Портфоліо з теми «Вектори»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Вектори на площині

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика. Фізика, інформатика.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект розрахований на учнів 9-го класу при вивченні теми “Вектори на площині” у геометрії. Метою даного проекту є засвоєння поняття «вектор», методів його вимірювання та побудови, розуміння де використовуються вектори, як в природі, так і в житті людини, які існують види векторів. У ході проекту учні діляться на декілька груп, кожна з яких має своє завдання. В ході проекту учні повинні навчитися створювати блоги, wiki-сторінки, презентації та публікації. По завершенню проекту учні звітують використовуючи зазначені вище ресурси.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту необхідно визначити навчальні потреби учнів та проаналізувати їх початкові знання щодо теми, для цього було використано декілька різних методів оцінювання: - мережевий опитувальник; - таблиця «ЗХД» - «Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався»; Впродовж роботи над проектом потрібно постійно і своєчасно відслідковувати прогрес учнів у навчанні та спонукати їх до самоспрямування у навчанні, для цього: - вчитель веде онлайн-таблицю для контролю роботи учнів; - надаються консультації (online); - учні продовжують роботу з таблицею «ЗХД»; - учні використовують форму оцінювання самоспрямування власного навчання та навчання у групі. Наприкінці роботи над проектом проводиться підсумкове оцінювання для перевірки рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок: - учні разом з учителем переглядаючи таблицю «ЗХД» оцінюють та самооцінюють її; - учні демонструють свої знання та навички представляючи створений проект; - проводиться підсумкова контрольна робота.

Критерії оцінювання

Мережевий опитувальник

Таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

І етап – підготовчий Вчитель: До початку роботи над проектом потрібно: • вчитель повинен переглянути терміни та основні поняття у довідковому інформаційному документі; • перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати; • переконатися, що учні попередньо мають відповідні навички роботи з MS Word, MS PowerPoint, MS Publisher, пошуковими серверами, інформацією в Інтернеті. ІІ етап – мотиваційний Вчитель: - проводить презентацію ідей проекту, де знайомить учнів з основними питаннями, які допоможуть зрозуміти тему та мету проекту; - визначає початкові знання і навчальні потреби учнів, використовуючи таблицю «ЗХД» та організаційні діаграми; - демонструє учням буклет про метод навчальних матеріалів, ознайомлюючи їх з етапами здійснення навчального дослідження. Учні: - знайомляться із запропонованою темою; - формують 3 групи, обирають тему для дослідження та спосіб представлення результатів своєї роботи. Ознайомившись зі своїми тематичними питаннями протягом перших двох тижднів займаються пошуком інформації, складають план діяльності для впровадження своїх планів, визначаються зі способом представлення результату роботи та використовують Форму оцінювання самоспрямування у навчанні. Після цього вчитель проводить рефлексію з учнями та індивідуальні консультації з кожною групою, коригує їх діяльність, надає певні рекомендації та спрямовує роботу кожної групи над поставленими завданнями. ІІІ етап – конструктивний Вчитель: - контролює роботу учнів і відмічає своєчасність виконання в онлайн-таблиці; - надає консультації. Учні: - працюють над створенням проекту: І група «Практики» – розв’язують задачі пов’язані з навколишнім життям; ІІ група «Лірики» – розмірковують та обгрунтовують поставлене питання з казки ; ІІІ група «Дослідники» – займаються пошуком цікавих та історичних фактів з теми дослідження. Звітують учні у вигляді презентації,блогу та буклету. (презентація та буклет від кожної групи, блог заповнює кожен учень самостійно) IV етап – захист проекту Вчитель: - проводить підсумкове оцінювання для перевірки рівня здобутих учнями знань та отриманих навичок. Учні: - представляють створений проект; - пишуть підсумкову письмову роботу.

Презентація вчителя

Буклет

Фасилітація

Таблиця ЗХД

Мережевий опитувальник

Учнівська презентація

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Німець Ганна Олегівна

Фах, навчальний предмет

Майбутній вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Криворізький державний педагогічний університет, фізико-математичний факультет

Місто\село, район, область

Місто Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Контактні дані

nemec654@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

5.01.2018 - 18.01.2018

Місце проведення тренінгу

Криворізький державний педагогічний університет

Тренери

Лов'янова Ірина Василівна