом демонстрацією результатів досліджень кожної з груп на загально шкільній конференції та оцінюванням роботи учнів за допомогою критеріїв:

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Семенова Марія В'ячеславівна

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

19.08.2013-03.09.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №12

Тренери

Сізікова Ірина Вікторівна