Портфоліо з теми "Що краще– традиції чи новаторство?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Київські неокласики.Що краще - традиції чи новаторство?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська література

Вік учнів, клас

11 клас, 17 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект з теми: «Творче кредо київських неокласиків, орієнтація на традицію, класичну форму вірша. Різногранний творчий шлях Миколи Зерова і Максима Рильського» (за програмою «Українська література» 10-11 клас, 2009р.). Розглядається тема: «Група київських неокласиків і їхня творчість». Учні досліджують творчість неокласиків, визначають основні ознаки індивідуального почерку, аналізують поезії, створюють презентації,визначають філософічність поетичного самовираження Миколи Зерова й Максима Рильського.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку роботи проводиться онлайн-анкетування учнів, батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів із запропонованої теми та отримання дозволу для участі в дослідницькій діяльності.На першому уроці, коли розпочинається вивчення загальної теми, проводиться попереднє заповнення З-Х-Д схеми,вчительська презентація з переліком тематичних питань для визначення учнівських груп та їхніх завдань. Упродовж роботи над проектом проводяться вчительські консультації з використанням блогу, пропонується робота з додатковими джерелами інформації, перевіряються та коригуються вчителем учнівські напрацювання. Наприкінці роботи над проектом проводиться остаточне заповнення З-Х-Д схеми, написання твору-роздуму, оцінювання учнівської вікі-сторінки та учнівських презентацій за допомогою таблиці оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Перший тиждень. До першого уроку вчитель проводить онлайн-анкетування учнів з теми проекту.На першому уроці вчитель оголошує тему проекту та пропонує учням заповнити анкету-ЗХД з метою виявлення сформованості певних знань і навичок учнів. Після цього учитель демонструє свою власну презентацію проекту. Наприкінці уроку він роздає буклети для батьків, які будуть проаналізовані в позаурочний час або в період між уроками. Заключний етап першого уроку першого тижня - це об`єднання учнів у групи за попереджувальними завданнями, оголошує список корисних посилань. На другому уроці, вчитель оголошує кількість створених ним груп і списки тих, хто до них входить, пропонує учням груп пошукові та аналітичні завдання. Учні тепер повинні упорядкувати індивідуальні плани своєї роботи та плани роботи у групах. Другий тиждень. На третьому уроці вчитель пропонує для роботи схему аналізу ліричного творуперевіряє напрацювання учнів та коригує їх, пояснює тему уроку, яка йде за планом. Між третім і четвертим уроками учні працюють в самостійному режимі. Вчитель лише консультує учнів в період між уроками або учні отримують онлайн-консультації. Наприкінці другого тижня на четвертому уроці проводиться оцінювання роботи учнів за допомогою тестування,обговорення форм звітності та ознайомлення з критеріями оцінювання. Третій тиждень. Учні упорядкують свої матеріали та створюють вікі-статтю «Солодкий світ Максима Рильського»,сайт, пишуть твір-роздум, презентують результати навчальної діяльності.Вчитель оцінює роботу учнів за критеріями, розробленими на попередньому уроці.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мацко Наталя Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Місто\село, район, область

Місто Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

28.10.2013 – 08.11.2013

Місце проведення тренінгу

Комунальний заклад «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Голодюк Лариса Степанівна