Портфоліо з теми "Характер і здоров’я. Самооцінка характеру"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Краса людини — в красі характеру

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Людина і світ, Психологія

Вік учнів, клас

3-го класу (8-9 років)

Стислий опис проекту

За допомогою цього проекту по такому предмету як "Основи здоров’я", який розрахований на учнів 3-го класу (8-9 років) та має назву «Краса людини — в красі характеру» можна формувати в учнів уявлення про характер, його становлення, риси характеру та їх особливості у дівчаток та хлопчиків; навчати розпізнавати ознаки впевненої поведінки людини; показати негативний вплив самовпевненості на здоров'я; виховувати позитивні якості характеру. Між учнями буде проведене дослідження, в я кому вони дізнаються про свій характер. Після цього усі результати будуть виведені в таблицю рис характеру, де буде виявлено найпоширеніші риси серед хлопчиків та серед дівчат. Кінцевим продуктом діяльності учнів буде вікі-стаття.

План вивчення теми

План вивчення теми

Оцінювання

На початку проекту вчитель застосовує стратегію для визначення навчальних потреб учнів«ЗХД - таблицю», що дає учням можливість відмічати те, що вони вже знають, що хочуть дізнатися, і нарешті те, що вони вже дізналися, і що ще потрібно дізнатися. Цей метод також дозволяє учням встановлювати власні зв'язки з матеріалом, що вивчається, до початку роботи. Для організації своїх попередніх знань і висування нових ідей було використано запитання з підказками та Форму для запису узагальнень і запитань. Під час виконання проекту застосовувались письмові щоденники. Наприкінці проекту учні показують результати дослідження у вигляді вікі-статті.

Діяльність учнів та вчителя

Під час проекту вчитель знайомить батьків з дослідженням, над яким будуть працювати діти, роздаючи їм буклет [1] [2]. Учні дізнаються про риси характеру та їх особливості у дівчаток та хлопчиків. За допомогою дослідження — дізнаються про свій характер. Після цього усі результати виводяться в таблицю рис характеру, де буде виявляються найпоширеніші риси серед хлопчиків та серед дівчат. На початку дослідження, 1-му етапі, учні будуть виявляти рівень своїх знань про характер та самооцінку, а потім розділяться на 2 групи: психологи та піддослідні.

Піддослідні проходять 2 тести: "Дерево" та "Характер" на визначення рис свого характеру.

Психологи аналізують отриманні дані, та створюють таблицю рис характеру, найчастіше обраних піддослідними.

На 2-му етапі групи обмінюються обов'язками. Це дозволяє дослідити риси характеру всього класу.

На 3-му етапі за даними таблиці створюємо діаграму, пишуть вікі-статтю. Учнівська вікі-сторінка "Я вчусь"

По завершенню проекту учні оцінюються вчителем відповідно до їх роботи, а результати проекту висвітлюються у шкільній газеті.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Табачнік Марина

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Південноукраїнський національний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського Інститут початкової та гуманітарно-технічної освіти

Місто\село, район, область

м. Одеса

Контактні дані

tabachnik94@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

27.01.14 – 30.05.14

Місце проведення тренінгу

вул.О.Невського, 39

Тренери

Боднар Лілія Василівна