Портфоліо з теми «Відсотки»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Відсотки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, біологія, хімія, економіка

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Вивчення теми «Відсотки» починається з п’ятого класу, саме в п’ятому класі учні знайомляться з поняттям «Відсоток» та вчаться розв’язувати задачі на знаходження числа за його відсотком та відсотка за числом. Основна мета проекту – розширити в учнів історичні знання про відсотки, залучити до розв’язування задач за допомогою пропорцій та ознайомити з іншими видами задач на відсоткові розрахунки. За допомогою проекту «Одна зі ста країн» учні мають змогу дізнатися історію виникнення поняття «Відсотки», після цього об’єднавши клас у дві групи учні вирішать п’ять завдань на дану тему, а також будуть завдання на повторення. Перші три, хто правильно і швидше розв’яжуть дані задачі зможуть самі набрати собі три групи. Для кожної групи поставлене індивідуальне творче домашнє завдання. При пошуку інформації для домашнього завдання учні більше заглибляться в тему «Відсотки».

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Оцінювання

Оцінювання проводиться упродовж всієї теми для того, щоб учням відслідкувати свої успіхи та деякі проблеми. Якщо дані проблеми виникли, то вчасно звернутися до вчителя і навпаки, якщо вчитель помічає , що в учня з даної теми є проблеми, тоді вчитель разом з учнем має розібратися у проблемах. Оцінювання можна розділити на три основних етапи: початкове, основне і кінцеве. На початковому доцільно зробити буклет, де буде міститися що таке метод проекті та його приклад. На основному етапі доцільно зробити опитування і також використати мережевий опитувальник. На кінцевому етапі самостійна робота, презентація кінцевих результатів, взаємооцінювання. Кінцева оцінка виставляється за результатом усіх опитувань, взаємооцінювання та кінцевих результатів.

На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
Таблиця З-Х-Д;

Форма для опитування.

Форма для питування;

Взаємооцінка

Таблиця З-Х-Д;

Бесіда з кожною групою.

Загальна таблиця оцінювання проекту

Загальна таблиця оцінювання презентації

Оцінювання теми

Діяльність учнів та вчителя

I етап - Підготовчий. Оскільки учні 6-ого класу не знайомі з проектами взагалі вчитель ознайомлює їх з буклетом, де розповідається що таке метод проектів та звичайно показує декілька прикладів самих проектів; Перевірити чи вміють учні зберігати матеріал з інтернету; З’ясувати чи вміють учні користуватись MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher


Буклет

ІІ етап - Мотиваційний . Вчитель знайомить учнів із ключовим запитанням та дає хвилинку учням поміркувати; Учні відповідають і при цьому кожну більш наближену відповідь вчитель фіксує на дошці; Вчитель повторює ключове запитання та для того, щоб направити учнів вчитель озвучує тематичні і змістовні запитання; Учні відповідають і тим самим вчитель може починати оцінювати попередній рівень знань; Після усіх відповідей вчитель на дошці заповнює з учнями перші дві колонки З-Х-Д; Для того, щоб виявити рівень знань з даної теми вчитель дає тести, у якому всього два варіанта; Учні вирішують тести і перші три учня зможуть обрати собі групи для яких вже підготовлено індивідуальне творче домашнє завдання для кожної групи.

Презентація

Таблиця З-Х-Д

Документ фасилітації

ІІІ етап - Конструктивний Після ознайомлення зі своїми питаннями учні об’єднавшись у групи шукають відповідний матеріал та міркують над планом; Починають обговорення, який повинен бути кінцевий результат; Вчитель проводить консультації для кожної групи окремо, консультації проводять за побажанням учнів; По закінченню першої половини підготовки консультація обо’язкова для того, щоб скоригувати роботу учнів та надати по мірі необхідності рекомендації; Після першої половини учні починають робити саму презентацію:

     І група - Хіміки
    Працюють над питаннями: чим корисні відсотки у хімії та чим відрізняється   
    64%-ий розчин від 32%-ого розчину (речовина однакова).
    Результати досліджень відобразити у презентації.   
  
     ІІ група - Економісти
    Працюють над питаннями: чи корисні відсотки в економіці та чи може    
    впоратися економіст без відсоткових розрахунків.
    Результати досліджень відобразити в презентації.
 
   
      ІІІ група - Кулінари
     Працюють над питаннями: для чого в кулінарії відсотки та що робити, коли є речовина 9%, а потрібна та ж сама речовина, але 6%-ова. Результати досліджень відобразити в презентації.
Приклад учнівської презентації.

IV етап - Захист проекту Учні докоректовують презентацію; Перед захистом всі групи обмінюються контрольними списками для оцінки учнівської публікації та по ходу захисту оцінюють своїх товаришів. У призначений вчителем день захисту проекту під час виступу з презентацією використовують форму

Тест з теми Відсотки

Загальна таблиця оцінювання проекту

Критерії оцінювання презентації

Відомості про автора

Майбутній вчитель математики

Ім'я, прізвище

Климова Ірина

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Криворізький державний педагогічний університе

Місто\село, район, область

Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Контактні дані

місто Кривий Ріг,

електронна адреса: iraklimova9559@gmail.com

Профіль на Google+

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Кривий Ріг, 5 січня 2018 - 18 січня 2018 року (2 група)

Дати проведення тренінгу

5 січня 2018 - 18 січня 2018 року

Місце проведення тренінгу

м. Кривий Ріг

Криворізький державний педагогічний університет

Тренери

Лов'янова Ірина Василівна

Блог тренера

Сайт тренера

Портфоліо з теми «Показникова і логарифмічна функції»