Портфоліо з теми "Чи потрібно економити воду?"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Чи потрібно економити воду?

Default.jpg

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Основний навчальний предмет

Природознавство.

Вік учнів, клас

3 клас, учні 10-11 років

Стислий опис проекту

Перед початком проекту на методичному засіданні вчителів я озайомила колег з методом проектів, продемонструвавши їм друковану роботу. Проект з природознавства був спрямований на розширення всебічного світогляду учнів та відповідав ДержСтандарту початкової школи та навчальній програмі з предмету. Для створення проекту до роботи були залучені учні 3 класу, батьки, учитель. Учні на уроках та в позаурочний час, об’єднавшись у 2 групи, досліджували, розв’язували питання, пов’язані з проведенням досліду «Чи потрібно економити воду?». Результати були подані в блозі у вигляді діаграми.

Оцінювання

Проект було організовано учнями 3 класу з предмету «Природознавство». Перед початком проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою усного опитування. Протягом проекту вчитель спостерігає роботу груп, надаючи при необхідності допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися формою оцінювання блогу. Під час захисту проектів відбувається оцінювання групової роботи, вкладу кожного учня, блогу, таблицю ЗХД. В групах відбувається самооцінювання. Ті ж самі Форми оцінювання використовуються і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу.

Діяльність учнів та вчителя

Під час проекту учні виконують дослід «Як зекономити воду?». З’ясувати навчальні потреби учнів допоможе попередня презентація вчителя з послідуючим обговоренням теми. Після перегляду презентації учні заповнюю таблицю ЗХД та асоціативний кущ. При вивченні теми учні користуватимуться комп'ютером, інтеренетом для пошуку інформації, виконання записів у блозі. Діяльність учнів та вчителя: • Перед дітьми ставиться чітке завдання. • Діти об'єднуються у групи за рівнем навчальних занять та інтересами. На початку проекту вчитель: •проводить урок, на якому дає основні поняття про воду; •формулює критерії оцінювання роботи учнів. Учні: •обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; •складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі. Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує: •Заповнити ЗХД таблицю. Вчитель демонструє • Презентацію з проблемою; •Пропонує учням проект. На другому етапі учитель об'єднює клас у групи та формує завдання: І група - Дослідники: Дослідити час використання води під час чищення зубів; Зробити відповідний запис у блозі Провести опитування у однолітків, скільки часу вони витрачають на чищення зубів. ІІ група - Економісти: Обчислити кількість використаної води під час чищення зубів; Зробити відповідний запис у блозі, показати діаграми. Кінцевий результат: учні складатимуть блог за рівнями та етапами виконання проекту, матимуть можливість логічно викладати думки, вживати різні інтернет-ресурси.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Беспалова Марина Сергіївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 119 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

Харків

Контактні дані

marina87bespalova@gmail.com

Дати проведення тренінгу

04.04.2013 - 19.04.2013

Місце проведення тренінгу

ХЗОШ № 26

Тренери

Лавріненко Ольга Олегiвна