Портфоліо навчального проекту: "Життя без стресу"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Спокій, лише спокій"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, психологія. інформатика

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект базується на программі з основ здоров'я в 7 класі, тема "психологічне здоров'я". В процесі виконання проекту учні більш детально зануряться в психологію стресу, дізнаються чиннники та фактори появи стресу. В процессі дослідження учні виявлять загальні прийоми протистояння стресу. Уучні дізнаються якою чутливістю до стресу володіють вони, відчують на собі вплив деяких подразників. Кінцевим результатом такого проекту мають бути поради щодо попередження та подолання стресових ситуацій в нашому житті.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу та вікі-статті в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скеровувати своє навчання, відслідковувати тенденції та здійснювати самооцінку свого прогресу у навчальній діяльності. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та опитування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, вікі-стаття, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Оскільки участь у проекті потребуватиме від учнів більше часу витрачати на роботу за комп'ютером та загрузки нових антивірусних програм – про початок проекту потрібно повідомити батькам на батьківських зборах і заручитися їх підтримкою і запросити до спільної роботи.

На підготовчому етапі роботи над проектом потрібно: • Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати • Переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті (збереження, пошук, перегляд) та забезпечити можливості навчання тих, хто таких навичок не має.


Діяльність учнів

На початку учні переглядають відео, в яких вони бачать людей в стресових ситуаціях. Після перегляду учні чують ключове питання проекту: Що руйнує спокій? Після відбувається обговорення питання шляхом мозкового штурму. Для того, щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з’ясувати, що саме вони знають з теми «Конфлікти і здоров’я» заповнюються дві перші колонки таблиці З-Х-Д.

На наступному етапі за результатами анкетування на стресостійкість учні формують три групи та обирають спосіб представлення результату своєї роботи. Також відбувається розподіл проміжних обов'язків між учасниками груп(кожна група шукає відповіді на «свої» питання, які висвітлюються в презентації вчителя, і між собою діти теж ролі розподіляють) Протягом дослідження, відбувається - набуття учнями навичок працювати групою над збиранням, аналізом та узагальненням інформації - вибір дослідницьких методів та форм представлення результатів( діаграми, таблиці, блог) - систематизація та аналіз зібраного матеріалу - аналіз особистих результатів і графічне відображення результатів - використання Інтернету при вивченні теми, збирання інформації з Всесвітньої мережі, - викладання на блозі результатів досліджень Користуючись електронною поштою, чатами для спілкування і врахування точки зору інших учасників проекту учні запрошуть всю шкільну громаду приєднатися до обговорення основних питань проекту. Таким чином, учні поглиблюють знання з предмету «Основи здоров'я». В процесі роботи учні аналізують, які чинники викликають найбільш сильний стрес та методи захисту від стресу. На завершальному етапі проекту проходить його захист. Кожен з учнів дає оцінку своєї роботи та роботи інших (кожен учень заповнює « Аркуш самооцінювання», для визначення «глядацької симпатії»)


Діяльність вчителя 

Вчитель здійснює: Підбір інформаційних ресурсів для проекту. Створення дидактичних матеріалів по проекту. Введення учнів в проблематику проекту за допомогою вступної презентації. Виявлення попередніх знань дітей по темі проекту за допомогою тестування. Формулювання проблемних та навчальних питань проекту, теми дослідження(висвітлюються в учительській презентації). Визначення теми дослідження по группах Складання плану роботи. Визначення етапів роботи над проектом(дослідження особисте, аналіз спільних результатів ). Допомогу в підборі ключових слів по темі дослідження, корегування плану роботи груп Спільне планування проекту для окремих учнів (диференціація навчання Організація самостійної та групової діяльності учнів (і постійний контроль). Ознайомлення із критеріями оцінювання проекту. Проведення консультацій, додаткових занять при потребі. Обговорення з учнями, як знайти джерела достовірної інформації за темою дослідження і використовувати їх, дотримуючись авторських прав. Вчитель роздає учням документ Контрольний список (Учнівської презентації ходу та результатів проекту, Учнівської публікації чи брошури ходу та результатів проекту, Учнівського блогу ходу та результатів проекту), щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Попередньо учні забезпечуються вчителем формою оцінювання блогу, публікації та презентації, відбувається обговорити їх з групами, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання. Рефлексія та консультації, взаємооцінювання відбувається протягом всієї роботи.Перед завершенням роботи учні отримують Критерії оцінювання проекту, перевіряють свою роботу та коригують за потреби. Вчителем призначається день захисту проекту. Кожна група здає вчителю лист-контроль «Оцінювання навичок спільної діяльності». Щоб перевірити рівень володіння учнями навчальним матеріалом відбувається підсумкове оцінювання вмінь та навичок та заповнюється і обговорюється третя колонка таблиці З-Х-Д. Підсумовуються оцінки учнів та оцінки вчителя.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Марченко Роман Миколайович

Фах, навчальний предмет

Основи здоров'я

Навчальний заклад

Криворізька спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ рівнів №20 з поглибленим вивченням німецької мови

Місто\село, район, область

м. Кривий Ріг, Центрально-Міський район, Дніпропетровська область

Контактні дані

Kirkusik@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.05.2013 - 25.05.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізький Центрально-Міський ліцей

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна