Портфоліо з теми "Числівник"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Чи можна прожити без числівника

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основним предметом є «українська мова». Навчальна тема «Роль числівників у мовленні». В ході проекту передбачені міжпредметні зв’язки з предметами «біологія», «географія».

Навчальні цілі

За вимогами програми: Знати загальне значення числівника; Знаходити числівники в тексті, в різних сферах людської діяльності; Визначати їх граматичні ознаки; Утворювати і вживати правильно відмінкові форми числівників; Поєднувати правильно числівники з іменниками; Аналізувати тексти щодо стилістичної ролі в них числівників; Складати речення, до складу яких входять числівники.

Навички 21 століття: З’ясовувати причинно-наслідкові зв’язки та вміти ґрунтовно доводити розуміння ідеї; Вміти швидко та ефективно шукати інформацію, критично її оцінювати; Належно використовувати інформаційно-комунікативні технології в спілкуванні та співробітництві; Належно та продуктивно працювати з іншими; Вміти пристосовуватись до різних ролей та рівнів відповідальності; При роботі учні в малих групах над проектами формувати в них навички співробітництва, вміння планувати свою діяльність, ефективно спілкуватися, робити обґрунтований вибір. Навчити учнів порівнювати свою діяльність з критеріями, для того щоб вони вміли об’єктивно оцінювати та користуватися формами оцінювання.

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту

Даний проект призначений для учнів 6 класу при вивченні теми «Роль числівників у мовленні. Основними видами діяльності учнів в ході проекту будуть дослідницькі дії з української мови та створення електронних продуктів з допомогою комп’ютерних програм. Результатом проекту стане презентація учнів.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План провадження проекту

Опис оцінювання

На початку проекту учні проходять онлайн-анкетування за формою, яка визначає вхідні знання учнів про темі проекту, ступінь зацікавленості даною темою та очікування учнів. Вхідне опитування реалізується за методом «ЗХД»

В ході самостійної та групової роботи учні проводять дослідницькі дії згідно поставлених кожній групі завдань. Для самооцінки своїх дій учні використовують форму оцінювання досліджень. Учні працюють над створенням презентацій і використовують форму самооцінки презентації. На даному етапі роботи вчитель коментує дії учнів та групи в ході роботи, а також веде журнал спостережень за участю кожного учасника в спільній роботі групи.

На підсумковому уроці проекту групи презентують свої напрацювання. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, усні відповіді та спільну роботу учнів над тестами.

Кінцевим етапом формуючого оцінювання є оцінка презентації учнів, оцінка за тест та написане есе. Враховуються також оцінки вхідного опитування. За результати оцінювання різних етапів роботи виставляється підсумовуюча оцінка.

Діяльність учнів та вчителя

Урок 1

На початку роботи над проектом учитель демонструє учням електронну презентацію, метою якої є викликати інтерес до навчальної діяльності та з’ясувати навчальні потреби учнів. Учні після перегляду презентації проходять онлайн-анкетування. Для кожної групи вчитель формулює завдання проекту і навчальні цілі. Учні розбиваються на групи та самостійно формують план вирішення поставленого завдання. Робота груп базується на тематичних запитаннях навчального проекту. Обидві групи мають сформулювати висновок щодо ключового запитання. На цьому ж уроці проводить вхідне опитування за допомогою методики ЗХД. Кожна з груп укладає план роботи над своїм тематичним запитанням, який погоджується з вчителем і відповідає часовим рамкам роботи над проектом.

2-3 уроки

Перша група займається дослідженням теоретичних відомостей про числівник, про історію походження числівників. Друга група досліджує роль числівників в різних сферах людської діяльності. За допомогою опитування однокласників вони висувають гіпотезу про найчастіше застосовувану область використання числівника. Для перевірки гіпотези учні здійснюють пошук інформації з інтернету та виконують дослідження у вигляді самостійної роботи. На даному етапі педагог дає учням інструкцію щодо правил пошуку інформації в інтернеті. Для скерування учнів в правильне русло досліджень вчитель демонструє фасилітаційну презентацію. Вчитель надає посиланням на інтернет-ресурси, які допоможуть учням у роботі. Кожна група створює презентацію, при роботі над якою вони користуються формою оцінки презентації. Для самооцінки своїх дій учні використовують форму оцінювання досліджень. Учні мають перелік змістових питань, на які вони мають дати відповіді. Учитель під час роботи груп занотовує роботу учнів у журналі спостережень.

4 урок

Результати своїх досліджень групи представляють у формі захисту презентацій. Після презентації дослідницької діяльності учні на тестові запитання. Керівник проекту пропонує учасникам написати ессе про вивчену тему, керуючись своїми враженнями та вподобаннями із матеріалу теми. Дана робота висилається вчителю на електронну пошту. Вчитель оцінює презентацію досліджень груп, відповіді на тестові завдання, оцінює ессе.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Леся Куц

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури, українська література

Навчальний заклад

Баранівецький навчально-виховний комплекс "середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад"

Місто\село, район, область

Село Баранівці, Самбірський район, Львівська область

Контактні дані

lesjkutsgmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27 жовтня - 02 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Баранівецький НВК Самбірського району

Тренери

Сергій Пазюк