Портфоліо з теми "Чарівні казки "проект Мандри у країну чарівних казок

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Чарівні казки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

читання ,образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

8-9 років 3 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми
план впровадження

Оцінювання

На початку роботи над проектом вчитель проводить анкетування серед учнів та батьків, опрацьовує його, визначає актуальність проведення даного проекту. Здійснюючи самооцінку своїх початкових знань та навичок асоціативний кущ []. Вчитель, перевіряючи вище названі форми, організовує обговорення ключового та тематичних питань з метою планування подальшої діяльності,робить нотатки, які дозволять диференціювати процес навчання. В ході роботи вчитель проводить тестування, перевіряє його і коригує діяльність груп " Чомучок" та " Пізнайок ". З метою визначення ефективності роботи в групі вчитель використовує і перевіряє Форму оцінювання для роботи в групах та самооцінки [1], яку пропонує перевірити і самим учасникам проекту , щоб визначити шлях власного просування у навчанні. Вчитель пропонує учням форму оцінювання творчих ідей, для самооцінювання та оцінювання в групі. контрольний список дослідження дає можливість і третьокласникам (самоперевірка) , і вчителеві(перевірка) впевнитися, що дослідники рухаються в правильному напрямку і досягли певних результатів. Впродовж роботи над проектом учні мають можливість надавати зворотній зв'язок один одному, продемонструвати свої знання та навички. Крім того, діти постійно роблять короткі усні звіти про виконані завдання, удачі чи поразки, перевірку яких здійснюють учні як колективно, так і самостійно. Це дозволяє їм краще зрозуміти ,які знання уі вміння у них є, а які ще потрібно вдосконалювати. Наприкінці роботи над проектом вчитель перевіряє заповнені учнями і взаємно перевірені Діаграму [2] Вена та таблицю «З-Х-Д» [3] з метою визначення рівня набутих знань , умінь та навичок у ході роботи над проектом. Крім того учні демонструють створений блог [4] , у якому висвітлюють найефективніші форми своєї роботи. Участь в його оцінюванні з допомогою відповідної Форми оцінювання блогу [5] беруть учні, вчитель і батьки.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Крок 1 Учні ознайомлюються з учительською презентацією; обговорюють ключове та тематичні питання; обирають тему для дослідження з допомогою вчителя; здійснюють самоаналіз умінь і навичок («ЗХД»,«Асоціативний к) Крок 2 Вчитель пропонує учням заповнити форму оцінювання творчих ідей для з’ясування їхніх стилів мислення. На основі цього учні об’єднуються у групи ; Вчителем призначаються консультанти , що володіють навичками роботи з комп’ютером і виявили бажання попрацювати у проекті. Узагальнюють зібрану інформацію і створюють діаграму ,блог. 2 група " Пізнайко" здійснити дослідження,проводять опитування. Шукають інформацію в Інтернеті, бібліотеці про те хто найчастіше зустрічається у чарівнийх казках. Роблять висновки, узагальнюючи зібрану інформацію, і створять презентацію, буклет,намалюють малюнки.

Крок 4 Під час роботи в малих групах учні під керівництвом вчителя працюватимуть над тестами, розгадуватимуть кросворди,загадки складатимуть «Сенкан» Крок 5.Діти разом з вчителем ідуть на екскурсію в екологічний центр спостерігати за ящірками .

Крок 6 Презентація проекту для батьків, учнів. Кожен крок проекту оцінюється окремо як вчителем, так і самими учнями з використанням різних форм оцінювання про які сказано вище. Вчитель координує роботу учнів,надає поради (презентація –фасилітативна), просить батьків дати згоду для публікації роботи у мережі інтернет та збирає заповнені форми дозволу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Малярчук Тетяна Степанівна

Фах, навчальний предмет

Украінська мова (читання)

Навчальний заклад

СЗШ №27

Місто\село, район, область

містоЛьвів Галицький район

Контактні дані

malirchyk27 gmal.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26.11.2012-07.122012р.

Місце проведення тренінгу

Тренери