Портфоліо з теми Населення і народи Африки

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Населення і народи Африки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Географічне положення. Дослідження та освоєння материка. Геологічна будова, рельєф, корисні копалини. Загальні риси клімату. Кліматичні пояси і типи клімату. Води суходолу. Використання водних ресурсів. Особливості ґрунтово-рослинного покриву. Природні зони, закономірності їх розміщення. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми. Об’єкти природної і культурної спадщини на материку. Населення. Держави. Зв’язки України з державами африканського континенту. Практичні роботи: 1.Визначення географічних координат крайніх точок та протяжності материка з півночі на південь та із заходу на схід. 2.Позначення на контурній карті назв основних географічних об’єктів материка. Дослідження Визначення типів клімату за кліматичними діаграмами.

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту

За допомогою цього проекту учні знайомляться з різними народами, які проживають в Африці, їх особливостями життя, традиціями, віруваннями, розміщенням на території. Ознайомлюються зі змінами життя у зв`язку з сучасним впливом цивілізації. Діти аналізують нову інформацію, роблять висновки. Під час проекту учні виконують такі види роботи: - Робота з картками, контурними картами, атласами, підручниками та іншою додатковою літературою. Виконують тематичні контрольні роботи, доповіді, проводяться бесіди. Використовуючи різну інформацію, це робить їх більш інформаційно-компетентними.

Повний План вивчення теми

Повний план проекту

Навчальні цілі

Виховувати зацікавленість до вивчення умов життя, побуту, традицій та вірування. Розвиток в учнів вміння аналізувати карти, та працювати з різноманітною інформацією. Вміння грамотно висловлювати власні думки, обстоювати їх наводячи переконливі докази. Ознайомитися з тим, які народи і раси живуть в Африці Вивчити і знати кількість населення, розміщення на території, расові і племенний склад, їх особливості. Провести дослідження.

Опис оцінювання

Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. форма оцінювання виконання групового завданняконтрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформаціїконтрольний список для оцінювання навичок планування проектуконтрольний список: вклад в групову роботуконтрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завданьcамооцінювання прикладу учнівської роботи На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають про Африку. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. На заключному етапі буде проведене міні-дослідження і підсумкова контрольна робота по виявленню знань, здобутих під час роботи над проектом. Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання

Діяльність учнів

Перший етап: учні знайомляться з расами, кількістю населення і його культурою, окремими народами Африки. Вчитель дає список рекомендованої літератури. Знайомить з методом проектів. Другий етап: усім класом заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, для того,щоб учні усвідомили і оцінили свої попередні знання та з`ясували, що саме вони знають про населення Африки. Учні знайомляться з учительською презентацією , щоб визначити сильні та слабкі сторони, на які потрібно звертати увагу під час реалізації проекту. Поділ на групи: -історики-знайти інформацію про Африку, як пробатківщину людини; -біологи-інформація про особливість рослин і тварин Африки; -культурологи-знаходять матеріл щодо теми(культура, побут, традиції); -дослідники-проводять дослідження: Які особливості у побуті, традиціях, віруваннях різних народів Африки -веб-майстри- завести блог, в якому створити сторінки для кожної групи. Скласти інструкцію та контрольний список для всіх, хто буде розміщувати матеріали у ньому. Консультувати учасників інших груп, якщо у тих виникають проблеми при роботі з блогом. Третій етап: кожна група обирає, як вони зможуть виконати поставлену задачу. Знаходять інформацію в Інтернеті та допоміжній літературі.Оцінюютьзнайдені ресурси і опрацьовують їх. Четвертий етап: допомога учням у планування проекту, консультації з учителем. Учні переглядають свої цілі та аналізують їх. П`ятий етап: (обробка результатів проекту у блозі). 1. Учні розміщують у блозі напрацювання усіх груп і демонструють свої висновки 2. Оцінюються навички співпраці із знання предмету 3. Отримують критерії оцінки Робота над проектом завершується роботою з картками, контурною картою, атласами. Фінальним етапом проекту є контрольна робота для оцінки знань з даної теми. У заключній частині проекту учні використовують критерії оцінки співпраці, щоб оцінити свою роботу. Вони думають про розвиток навичок, необхідних у 21 столітті. Підсумок: завершується навчання проекту зверненням до ключового запитання : «Яке є життя в Африці?». Потім організується обговорення усім класом теми.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Краснова Людмила Борисівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

ozosh78@mail.ru 44-70-22

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21 серпня 2012

Місце проведення тренінгу

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Солдаткіна Ольга Володимирівна