Портфоліо з теми Принципи безпечної життєдіяльності

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Принципи безпечної життєдіяльності

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров`я

Навчальна тема (як записано в програмі)

Принципи безпечної життєдіяльності Принципи безпечної життєдіяльності. Правила поведінки, безпечної для життя. Безпека на дорогах. Безпека пасажира легкового і вантажного автомобіля. Небезпечні вантажі. Види ДТП. Дії свідка ДТП. Техногенна безпека. Правила безпечної безпеки житла. Пожежа в громадському приміщенні. План евакуації, знаки пожежної безпеки. Особливості користування паливними газами. Попередження захворювань. Захисні реакції організму людини. Основні методи попередження неінфекційних та інфекційних захворювань.

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту

Вивчаючи цю тему, учні 7класу навчаться як набути необхідних навичок здорового способу життя, запобігати шкідливим звичкам, уникати стресу, правильно поводитись у різних ситуаціях і позитивно спілкуватись.

Повний План вивчення теми

Повний план проекту

Навчальні цілі

Учні зможуть розвити культуру зв’язного мовлення, пам’ять, увагу, спостережливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, судження, обстоювати їх, наводячи переконливі докази та обґрунтування про те, які бувають чинники ризику для життя, про основні принципи безпечної життєдіяльності, про те, як потрібно керуватися принципами безпечної життєдіяльності.

Опис оцінювання

Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають про Принципи безпечної життєдіяльності. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. форма оцінювання виконання групового завданняконтрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завданьконтрольний список: вклад в групову роботуконтрольний список для оцінювання навичок планування проектуконтрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації cамооцінювання прикладу учнівської роботи Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. На заключному етапі буде проведена підсумкова контрольна робота по виявленню знань, здобутих під час роботи над проектом. Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання

Діяльність учнів

Перший етап: учні знайомляться з небезпеками, вчаться приймати рішення, як найкраще вийти із скрутного становища. Вчитель дає список рекомендованої літератури. Знайомить учнів і батьків, які запрошені на перший урок з методом проектів. Другий етап: усім класом заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, для того,щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з`ясували, що саме вони знають про принципи безпечної життєдіяльності. Учні знайомляться з учительською презентацією , щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Поділ на групи: -веб-майстри- завести блог, в якому створити сторінки для кожної групи. Скласти інструкцію та контрольний список для всіх, хто буде розміщувати матеріали у ньому. Консультувати учасників інших груп, якщо у тих виникають проблеми при роботі з блогом. Третій етап: кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу. Знаходять інформацію в Інтернеті та допоміжній літературі. Оцінюють знайдені ресурси і опрацьовують їх. Четвертий етап: допомога учням у плануванні проекту, консультації з учителем. Учні переглядають свої цілі та аналізують їх. П`ятий етап: (обробка результатів проекту у блозі). 1. Учні розміщують у блозі напрацювання усіх груп і демонструють свої висновки 2. Оцінюються навички співпраці із знання предмету 3. Отримують критерії оцінки Робота над проектом завершується роботою з картками. Фінальним етапом проекту є контрольна робота для оцінки знань з даної теми. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу. Вони думають про розвиток навичок, необхідних у 21 столітті. Підсумок: завершується навчання проекту зверненням до ключового запитання : «Що таке безпечне життя?». Потім організується обговорення усім класом теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романова Олена Євгенівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель основ здоров`я

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

ozosh78@mail.ru 44-70-22

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21 серпня 2012

Місце проведення тренінгу

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Солдаткіна Ольга Володимирівна