Портфоліо навчального проекту "Паралельний світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Взаємне розташування прямих на площині"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика, креслення

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

При вивченні розділу «Взаємне розташування прямих на площині» учням 7-х класів пропонується виконати навчальний проект на тему «Паралельний світ». Під час роботи над проектом учні працюють в малих групах(з завданнями для груп можна познайомитись у презентації вчителя),створюють модель для наочного представлення ознак паралельності прямих, доводять теореми,розв'язують задачі, обробляють інформацію, роблять аналітичні висновки. По завершенню дослідження учні презентують свої результати, використовуючи засоби ІКТ (блог, презентацію, публікацію). В подальшому діти застосовують набуті знання та переваги колективної роботи для реалізації власних проектів та втілюють їх у життя.

План вивчення теми

план

план реалізації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів відбувається протягом всієї роботи над проектом, використовуються on-line консу-льтації та коментарі під час заповнення блогу проекту. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про «взаємне розміщення прямих на площині» відбувається при заповненні ними Опитувальника та таблиці З-Х-Д. Під час роботи над проектом учні використовують план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. Учні також використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. При створенні учнями продуктів результату роботи над проектом: презентації, публікації, блогу, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, Форму оцінювання презентації та Форму оцінювання публікації, які допомагають їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання записів та коментарів учнів на блозі проекту дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. До закінчення створення роботи над проектом потрібно призначити спеціальні консультації, бесіди з вчителем та однокласниками, щоб надати групам зворотній зв’язок щодо покращення кінцевого продукту представлення роботи. Через роботу блога учні ознайомлюються з думками та пропозиціями інших та отримують допомогу для виправлення чи редагування вже створеної презентації, публікації та блогу. Використовують Форму оцінювання проекту з балами для підсумкового оцінювання та лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності» роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним.

таблиця З-Х-Д загальні критерії оцінювання проекту

оцінювання навичок спільної діяльності критичне оцінювання інтернет-ресурсів

загальні критерії оцінювання проекту форма оцінювання самоспрямування

форма для опитування організаційна діаграма

т-таблиця контрольний список для блогу

контрольний список для вікі-сайту контрольний список процес дослідження

контрольний список співробітництво самооцінювання учнівської роботи

форма оцінювання блогу форма оцінювання вікі-сайту

форма оцінювання для дослідження форма оцінювання презентації

Діяльність учнів та вчителя

І етап – підготовчий До початку роботи над проектом потрібно: • Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати • Переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд) та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має.

ІІ етап - мотиваційний Учні переглядають відео «Аксіома», після цього перед ними ставиться ключове питання: Як впевнитися, що нескінчені прямі не мають спільних точок? Під час проведення мозкового штурму відбувається обговорення. Для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми «Взаємне розташування прямих на площині» всім класом заповніть дві колонки таблиці З-Х-Д. Щоб перевірити рівень володіння учнями основними геометричними поняттями з теми виконується завдання по заповненню організаційної діаграми. На наступному етапі учні формують три групи, обирають спосіб представлення результату своєї роботи:

І група – ті, які працюють над питанням «Що ви знаєте про Евкліда, про його «Основи»?»

ІІ група – ті, які працюють над питанням «Як можна провести пряму, паралельну даній прямій? Що таке рейсшина, рейсмус? Як вони використовуються при вивченні геометрії?»

ІІІ група – ті, які працюють над питанням «Як застосувати властивості паралельності прямих для розв’язання прикладних задач на побудову?»

Для початком роботи над проектом вчитель створює блог, де висвітлюються: • Посилання на корисні джерела інформації та інтернет-ресурси, закладки на сайти, які будуть використовуватися в проекті; • Сторінка для On-line консультацій учнів; • Сторінка для рефлексії учнів на кожному кроці роботи над проектом; Оскільки для дослідження учні будуть використовувати Інтернет, то кожна група отримує критерії оцінювання інтернет-ресурсів та переглядають презентацію «Пошук інформації в Інтернеті», проводиться міні-лекція «Авторські права в Інтернеті». Для оцінювання роботи в групі та вклад, який зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним керівники груп отримують лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності»

ІІІ етап – робота над проектом Учні виготовляють модель «Дві прямі, що перетинаються третьою» і за результатами досліджень формулюють властивості паралельності прямих(за сумою внутрішніх односторонніх кутів і рівністю внутрішніх різносторонніх). Далі, ознайомившись зі своїми тематичними питаннями, протягом першого тижня займаються пошуком інформації, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу над питанням.

Другий тиждень роботи учні працюють над створенням презентації, публікації, блогу. Вчитель роздає учням документ Контрольний список (Учнівська презентація ходу та результатів проекту, Учнівська публікація чи брошура ходу та результатів проекту, Учнівський блог ходу та результатів проекту), щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Попередньо учні забезпечуються формою оцінювання блогу, публікації та презентації, відбувається обговорити її з учнями груп, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи. Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи. IV етап – захист проекту Перед завершенням роботи учні отримують Критерії оцінювання проекту, перевіряють свою роботу та коригують за потреби. Призначається вчителем день захисту проекту. Кожна група здає вчителю лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності». Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом відбувається підсумкове оцінювання вмінь та навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці З-Х-Д. Підсумовуються оцінки учнів, оцінки вчителя роботи груп. Перед захистом всі групи обмінюються контрольними списками (Учнівська презентація ходу та результатів проекту, Учнівська публікація чи брошура ходу та результатів проекту, Учнівський блог ходу та результатів проекту) та по ходу захисту оцінюють інших. Оскільки участь у проекті потребуватиме від учнів більшого часу на самостійну роботу, і, можливо, на роботу за комп'ютером – про початок проекту потрібно повідомити батькам на батьківських зборах і заручитися їхньою підтримкою. Для знайомства з проектом батькам роздаються буклети.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

презентація ідей вчителя

план дій-документ для фасилітації

блог учнів по проекту

навички 21 століття

презентація "Пошук інформації в Інтернеті"

презентація ходу та результатів проекту

виготовлення і використання моделі "Дві прямі, що перетинаються третьою"


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Піскорська Людмила

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики, вчитель-методист

Навчальний заклад

КЦМЛ

Місто\село, район, область

Україна, Дніпропетровська область, Кривий Ріг

Контактні дані

kcmlpiskorska@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за програмою "Інтел. Навчання для майбутнього" 10 версія

Дати проведення тренінгу

04.03.2013 - 18.03.2013

Місце проведення тренінгу

КЦМЛ

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна