Портфоліо навчального проекту "Якою мовою ми розмовляємо?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Якою мовою ми розмовляємо?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

українська мова та література, інформатика

Вік учнів, клас

7-8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розрахований на діяльність учнів старших класів, які вже мають певну базу знань теми. При вивченні теми з поглиблення і систематизація найважливіших відомостей з лексикології у процесі роботи учні мають дослідити вплив запозичених слів на формування сучасної української мови. Зроблять опитування шодо частоти використання слів запозичень у мовленні однолітків, створять словник слів відповідників іншомовних слів та власне українських.

План вивчення теми

План вивчення теми проекту

План впровадження

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту буде проведено опитування учнів про те, що вони знають про склад української мови за походженням, здійснено вимірювання й оцінювання рівня попередніх знань та сформованості навичок учнів методом роботи з таблицями «ЗХД» та заповнення діаграми. Під час заповнення своєї вікі -статті, яку ведуть учні впродовж вивчення теми, вони використовують Контрольний список вікі-статті та Форму оцінювання вікі-статті, яка допоможе ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та обговорення дозволить оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Для допомоги учням їм буде надано форму оцінювання самоспрямуваня у навчанні та шаблон журналу дослідження. Можна запросити учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Цей план також частково може слугувати документом для підсумкового оцінювання їх роботи. Учні також будуть використовувати Форму оцінювання з балами, за якою вони мають створювати презентацію. До закінчення створення презентацій буде призначено спеціальні консультації з вчителем та однокласниками, щоб надати авторам презентації зворотній зв’язок щодо покращення презентації. Учні ознайомляться з думками та пропозиціями інших та зможуть здійснити виправлення чи редагування вже створеної презентації. Використовуючи Форму оцінювання з балами для підсумкового оцінювання, юуде здійснено взаємооцінювання у групі з урахуванням вкладу кожного учня в роботу групи. Зроблена оцінка діяльності учнів під час підсумкового обговорення Ключового запитання - Як врятувати країну?

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення теми викладач знайомить учнів з методом проектів, спрямовуючи їх діяльність презентацією, що побудована на методах фасилітації. Даний проект пов'язаний зіз використанням ІКТ, тому перед початком роботи над проектом викладач під час консультацій проводить заняття із використання веб-ресурсів. Після чого здійснює перевірку їх знань з допомогою опитування «Для чого Ви використовуєте ресурси Інтернету». Для дослідження учні розподіляються на малі групи методом фасилітації «Знайди мій номер». У презентації, з якою познайомилися учні, були поставлені Основні питання для реалізації яких у групах розподіляються обов’язки. Кожна група має журналістів, дослідників, статистів, упорядників, укладачів. Викладач направляє навчальну діяльність учнів з допомогою Контрольного списку самоспрямування навчання у роботі над проектом «Як врятувати країну?». Викладач рекомендує учням Список веб-ресурсів, які їм можуть бути корисні у самостійній діяльності. на використання матеріалів. Учні використовують мережу Інтернет для пошуку інформації, висвітлення результатів досліджень та обміном інформації. Під час дослідження учні кожної групи повинні дослідити джерела походження іншомовних слів, здійснити опитування щодо частоти використання слів іншомовного походження у мовленні представників різних вікових груп, укласти словник «Розумник» найчастіше уживаніших слів іншомовного походження. Результати діяльності групи учні висвітлюють у вікі-статті, обговорюють у блозі, створюють презентацію. Для полегшення роботи учнів викладач розробляє Інструкцію із створення вікі-статті. В подальшому отримані результати дозволять учням поглибити свої знання із лексикології, мають спонукати використовувати у своєму мовленні українські відповідники.

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Комарова Людмила Андріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Центрально-Міський район

Контактні дані

komarrovva @ gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.01.2014 - 25.01.2014

Місце проведення тренінгу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 12

Тренери

Сізікова Ірина Вікторівна

Петренюк Ганна Петрівна